نقد و بررسی سرور 1 ایکس راند 2 | آغاز 6 شهریور 1399 |

• مازیار جان

پیرو حرف شما که بچه های ما خیلی خاطرتون رو دوست دارن ، ارمین از تیم لیدری ما پست گذاشت .

بنظرم با توجه به نزدیک بودن به اخر هفته .... وقت خوبیه که یه نماینده از هر ساید برای جمع بندی بازی جلسه داشته باشن ! و بجای کش دادن این موضوعات در فروم یکبار برای همیشه تو یه جلسه همه به اتفاق نظر برسن

باز شما هروقت اعلام کنی ما در خدمت هستیم

سلام بهنام عزیز

من هرزمان دوستان امر کنن درخدمت هستم.

فقط یک ربع بازی موندن که اعلام امادگی کنن بعد از تایید دوستان من مشکلی با زمانش ندارم عزیزم.

پ.ن:ازدوستان معذرت میخوام که من با این سیستم لایک و دیسلایک هنوز نتونستم ارتباط برقرار کنم نتیجتا اگر پستی لایک نمیشه از طرف من حمل بر جسارت نباشه.

سپاس

• سلام

من گفتم که فلان کار و فلان کار تو ربع ما انجام نمیشه خوشبختانه لیدرهای ربعهای دیگه هم تایید کردن این قضیه رو در همین رابطه پیشنهاد میدم هرچه سریعتر لیدرها و مقامات چهار ربع یک جلسه مشترک گذاشته و تصمیمات گرفته شده به صورت یک پست در فروم گفته بشه وبر اساس اون بازی ادامه پیدا کنه.

اگر لیدرها موافق هستند لطفا اعلام امادگی کنن در غیر اینصورت اینکه این و اون مولتی دارن کثیف هستن و.....فقط در حد حرف از نظر من حساب میشه و اعتباری نخواهد داشت چون کاملا مشخص میشه این یک بازیه سیاسی هست تا یک خواسته قلبی.

منتظر نظرات لیدرها ونه پلیرهای اتحادهای چهار ربع بازی هستیم.

سپاس

سلام و عرض ادب

جناب مازیار بزرگوار ، بنده نیز آمادگی جنوب غرب برای شرکت در این جلسه را اعلام میکنم .

کوچیک شما یوسف

• ادب مثل عطر میمونه برای خودت میزنی اما دیگران هم ازش لذت میبرن

این جمله بسیار سنگین هست فکر کنیی

درود برتمام دوستان

اومید وارم تا اینجای سرور بسایر جذاب بوده باشه براتون

دوسته عزیزی که ریپللیت هم نمیکنم که معلوم نیست کی هستی و چیهستی از کجا اومدی و به کجا میری

از ادبیات خودت استفاده نمیکنم چون خارج از تربیت و ادب من هست که جواب همچون آدم هایی مثل تورو بدم بدم

جوابت رو میدم که یاد بگیری

اما این رو بدون جنوب شرق انقدر آدم های با اسم سنگین توش دارن بازی میکنن و بزرگ تر از تو هم از لحاظ عقل و هم از نظر شعور و فهم پس خوب آدم قبل باز کردن دهان مبارکش و استفاده از هر چرندایتی که تو فکرش میگزره و تو محیطی که بزرگ شدی استفاده شده و بهت شلید یاد ندادن با بزرگتر از خودت چطوری صحبت کنی

این سرور در حال حاضر دوستانه بزگی از لحاظ سنی و عقلی درش هستن که نام نمیشه برد پس بهتر بری داخل همون سوراخی که ازش الان اومدی بیرون

از دوستان هم سایدی خودم خواهش میکنم جواب این بند خدا رو ندن چون مشخص هست برای چی تو اومده و هدفش چیه

از تمام دوستان و لیدر ها و بزگهای هر ساید خواهش میکنم به دوستان حاضر در سایدتون بگین امثال این دوستان که میان و مشخص هست هدفشون چیه همگی دیس لایک کنن که شاید خودشون خجالت کشیدن رفتن

و اما دوستان چندین بار اسم من و بردن فرست نشد جواب بدم در حال حاضر بشدت در گیریم تو مقدماتی تورنومنت ایشالا به زودی تموم میشه و میام این جارو براتون به آتیش میکشم

عمو اشکان بزودی با یک پست مطلب آموزشی میاد

پ.ن میًم جون بزودی میام برایت به آتیش میکشم جذاب شه

پ.ن سامان جون من همچنان دوست دارم قول میدم یه سرور این افتخار نسیبم شه کنار هم بازی کنیم

