نقد و بررسی سرور فینال با سرعت ۳ برابر | آغاز ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ |

• باز اومدن توی فروم جولان میدن

مراقب باشید و لباس گرم بپوشید تا دوباره نسیم از یه طرف نوزه و نچایین، به خودتون نترسین و ۲۴ ساعت توی غار پناه بگیرین، این بار فشارتون بیفته کی آب قند باز بده دستتون؟

* وقتی گااو آهن کبیر رو بندازی کنار و کیبورد دست بگیری نتیجش میشه همون.

** طرف هنوز نمیدونه توی اتک ۸ موج، بوت پای قهرمان نکنه، اومده فروم نویسی می کنه.

• پ ن:تو تا دَه صال دیگِع هَم پارصالِ مَا نمیشی…!❤

دوستان اگر میخواید 10 سال دیگه پارسال ایشون بشید نکات رو یادداشت کنید.

من خودم این سرور تصمیم گرفتم تمام وقتمو بذارم روی سبک بازی این استاد بزرگ تراوین مطالعه کنم.

درس شماره ۱: وقتی میخوایم با هیرو حریف رو خفت کنیم ، هیرو رو فول روی تولید منبع میذاریم.

تا دروس بعدی خدا یار و نگهدار

• این اشتباه پلنر بوده قرار بوده با آجر و خشت اتک بزنه اگر دهکده دیستروی نشد با هیرو فول منابع بزنه !!!

پ.ن. استاد سورنا من هم برای آخر هفته لینک رید از آباده ببینم از شما خوشحال میشم بیشتر از اون فکر کنم اذیت میشید

• وااااای بر تو باد ای دیابلو

دیروز رفتم 2 تا ابشار خریدم

روشن کردم انگار کبریت روشن کرده بودم

فهمیدم بعضی از ادما ادا خوبارو در میارن

ولی در بهترین حالت تو کلشون گچ ریختن

رضا گارد ،، باو خففففن

تورو خدا بزا بریم جلو مارو نبند

رضا گارد ،، باو خفن

به نوری بگو جک نگه

مارو نهههه خخخن دووونه

شدت تحت فشار بنفش رنگ شدین

و از پوستتون روغن بنفشه

ترشح میشه

هر سرور یه سری بچه سال ذهنی

که پای تلفن لکنت زبون میگیرن

میان تو فروم از افتخاراتشون میگن

مال نوری که مولتیاشه ، با استیکرای گوشیش

مال رضا گاردم که چیف شدن دهکده هاش

اونی که پلیر باشه جون میده دهکده نمیده

منم بودم اینجوری تیم حریف سکه یه‌ پولم میکرد

میومدم میگفتم نوری دف شمارو میداد

حالا این بنده خدا به حدی نوبه که چیفر رو اکانتش نداشته ، التماس مارو میکرد برام چیفر بزنید

یعنی جوری التماس میکرد که باید بودین و میدیدن

چی میگی ؟ حالت خوبه؟

آب اسپید ترا قطع شد ، دیوار واندر افتاد 🤫

پ.ن: دروغ اگه حناق بود بد نبود

پ.ن: فعلا بدو تا برسی مواظب باش از کوه داری میای سمت شهر زمین نخوری

• نمیدونم چه فشاری از کجا داری میخوری که توی هر پستت فشار نوشتاری بیشتر میشه😂

فکر کن بزرگترت بیاد ۲ساعت ازت تعریف کنه و یهو بپری وسط هرچی رشته کرده بود رو پنبه کنی

مثل گاو ۹من شیرده میمونی که وقتی سطل داره پر میشه یهو لگد میزنی و چپه میکنی همشو

این همه توی گوشت یاسین خوندن هنوزم نمیتونی خودتو کنترل کنی؟😂

این صحبتارو با تو بوده ها چرا صحبتای بزرگتراتو به خودت نمیگیری عزیزم

حالا اشکال نداره این دفعه هم ازت میگذریم ولی دفعه بعدی راحت گذر نمیکنیم ها

پ.ن : خداوندا فشار را از روی همه مردم کم بفرما

پ.ن : بزرگترمون میگفت کاریت نگیریم بهت حرفی نمیزدیم وگرنه الان اینطوری صحبت نمیکردیا😂

پ.ن : طبق اطلاعات من چکمه از بالای ۲۰ خونه تازه تاثیر میکنه پس واسه کاتا کردن زیر ۲۰ خونه هیچ تفاوتی نداره چیکار کنی.اصلا پا لخت هیرو رو بفرست 😂 زورو