پ.ن ممد سکولار یکی دیگه طلب من

پ.ن ممد قل قلی از روزی که صبح ها به هم سلام نمیکنی دیگه دوست ندارم

پ.ن norolah فعال شو بیشتر شرکت کن تو فروم

پ.ن مصطفی هنوز ارادت داریم

پ.ن دف ساز ها همه به بهشت میرون

پ.ن پاپ باز ها به بهشت نمیروند

پ.ن چه خبره این حجم رید یکم بهمن کمک کنین گناه دارم

پ.ن سامان خالی کن ریدت بدم

• سلام دوستان،

زیاد مصدّع اوقات تون نمی شم. فقط خواستم اعلام کنم که از این لحظه اکانت Coffee Please واگذار شد و چنج پسورد هم شد. من دیگه توی سرور به هیچ وجه لاگین ندارم. قطعاً سرور جذابی هست، منتهی من در یه معذوریتی قرار گرفتم (فک کنم شبیه همون حرکت شطرنج که اشکان گفت!) که ادامه ی حضورم در سرور به ربع شمال شرقی و به خودم لطمه می زد. واقعاً هم سعی کردم اون معذوریت رو حل کنم، خیلی هم فکر کردم، منتهی متأسفانه بخت با ما یار نبود. :)

از ایرج عزیز و احسان گل هم که در مقاطع خوبی در کنار من روی اکانت بودن تشکر می کنم.

سلام به همه‌ی عزیزان

اکانت Coffee Please که توسط آیدین عزیز به من سپرده شده بود، کاملا قانونی و بدون کوچک‌ترین سواستفاده به پلیرهای جدیدی (که در سرور اکانت نداشتن و به تازگی به ما پیوستن) واگذار و بعد چینج میل شد. همچنین نامش هم به لطف کمک ادمین عزیز تغییر کرد.

نامی تحت عنوان "کافی پیلیز" دیگر در سرور نیست، نامی که متعلق به آیدین بود، و من هم این افتخار رو داشتم که با سیتری روی اون اکانت بازی کنم و به سهم خودم کمک کنم. اما حالا دوستان دیگری - که خوش‌بختانه اون عزیزان هم بسیار با تجربه، محترم و متین هستن - روی این اکانت به تیم ما اضافه شدن تا تقویت بشیم و انشالله ساید شمال شرق رو - که فعلا به قصد در سکوت هست و از حواشی به دور ;) - قوی‌تر از پیش جلو ببریم.

میراث آیدینِ عزیز روی دوشِ من در این سرور دو چیز بود:

- اکانتی قوی و با پتانسیل بالا مثل کافی پیلیز

- نهضتی برای بازی سالم و دوری از صنعتی بازی و بات و هزار چیز ناصحیح دیگر در ساید - که از سال‌ها قبل در قلب آیدین وجود داشت و بعد با نام "سوانز" علنی‌تر شد.

تمام تلاشم رو کرده‌ام تا این میراث رو حفظ کنم. به داشتن دوستِ عزیز و همبازی خوبی چون آیدین افتخار کرده‌ام و همیشه به یادش خواهم بود.

پ.ن: به زودی در جلسه با شورای سه سایدِ دیگر، مرزهای بازی تمیز و غیر تمیز رو مشخص خواهیم کرد. امیدوارم همه مردانه پای حرفی که میشنون و میزنن بایستن.

پ.ن 2: من میرم یک نخ سیگار بکشم..

So won't the real Slim Shady please stand up

پست 1 بار ویرایش شده،, آخرین بار توسط Slim Shady ().

• سلام دوستان

با توجه به حاشیه هایی که بین شمال غرب و جنوب شرق پیش اومده در حال حاضر دست بالا رو شمال غربی ها دارن با اکانت:!:

همونطور که میدونید این اکانت با غارت دوبرابری نسبت به نفر دوم تاپ تن در صدر توجه هست اما نکته ی جالب توجه اینجاست که این اکانت با زدن کپ در ساید جنوب شرق داره میزان قابل توجهی از ریده طبیعیه این ساید رو میبلعه اون هم با زدن ناتار های این ساید

چند نکته :

1_منابعی که میتونست توسط جنوب شرقی ها رید بشه و تبدیل به تروپ این ساید بشه داره به راحتی توسط غول غارت بازی از ناتار های این ساید برده میشه، یکی از دلایل رید بالای این اکانت همینه

2_با تایمی که گذشته و در حاله گذشتنه به احتمال 100 درصد این کپ کاتاهای قابل توجهی جمع کرده، با مختصات 30/30 تقریبا در وسط ساید جنوب شرقه و اکانت های زیادی در تیر رسش هستن

سوال اینجاست...

اگر شمال غرب تصمیم به زدن جنوب شرق کنه با یک فیک معمولی از ساید خودشون و پشتوانه ی کاتایی در وسط ساید جنوب شرق میتونه کلی جنوب شرق رو درگیر و مستحلک کنه

برنامه ی جنوب شرق برای این اکانت چی میتونه باشه؟

نپ یا متا با شمال غرب و یا تلفات سنگین و پرداخت بهای زیاد بابت پاکسازی سایدشون

به هر حال اگر الان این اکانت زده بشه با ریدی که دیگه از سایدشون به راحتی برده نمیشه هزینه ی این در گیری به مرور بر میگرده

اما با گذشت بیشتر زمان این هزینه در حاله افزایشه.... تیک تاک

پ. ن: هر کدوم از ماها اگر دوتا ساید رو رید کنیم غارت بالایی داریم...

آیا بازم شمال غرب احتمال داره یک نفوذ دیگه ای هم در جنوب شرق بکنه؟ یا به همین اکانت ختم میشه؟

در کل سرور جذابیه، ببینیم چی میشه... 8)<3

• سلام خدمت شما دوست عزیز

ممنون از تحلیل وضعیتتون

هرچند اگر بی طرفی رعایت میشد میتونست دلنشین باشه.

بنده با اکثر مباحث اتون مخالف هستم و شخصا اون کپ رو پاشنه ی آشیل شمالغرب میدونم

تحلیلتون به شکلیه که انگار از پلیرهای imperial یا حداقل شمالغرب هستید و گر هم که نه پس بدون شک هدفتون تحریک ساید جنوب شرق هست.

اکانت imperial یه حرکتی زده،تا به این لحظه تنها دست آوردش نون و اب دادن به اون دفاع و هیروهای نصف سایدشونه،الانم زیر فیک هست و پیشنهاد میدم دف اشون رو سنگین تر کنید چون مشخص نیست اون کپ کی بره رو هوا،شاید امشب!شاید هم همونجا موند و به قول شما متا شد!

اگر کسی با 2-3 کا گرزی که البته شک دارم اونم داشته باشه تو اون کپ بتونه منابع طبیعی یه ساید رو خالی کنه حرف شما درسته:D

پ.ن:الان فهمیدم چرا ناتارای ساید ما خالین:))))

• خب این طبیعیه من تو این سرور بازی می‌کنم

و دوست دارم زد و خورد ببینم و اینم سوژه ی خوبیه و اینم بگم که ربطی به سایدی که درش بازی می‌کنم و یا سیاست ساید من نداره، به عنوان یک پلیر آزاد دوست دارم ببینم چی میشه؟

در کل تا الان ندیدم یکی کپ بزنه تو یک ساید دیگه و بیشتر از یک هفته بهش امان بدن

خب این یک تجربست برای سرور های بعدی...

فعلا که انگار هر دو طرف راضین

در کل تراوین به من یاد داده این بازی پر از شگفتانست، واقعا شاید این اکانت برای جنوب شرق و شمال غرب بهانه ای شد برای متا یا نپ

یا شایدم نزدیک کتیبه ها این کپ رو با یک کتیبه میخواد جنوب شرق معاوضه کنه

به هر حال همین ثانیه که در حال خوندن این پست فروم هستین، منابع ناتار جنوب شرق حتی بگین یک دونه، داره به راحتی برده میشه و کاتا و تروپ در حال رشده تو این کپ

هر موقع زده بشه به نظر من جنوب شرق برد کرده.

متعصبانه به پست من نگاه نکنید. حقیقت رو نمیشه انکار کرد

• سلام و خسته نباشید

عزیزانی که مرتب پست میذارن از شاخ بازیه ی اکانت صحبت میکنن که ی حرکتی زده بار اول تو زندگیش

الانم خودش توش مونده که چیکار کنه تعریف میکنن بنظرم عزیزان شما برید یکم واسه اکانت خودتون تحلیل کنید دوتا گرزی بیشتر بیارید بالا

این همه فسفر نسوزونید واسه ی ساید دیگه ممنون میشم اگر فروم رو از این تکرار در بیارید و ی حرکت از ی پلیر رو اینقدر گنده نکنید ممنون میشم

قبلا گفتم بازم میگم

دهکده زده باید دید چه دستاوردی براش داره نه اینکه صرفا چون زده بیاید بگید وای کولاک کرده منتظرم چندین ک کاتا و چندین هزار گرزیشیم ما

ایشالا که همر شاخی بشه براش:)

• سلام

دوستان منم یه ده روزی میشه اومدم توی سرور،شکر خدا به زودی زود اکانتم میاد جزو نفرات اول سرور

دوستان جنوب شرق قابل دونستن و اجازه دادن کنارشون باشیم.