کجا یاد گرفتین بیسیک تراوین رو؟😂

مردک جومونگ نما

• حالمون بهم خورد خدایی ، بیخیال شید عزیزان ،

مثل مملی که تاپیک‌سرور بدون‌مولتی زد ، شما ام یکی بزنین برید توش کل کل کنین یا واسه هم‌نوشابه باز کنین

میلاد جون

جووووون :دی

به رضا گارد بگو که هر روز صبح

صبحانه رو داخل فروم‌ میل می‌کنه

کارخونه رطب سازی بم

رفته از رضا دعوت کرده

که جهت رشد دانه های رطب مرقوب

خرمای بدون هسته به این هلدینگ بپیونده

طرف واقعا مغز نداره

تو بازی که چیزی ازش نمیبینیم

به عشق خودت اینجام بلاکش می‌کنیم

راست میگی ویز ویز زیاد می‌کنه

بعد زنگ میزنیم میگه ٱٱٱٱٱ لو لو لو لو

دیروز داشت پشت خط التماس میکرد

که تو فروم نگیرم روش

خداییش این درسته پشت خط عجز و لابه

و صحبت از دست بوسی از چوکور کنی

بیای تو فروم یه چیز دیگه بگی؟

شخولیت مجازیم حدی داره

• رهاش کن به حال خودش اینو پرهام

اولش میگه برای پلن اکانت رفتم توی غار پناه گرفتم، بقیه دهکده هارو اونجا زدم.

بعد میگه با همون ۹ تا جنگی توی مختصات ۲۰۰ ۲۰۰ زدمتون

الان میگه از ۲۰ خونه ای زدمتون، چکمه قهرمان تاثیر نداره!

این سلسله جملات رو جلوی بچه ۵ ساله بزاری، ۲ تا میزنه توی گوشت و گوشیتو خورد میکنه توی دیوار

اون اینسرت شکن توی موج سه چهارم اتک ها هم اگه فلسفه خاصی داره بگو، شاید داری مرزهای تراوین رو جابجا میکنی و کسی متوجه حرفات نیست. بقیه سوالات رو دیگه نمی پرسم.

یاد میگیری، یاد گرفتن عیب نیست، گاردتو بیار پایین و در ورکشاپ های ادی شرکت کن، البته باید سریع تر اقدام کنی که ظرفیت تکمیل نشه.

• سلام دوست قشنگم خوبی میبینم ک تخم کفتر خوردی زبونت باز شده فقط جهت اطلاع میگم بهت من رو اکانت نبودم ک این هیرو لانچ شده بعدشم

چیتوز متوری ام خیلی باد داره ولی وقتی بازش میکنی قشنگ بادش میخابه یزره اون ته پوفک هست انقد باد نکن یادچیتوز متوری میوفتم

پ ن: خدارو شکر انقد پیگیرم هستید ک دنبال کوچکترین چیزی هستید از من تا بیایید تو فرم

پ ن:✘ ببـین ﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮﻧﯽ ﺟـــــــــــــــــــــــﺎﻡ ﺑﺎﺷﯽ …

✘ ﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮﻧﯽ ﺑــــــــــــــــــﺎﻡ ﺑﺎﺷﯽ …

✘ گفتـم در جریان باشی …

امضا

مجی سامورایی

• ادمین عزیز که سر کوچکترین مسائل هر سری مارو بن می‌کنی

این آیدی فیک که از ابتدای ورودش به فروم

یک‌پست فنی نداشته و کلا اوردنش اینجا

که اسپم کنه براشون

جریمه نمیشه؟

بسیار علاقه مندیم که چند بیتی رباعی برای دوستان عزیز بار بذاریم

بعدم مژده جون شما چادر قشنگتو درار

بعد حتما اگه جایی خارش داشت

تقدیم می‌کنیم برامون عصاره آلوورا بمالی

گرده جهان

تنگه زمان

پست 1 بار ویرایش شده،, آخرین بار توسط ModeratoR: یک روز بن ().