البته اونایی که قدیمی تراوین هستن منو میشناسن مخلص بچه های خوب تراوین

کسری:S:S:S

• دوست عزیز

توی سابقه تراوین توی یک ایکس اکانت های زیادی توی ساید های مختلف زده شده و کپ شده

این که ایشون اول سرور اومدن ده زدن توی ساید دیگه کار شاخی نیست مثلا اصلی استفاده مفید کردن از اون دهکده هست که تا اینجا کار فقط دفاع بوده و بس و کار خواصی نتونسته انجام بده

حالا پلنش تخریب افکارعمومی بوده افزایش فشار به ساید بوده یا ایجاد تنش

به نظر من موفق نبوده

تنها کار مفیدش این بود که توجه همه رو جلب کرده که اینم به ضرر خودش بوده

پس زیاد توی فکرش نباش لیدرا به فکرش هستن

• سلام عزیز

فقط یه تصویر به نمایش بذارم که اگه دارید رو ۲ ۳ کا گرزی حساب میکنید اشتباه میکنید

در کل ما هم با نزدن اون ده مشکلی نداریم

استقبال هم میکنیم فقط ما اونجا رم نداریم یه لطفی کنید دیوار ناتارارو زود به زود بزنید ما لاستمون یه مقدار زیاد شه بچه ها عصبی میشن

پیشاپیش از همکاری تون متشکرم

پ.ن: اشکان سرلشکر یه وقتم برا ما بذار سلطان با منشیت باید هماهنگ کنیم دیگه

پ.ن۲: پیشاپیش از این که میگید فتوشاپه مچکریم دیگه وقتشه بیدار شید🤣🤣

Saman

• من هم با اجازه نظرم رو راجع به این اکانت ایمپریال بدم و برم.

اوّل) تشکر

اوّل از همه، فارغ از همه کل کل ها، از این تیم تشکر می‌کنم که این سرور رو جذاب کرده ن. دست مریزاد و خسته نباشید. همچین حرکتی، فارغ از این که نوآورانه بوده یا نبوده، فارغ از این که منطقی هست یا نیست (از نظر فنی و منبعی)، و ... جسارت و برنامه ریزی بالایی می طلبه که خب دیدنش باعث می شه معتادان تراوین به وجد بیان!

دوم) منابع

یه بنده خدایی اینجا می گفت این اکانت داره منابع جنوب شرقی رو غارت می کنه و استعداد خدادادی غارت داره و غیره.

در مورد منبع، هم آره و هم نه. در مورد استعداد هم، یه کم بیای پایین با هم می تونیم قدم بزنیم اخوی! :)

غارت منابع «نه»، چون اون وسط نقشه (جایی که این اکانت هست)، شما راحت نمی تونی یه ناتار پیدا کنی و بشینی روش حالشو ببری! صد تا اکانت دارن می زنن اونجا رو. اصلاً من یادمه با احسان نشستیم کلّلّلّلّیییییی محاسبه کردیم و یه معیاری تعریف کردیم به عنوان «سود خالص یک گرزی در ساعت». (که گندمخور و خسارتش به دیوار ناتار و ... رو همه رو سرشکن کردیم و متوسط وزن دار فاصله رو درآوردیم و چی و چی رو کم کردیم و اینا...) ما هم تا شعاع حدود ۳۰ اینا می زدیم همه چی رو.

نتیجه تا شعاع ۳۰ ما (مختصات دیفالت حدود ۶۰ و ۲۰؛ و مختصات کپ ما حدود ۶۰ و ۴۵ بود):