• اقا اجازه اینا خودکار مارو برداشتن اقا اجازه اینا دارن از ما تقلب میکنن

دقیقا یا کلاس اول ابدتدایی افتادم

دوست قهوه ای من قهوه ای ام رنگ خداست بلخره

پ ن:داداش یکم گل گاو زبون بخور ارامش پیدا کنی انقد فشار نخوری سکته میکنیا یه بازی ارزش نداره

پ ن: پیشنهاد میکنم یه لنگ بهتر برداری 🤣🤣🤣🤣🤣

امضا

مجی سامورایی

• ای‌کاش لینک اول خفتی چیزی بود

ولی طنز خوبی بود :)))

پ.ن: پیش میاد.

پ.ن: رضا گارد مگه نژادت گول نیست؟ کل کل میکنی چرا؟

پ.ن: هیروی گول با مهمیز سریعتر از هیروی هون هست.

پ.ن : طبق اطلاعات من چکمه از بالای ۲۰ خونه تازه تاثیر میکنه پس واسه کاتا کردن زیر ۲۰ خونه هیچ تفاوتی نداره چیکار کنی

یا تو کتاب دانش چی نوشته که قهرمان میخونه :/

ایتم های تراوین مربوط به اساطیر و مفاهیم قرون وسطی هستند.

کتاب دانش یا به انگلیسی Book Of Wisdom نام یکی از 7 کتاب معروف مسیحیان است که به احتمال بالا به زبان یونانی نوشته شده و حالت شاعرانه دارد.

این کتاب شامل محاوره خداوند با حضرت سلیمان است که در آن از او تقاضای کسب خرد میکند و دلیل این انتخاب را بیان میکند.

King Solomon گفته:
    به من عقل و دانش عطا کن تا آنها را به درستی هدایت کنم، زیرا چه کسی می تواند بر این قوم بزرگ تو حکومت کند؟
    نقل قول

و خدا به سلیمان گفت: «زیرا این در دل تو بود، و نه عزت، نه ثروت، نه افتخار و نه جان دشمنان خود را خواستی، و نه عمر طولانی خواستی. اما برای خود حکمت و دانش خواستی تا قوم من را که تو را بر آنها پادشاه کردم داوری کنی. عقل و دانش به شما عطا میشود. و من به شما ثروت و ثروت و عزت نیز خواهم داد، چنانکه هیچ یک از پادشاهان قبل از شما نداشته اند، و بعد از شما نیز مانند آن را نخواهند داشت.

King Solomon گفته:

خوشبخت کسی است که خرد می یابد، کسی که آگاهی می یابد. (14) زیرا حکمت از نقره سودمندتر است و مزد آن از طلا بهتر است. (15) حکمت از یاقوت گرانبهاتر است. هیچ چیزی که شما آرزو دارید نمی تواند با آن مقایسه کنید (17) او شما را به راههاي لذت بخش هدايت مي كند. همه راه های او راضی کننده است (18) حکمت درخت حیات است برای کسانی که او را در آغوش می گیرند. خوشا به حال کسانی که آن را محکم در آغوش می گیرند.»

حالا در ادامه چالش تصور کنید کتاب دانش داخل دنیای واقعی تمام مهارت های زندگیتون رو ریست میکرد :)

• کتاب دانش یا به انگلیسی Book Of Wisdom نام یکی از 7 کتاب معروف مسیحیان است که به احتمال بالا به زبان یونانی نوشته شده و حالت شاعرانه دارد.

ایلیا جان منبع شما و جزییاتش چندان درست نیست.

کتاب خرد یا Book of Wisdom در واقع اصلاحِ مربوط به سه کتاب در عهد عتیق (Old Testament) در Bible هست:

- امثال و حکم یا امثال سلیمان - Book of Proverbs

- کتاب کمر شکن و مرد افکن جامعه یا جامعه بن داوود - Book of Ecclesiastes

- شاهکارِ مشهورِ ایوب یا سفر ایوب - Book of Job

اون چه که شما نقل قول کردی همه از کتاب امثال سلیمان یا Book of Proverbs هست، همچنین این کتب به زبان عبرانی نوشته شدن و نه یونانی، و متعلق به عهد عتیق و یهودیان هستن و نه عهد جدید و مسیحیان. حالت شاعرانه رو اما درست گفتی :دی

جدی پیشنهاد می‌کنم این کتاب‌ها شدیدا

پ.ن: خوب هست که آدم‌ها رو هر چند وقت یک بار که دوباره می‌بینی، متوجه یک سری تغییرات مثبت بشی. مثلا فردی از تب و تابِ کل کل افتاده و متواضع‌تر شده، یا دیگری خلاصه‌تر اما مفیدتر می‌نویسه، یا اون یکی ادبیاتِ قشنگ‌تر و سالم‌تری پیدا کرده در بحث، یا اون یکی کمتر حرف می‌زنه :))

وقتی می‌بینی تقریبا هیچ چیز تغییر نکرده، حقیقتا دلگیر هست.