• این عدد برای واحه های همه-بخور-ازش/بهشتی حدود ۰.۷ الی ۱ هست. و خب باعث می شه نرخ بازگشت سرمایه برای گرزی (با هزینه ۲۵۰ منبع) حدوداً ۲۰۰ الی ۳۰۰ ساعت بشه که تقریباً معادل فیدر آپ کردن ۹ به ۱۰ هست. خیلی هم دپرس کننده بود! چون هر سری که ما مثلاً ۲۰۰ تا گرزی رو هر نیم ساعت الی یک ساعت می فرستادیم روی ۱۰۰ تا واحه، عملاً داشتیم ته تهش ۲۰۰ تا منبع سود می کردیم هر ساعت! در حالی که تولید خود هیرو فک کنم ساعتی ۳ک اینا بود فقط و تولید کپ حدود ۳۰ الی ۴۰ک!
    • منتهی برای ناتارهایی که پُر باشن و خیلی وسط نباشن (مختصات کپ کافی پیلیز ۶۰ و ۴۵ بود و ناتارهای به سمت خارج از مرکز، کمی دست نخورده تر بودن) این عدد به ۴ هم می رسید. ینی نرخ بازگشت سرمایه ۶۰ ساعت. ینی نسبتاً سودآور خوب و ارزشش رو داشت.
    • البته باید دقت داشت که برای ناتارهایی که وسط باشن و همه بخوان بخورن ازش (ناتارهای دیفالت)، مخصوصاً با زیاد شدن دست در غارت، باز نمی صرفه. و نرخ سود حدود ۱.۵ منبع در ساعت برای هر گرزی بود.

اینا برای این بود که تهش به این برسم که واحه زدن واقعاً به صرفه نیست؛ و ناتار زدن وسط نقشه (تقریباً زیر مختصات ۴۰ و ۴۰) که دست زیاد هست، باز هم خیلی به صرفه نیست. ممکنه تهش ضرر نداشته باشه، اما سود آنچنانی که فکر کنی کُن فیکُن داری می کنی هم نداره.

~

در مورد این بنده خدا

غارتش همین الان ساعتی ۳۲۰ک هست در حالیکه نفر دوم الی دهم بین ۱۶۰ک تا ۱۳۰ک در ساعت هستن. (راستی، لطفاً آمار از تاپ ۱۰ می ذارین، به ساعت تقسیم کنین که معنای عمومی داشته باشه؛ وگرنه عدد خام فلان قدر میلیون، فارغ از این که کجای هفته هستیم، رو خیلی سخته توش معنا پیدا کردن.)

حالا، این بنده خدا این غارتی که داره می کنه، اولاً یه درصد خوبیش مولتی هست (تعارف هم نداریم؛ حاشیه هم نمی رم، فنی دارم می گم.) تخمین من اینه که حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد غارتش از مولتی هست. ینی حدود ۱۰۰ک الی ۱۵۰ک در ساعت، که می شه حدود ده الی پونزده تا فیدر یا ۵ تا فیدر و دو تا کپ مصری.

الباقی هم به نظرم یه درصد عمده اش از خود شمال غرب هست همچنان (ده دیفالت و کپ ش)، و اگه داره منابع از این ده جنوب شرقی هم می زنه با این ۵ک گرزی و ۱۵۰۰ تا شوالیه، احتمال زیاد داره پلیرهای غیرفعال آمرداد رو می زنه. پس آره، منبع می گیره؛ اما نه که غارت رو خیلی تنگ کرده باشه.

(راستی، دوست گل Rel (به معنای رابطه نزدیک داشتن) مخفف Relationship هست و یه دونه L داره.)

سوم) سود سیاسی ربع ها

۳.۱.) سود برای ش.غ.

(این که به W می گین «دبل»، منو یاد قدیم می ندازه که به «وبکم» (Web Camera) می گفتن، «وب بده»؛ قسمت متمایزکننده اش همون «یو»ش هست که حذف می کنین. از نظر اختصار هم ش.غ. همون تعداد کاراکتر هست تقریباً.)

از نظر مانور تبلیغاتی خب خیلی جای کار زیاد داره این قضیه. و بالطبع (هزاران بار می تونم اینو داد بزنم!) که اگه این حرکت به جای یک اکانت توسّط ۳ تا اکانت همزمان انجام می شد، اثرش شاید ۱۰ برابر می بود. اما خب فعلاً یه اکانت هست و اون اکانت هم خیلی شلوغ هست، منتهی همین «تک روی» می تونه پاشنه آشیل ربع بشه. درست مثل این تیمای کشورهای بی ربط که میان مثلاً یه رونالدو می خرن برای شموشک واسکادوگامای سنگاپور، بعد فکر می کنن دیگه کار تمومه! اما رونالدو که خسته بشه یا مصدوم بشه، کار سخت می شه.

من نمی گم ش.غ. پلیر دیگه نداره. همین دوستمون ژاوش (اگه اشتباه نکنم) روی اکانت مرق آتش (غ ش با میثم مرغی فرق داره اگه اشتباه نکنم) که هم اینسرت می کنه هم خفت خیلی پلیر کاربلدی هست. منتهی ته تهش یه حسی، حداقل من، توم هست که ش.غ. پلیر جنگی در حد دو سه راند نداره.