شخصا برای خودم همیشه فرومِ تراوین بسیار جذاب بوده و کم از خود بازی نداشته! اما این قدر این دوران سطحش پایین اومده که واقعا دلگیر هست دیدنش. آدم رغبت نمی‌کنه باز کنه و بخونه..

پ.ن: دوستت داریم فرهان جان کلا

• ایلیا جان منبع شما و جزییاتش چندان درست نیست.

اون چه که شما نقل قول کردی همه از کتاب امثال سلیمان یا Book of Proverbs هست، همچنین این کتاب به زبان عبرانی نوشته شدن و نه یونانی، و متعلق به عهد عتیق و یهودیان هستن و نه عهد جدید و مسیحیان. حالت شاعرانه رو اما درست گفتی :دی

سلام ایرج جان

مسلما سن و سال تجربه و سواد بیشتری به همراه خود داره

دلیل کوتاهی من بر تحقیقات توزیع غلط آگاهی نبوده و به دلیل قوانین ذکر شده فروم بیش از این به تحقیق در باب این موضوع نپرداختم

پ.ن: تشکر از شما بابت اصلاحیات و اضافات

• ای‌کاش لینک اول خفتی چیزی بو

بیا ایلیا

عکس ها زیاده تپل هاشو میزارم سر جمع حدود 350 رعد ازش رفت و حدود 125 کی منابع که تو ساخت خیلی کمکم کرد

حدود 5 ساعت داشتم میزدم طرف رو اکانت بود

بار اول که اصلا برعکس انتظار تله نداشت

در طول این حملات هم همش پاپ اکانت میرفت بالا

چند اتک بعد اومد برام تله ساخت ولی بازم خفت میشد نمیدونم چرا

برا اخر با مزدورم خفت شد بنده خدا

• من خاکم

بیا حرف‌های سنگین و قشنگ بزنیم یه عده دوستان هم توی رودربایسی با وقارتر و سالم‌تر حرف بزنن و پست بذارن : )))

خب در مورد کتاب دانش که گفتیم، در مورد نقشه هم گفتم شکل واقعی نقشه‌ی تراوین در فضای سه بعدی یک Torus یا شکل هندسی شبیه به یک دونات هست. علتش چیست؟ :دی

سوال دوم، چرا از تابلوی مونالیزا استفاده شده برای اثر هنری؟ و چرا باید 250 کی چکش بخوره الان؟ چه خبره؟

• بیا حرف‌های سنگین و قشنگ بزنیم بقیه هم توی رودربایسی با وقارتر و سالم‌تر حرف بزنن و پست بذارن : )))

ایرج داداش تمام صحبت های سنگینت با گفتن این جمله پایین دیسکوالیفای شد =))

من خاکم

داداشم ایرج مرادی از خوبای سالن سه تهران بزرگ :))

جاده ساوه اوشاخلاریم =))

پ.ن:میتینگ خرید شلوار کردی قبل عید داریم (برای هماهنگی دایرکت)

پ.ن:تورو خدا سطح فرومو افزایش ندین بذارین بخخندیم=))

پ.ن اخر: واقعا قضیه ی این سرباز قداره زن نژاد مصری چیه؟

بر اساس صحبت کارشناسان این سربازان در خاک سفید مصر باستان اغلب سکونت داشتن و در مواقع تماس بچه محل ها (داداش تو نمیری کنار نیل داسانم شده) قداره هارو از زیر زمین ها بیرون میکشیدن و با ارابه هاچبک سفید به سمت حریف حمله میکردن

پوریای ولی گفت که صیدم به کمند است

از همت داوود نبی بخت بلند است

افتادگی اموز گر طالب فیضی

هرگز نخورد اب, زمینی که بلند است

• سلام

سخن زیاد بود همه رو پاک کردم ...

از دست عزیزان چه بگویم ، گله ای نیست ...

گر هم گله ای هست ، دگر حوصله ای نیست...

پ.ن : ای کاش همه جنبه ی کسپراسکای رو داشتن که باهاش شوخی کنی و بیاد لایکت کنه...

یکم تحمل خودتونو ببرید بالا ، این یه بازیه ! قرار دعوا میزارید باهم ؟!

با هم کل کل کنیم ، شوخی کنیم و تهش دست بندازیم دور گردن هم ، با هم بخنیدم !

پ.ن : به شدت دلم برای پست های تحلیلی و پست های آموزشی و پست های تولید محتوا تنگ شده ...

پ.ن : به پیش دبستانی گل ها خوش آمدید ...

یا حق

یوسف

• ایرج جان من مسئولیت های دیگری داخل بازی قبول کردم که موجب میشه در بازه های زمانی دیرتری در خدمت شما و خوانندگان باشم.

مقداری خشت اکانت‌ رو داخل فروم تزریق میکنم. (الباقی برای ساخت پیاده گول استفاده میشود که فارم نشیم :دی)

از دیگر عزیزان نیز تقاضای ورود میشود تا ازین خاک به افلاک برسیم.

♦️1

در پاسخ به سوال شما

ایده بازی تراوین از بازی تخته ای کاتان (به انگلیسی Catan) الهام گرفته شده که امروز بیش از 40 میلیون نفر آن‌ را بازی میکنند!

و در سرورهای ROA که از سال 2016 برگزار شدند شباهت تراوین به این بازی دو چندان شده که برنده سرور اتحادی هست که Victory points بیشتری بگیره و جایگزین شگفتی جهان شده.

هدف اصلی بازی کسب 10 امتیاز پیروزی (Victory Points) هست که با توجه به توسعه امپراطوریتون بهتون تعلق میگیره. (البته سناریوهای مختلف و کاستوم هم داره)

زیاد به توضیح در مورد قوانین بازی نمیپردازم چرا که شباهت بسیاری به تراوین داره اما با تفاوت های محاسباتی بسیار که خدمتتون عرض میکنم.

1- مختصات بندی مکان شروع شما بر اساس یکی از 641,601 مربع تنظیم شده بر روی نقشه نیست و نقشه بسیار کوچک تری در اختیار شما هست.

( گرچه در نسخه های جدید این بازی امکان توسعه بیشتر مناطق به دریا نیز اضافه شده با اینحال در این تعداد قابل قیاس نیست.)

2- تعداد بازیکن ها بازی نهایتا 6 نفر هست.

که خب حداقل داخل همین سرور بیش از 150 بازیکن فعال وجود داره و برای چنین بستری مناسب نیست.

3- غارت در این بازی با تاس انجام میشه و ارتفاع در آن لحاظ نمیشود

یعنی صفحه آن تخت هست [x,y] و شما به دلخواه امکان غارت هر بازیکن رو داری، و تاس صرفا مقداری که غارت میکنی رو مشخص میکنه.

4- کتیبه ندارد.

یکسری کارت برای افزایش اقتدار امپراطوری وجود داره که اونهم به صورت شانسی با تاس میتونید بدست بیارید، اما در تراوین کتیبه ها تقریبا یکسان هستند و داخل مپ چرخش (Rotate) داده میشوند.

حال چنبره یا Torus چیست و چرا کاربرد دارد؟

چنبره نوعی رویه دورانی است که از دَوران یک دایره در فضای سه بعدی حوال یک محور ساخته میشود.

و متغیری که از دوران این دو دایره به ما ارائه میشه ارتفاع هست! که برابر است با یک جدول مختصات سه بعدی با محورهای [x,y,z]

اساس محاسبه فاصله نقطه راس یا [0,0] از شعاع بدست میاد!

و تفاوتش در اینجاست که به شما از مختصات [400- 400-] به [400 400] و [400 400-] و [400- 400] دسترسی میده که حداکثر فاصله برای ارسال نیرو و منابع رو برابر میکنه با 565.685 خانه. یا به عبارت دیگر نزدیک ترین وتر به هر مختصات در صفحه تخت نمایش داده شده را پیدا میکند!

و در چرخش کتیبه ها هرکدام از رینگ های torus در مپ جابجا میشوند.

حالا با در نظر گرفتن نقشه تخت یا ساده برای تراوین چنین نقاشی زیبایی بدست میاد :دی

و با در نظر گرفتن نقشه به عنوان چنبره (Torus) نتیجه زیر بدست میاد :)

لینک برای دوستانی که علاقمند به امتحان بازی کاتان هستند.

در مورد سوال دومتون بنده بدلیل بیخوابی قادر به پاسخ مناسب نیستم و اگر شما لبخند به روی لبان من هدیه بیارید 250ک سیلو میزنم براتون :دی

ارادت