خلاصه به نظرم خوبه که مانور تبلیغاتی و انگیزه سازی رو به کلّ ربع تعمیم بدن و سعی کن به جای یکی یا دو تا رونالدینیو، یه تیم کرواسی یا یونان هم کم کم بسازن.

۳.۲.) سود برای آمرداد

ما (یا دقیق بگم، من) تجربه ی مدافع بودن توی همچین حرکتی رو حداقل سه بار داشته ام. یه بار سرور ۸ و اکانت armama (محک عزیز)، یه بار سرور ۲ (اگه اشتباه نکنم اسم سرور رو) و اکانت Persian Gulf که نزدیک مرز ج.ش/ش.ش بود، یه بار هم که خیلی معروف بود همین سرور اکانت مجید آخیلیوس که آخرش زدیم صفرش کردیم. (همر اکانت من نصفه رد شد و همر پیمان بعد از من با بقیه کاتاها، کامل لهش کردن، حدود یک هفته قبل کتیبه اگه اشتباه نکنم.)

ببین، نکته خیلی ظریف و مهم اینه که: سود سیاسی این حرکت خیلی خیلی بالاست برای مدافع!

کلاً که تراوین ایران بخور بخواب هست تا زمان کتیبه. و طرف میاد قشنگ با پیژامه لحاف دشکش رو پهن می‌کنه اون وسط و پاپ و CP می زنه تا فلک! در این حد هم بیکار هست که روی واحه ی فیدر پنجمش اشتباهی اتک می یاد، آییی خشتک لیدر میدر رو پاره می کنه! #سطح_دغدغه!

با همین منوال وقتی یه ربع می ره تا کتیبه، نه دف درست حسابی داره، نه پلیرهاش زیرساخت دارن، نه اسکات هست توی کپ/فیدرها، نه کسی انگیزه همر جنگی کشیدن داره، نه چیزی. به هر کی هم می گی، می گه «من پیرم! دندون ندارم! بذار یه گوشه بشینم دف بسازم و فروم بخونم!» و تو کلّ ربع شاید دو نفر اونقدری تنگ باشن که بتونن ۸ موج لانچ کنن یا اینسرت کنن.

منتهی وقتی یه «دشمن واضح! درست پشت درهای خونه ی ما!» باشه، همه عالم و آدم انگیزه خواهند داشت. مخصوصاً اگه حماسی هم بشه و این لفظ «تعدّی به خاک پاک و مقدّس ربع جنوب شرق!» خیلی روش تأکید بشه، قطعاً می تونه خیلی خیلی انگیزه ایجاد کنه.

کارهای پیشنهادی من برای ربع ج.ش.:

1. ام ام حماسی زیاد بزنین. توش تأکید بشه که با این که ما هماهنگ ترین ربع بازی در زمینه پیش آمادگی بودیم، اما همین باعث شده که تو چشم بیایم و از اول برامون یه ربع رو بسیج کنن! پس نیاز به هماهنگی و فداکاری از طرف تک تک بازیکن ها هست!
    2. همه موظف هستن حداقل ۱۰ تا اسکات توتن توی هر دهکده و هر واحه داشته باشن. اگه توتن نیستن پول بدن یه توتن بسازه. کسی اسکات نداشته باشه و غارت بشه اخراجه.
    3. هر وینگ حداقل دو نفر شیفت شب، شب بان هستن که جاسوسی های اتحاد رو چک کنن و اگه دیدن جایی ازش جاسوسی داره می شه که طعمه ی خوبی هست، خودشون نیزه دار/کاهن/دف اینسرت کنن. منطقه بندی هم کار خوبی هست. همین طور برنامه ریزی برای چیف کردن دهکده دیفالت اکانت بیابونی ها، که نمی رسن کاری بکن با منابع این دهکده و می خوان پِسقل بدن فقط!
    4. اکانت های نزدیک به این بابا موظف هستن بین ۱۰۰ الی ۳۰۰ تا دف درست حسابی (محافظ و نیزه دار ترجیحاً، ترکیبی) بذارن توی دهکده هاشون. مخصوصاً اگه سابقه غارت دارن. همچنین برنامه بسترسازی دفاعی ایجاد بشه (توتن و رومن هایی که پول می گیرن و دف اختصاصی می سازن برای بقیه).
    5. هر دو سه روز با ۲ الی ۳ک جاسوس (طوری که خسارت خیلی کم باشه) ازش اسکات کنین. نیازی به زدن زودهنگامش هم نیست، منتهی وقتی بزنین که اولاً انتظار نداشته باشه (پارادوکس فلسفی (و نه سیاسی) اعدام غیر منتظره...)، ثانیاً محکم بزنین!
    6. همرهای جنگی (که قراره خط شکن برن رو این بابا و بعد افتخار کنن!) از همین الان معلوم بشن که باید توی ۵۰ روز آینده، نفری یه همر ۴۰/۱۰/۴ بدن بیرون. اینا شدیداً لازم هستن. و لازم هست که از همین الآن ملت موظف بشن و پاپ الکی و فیدر الکی نزنن و همر بسازن.

چهارم) تثبیت مواضع

یه چیزی که من نمی بینم، و خوبه که معلوم بشه. اینه که آیا این حرکت موضع «اکانت» هست یا «ربع»؟

این خیلی خیلی مهم هست. و اگه موضع ربع هست، اسکات و فیک و اینا روی همین مولتی های نزدیک مرکز ش.غ. (مثل اون الو الو سید ۳۰ تا بزن، نه حاجی ۱۰۰ تا) از طرف پلیرهای ج.ش. می تونه جالب باشه. مخصوصاً از سمت نژادهای سریع (یا کسایی که می تونن میدون تمرین بسازن.) آقا خودت رفتی بیابون، فیدر دیفالتت ساعتی ۸ک اضافه تولید داره؟ خب بشین گرزی بساز ول بده روی اکانت های رندوم ش.غ! صبح پا می شی می بینی خرج خودشون رو در آورده ان!

همین حرکت می تونه باعث بشه که ربع ش.غ. از حالت بخور/بخواب (یا به عبارتی، «من می خوابم؛ تو واحه ام رو ۵ صبح بخور سیّد!») در بیاد و قضیه از حالت یک طرفه خارج بشه.

همینا دیگه!

ببخشید طولانی شد.

فعلاً

--آیدین

پ.ن. ممنون از ایرج عزیز که زحمت نقل و انتقال اکانت Coffee Please سابق به سربازان گمنام شمال شرقی رو کشید و همچنین ادمین که لطف کرد اکانت رو چنج ایمیل و نام و همه چی کرد.

I used to want to change the world. Now I just want to leave the room with a little dignity. - Lotus Weinstock

• سلام خدمت همه عزيزان

آقا يه سوال

من ده تا اسكرين شات از اكانت خودم گرفتم ولي اينجوري نشد.

رفقا اين عدد يك تي كي ها و عدد ٤ تي كي ها چرا انقدر پر رنگ تره؟ و دوتا عدد اون يكي كمرنگ ؟:/

اين هم در ادامه حاجي سيد و اكبر عبدي و ....هست؟

2845-2699c422-de82-49a7-bd35-6b2cf64373d6-jpeg

• سلام علیکم جمیعاً

بنده آمدم که باز یک آماری بدم از وضعیت سرور. دیتا برای صبح امروز هست.

یک عزیزی نوشته بود این اعداد و ارقام خیلی فایده زیادی نداره و اعتراض کرده بود به نحوه آمار دهی حقیر. خب اولاً که این دیتا رو بنده تحلیلش رو صلاح نمیدونم بزارم اینجا. دلیلش هم اینه ساید ما از بعضی جهات نقاط قوت داره و از بعضی جهات نقاط ضعف. تحلیل ها میتونه نقاط قوت و ضعف رو آشکار کنه. لذا اگر من توی سرور بازی نمیکردم و مثل آیدین میرفتم و ناظر میشدم اون وقت قضیه فرق داشت و میدید که دم رو کف فروم هستم و آمارهای اساسی میدادم. لذا در دادن آمار حق بدید که محتاطانه عمل کنم وگرنه براتون انواع جداول و نمودار و ... میزاشتم. خلاصه به بزرگواری خودتون ببخشید.:)

ne :

جمعیت بیشتر از 400 و کمتر یا مساوی 900

رومن : 6اکانت و 13 دهکده و جمعیت 4295

توتن : 3اکانت و 7 دهکده و جمعیت 2038

گول : 5اکانت و 10 دهکده و جمعیت 3624

مصر : 13اکانت و 29 دهکده و جمعیت 9744

هون : 4اکانت و 8 دهکده و جمعیت 2623

جمعیت بیشتر از 900

رومن : 14اکانت و 45 دهکده و جمعیت 21601

توتن : 24اکانت و 90 دهکده و جمعیت 43344

گول : 19اکانت و 66 دهکده و جمعیت 29872

مصر : 38اکانت و 126 دهکده و جمعیت 56681

هون : 0اکانت و 0 دهکده و جمعیت 0

مجموع: 126 اکانت و 394 دهکده و جمعیت 173822

=========================

se :

رومن : 8اکانت و 20 دهکده و جمعیت 5632

توتن : 12اکانت و 26 دهکده و جمعیت 7489

گول : 5اکانت و 11 دهکده و جمعیت 3512

مصر : 21اکانت و 45 دهکده و جمعیت 13915

هون : 2اکانت و 4 دهکده و جمعیت 1441

جمعیت بیشتر از 900

رومن : 32اکانت و 107 دهکده و جمعیت 43311

توتن : 16اکانت و 65 دهکده و جمعیت 31779

گول : 9اکانت و 30 دهکده و جمعیت 13181

مصر : 33اکانت و 121 دهکده و جمعیت 53753

هون : 7اکانت و 29 دهکده و جمعیت 16516

مجموع: 145 اکانت و 458 دهکده و جمعیت 190529

nw :

رومن : 7اکانت و 13 دهکده و جمعیت 4905

توتن : 5اکانت و 13 دهکده و جمعیت 3702

گول : 8اکانت و 18 دهکده و جمعیت 4987

مصر : 48اکانت و 103 دهکده و جمعیت 31852

هون : 7اکانت و 15 دهکده و جمعیت 4353

جمعیت بیشتر از 900

رومن : 4اکانت و 14 دهکده و جمعیت 5842

توتن : 11اکانت و 40 دهکده و جمعیت 22072

گول : 5اکانت و 16 دهکده و جمعیت 8165

مصر : 52اکانت و 149 دهکده و جمعیت 63289

هون : 12اکانت و 35 دهکده و جمعیت 17578

مجموع: 159 اکانت و 416 دهکده و جمعیت 166745

sw :

رومن : 20اکانت و 46 دهکده و جمعیت 13914

توتن : 12اکانت و 28 دهکده و جمعیت 9091

گول : 19اکانت و 39 دهکده و جمعیت 13298

مصر : 21اکانت و 41 دهکده و جمعیت 12548

هون : 7اکانت و 16 دهکده و جمعیت 5215

جمعیت بیشتر از 900

رومن : 31اکانت و 100 دهکده و جمعیت 46946

توتن : 28اکانت و 97 دهکده و جمعیت 44305

گول : 12اکانت و 37 دهکده و جمعیت 15372

مصر : 32اکانت و 102 دهکده و جمعیت 46521

هون : 7اکانت و 26 دهکده و جمعیت 13231

مجموع: 189 اکانت و 532 دهکده و جمعیت 220441

این آمار بالا رو فقط یک تحلیل خیلی ضعیف میزنم.

و تحلیل آبکی بنده اینه که اگر فرض کنیم همه اکانت ها پلیر دارن به این نتیجه میرسیم که شرق وقت بیشتری برای اکانت هاشون میزارن نسبت به غرب و به طور متوسط 300تا جمعیت اکانت هاشون نسبت به غرب بیشتر هست. سؤال اینجاست که آیا فرض اول صحیح است؟ (در پینوشت نظر شخصیم رو مشاهده بفرمایید.)

در پایان از پست آیدین هم تشکر میکنم. در مورد اینکه ورود اکانت امپریال برای جنوب شرق مزیت بیدار شدن اکانت ها از خواب خرگوشی داشته شکی نیست. ما هم تلاش میکنیم از این مزیت استفاده کنیم.

ارادت در جریان است <3

لقمان

پ ن1: این مولتی عملاً شده سلاح هسته ای! همه انکار میکنن، ولی دارن! حالا یا از ترس رقیب برای مقابله یا از برای غافل گیری یا ... (دیگه خودتون موارد بعدی رو توی نقطه چین کامل کنید.) سازمان منع گسترش مولتی هم فایده اش همون قدر هست که سازمان منع گسترش سلاح های هسته ای. X/

پ ن2: شما از آنچه فکر میکنید بیشتر زیر ذره بین هستید. ;)

• سلام ایدین خوبی؟؟؟!!

همون طور که گفتم هیچ سودی برای خودش نداشته به جز جلب توجه و افزایش شدت انگیزه برای جنوب شرق.بله اگه پلیرها فعال نباشن سخت بود ولی شکر خدا پلیر غیرفعال نداریم.

سلام منو به محسن جوریاس برسون دلم براش تنگ شده

• یک دهکده و هزاران حرف

سلام و درود

بحثی که هیچ وقت توی این فروم قدیمی نمیشه و فقط از پیجی به پیج دیگه منتقل میشه کپ ایمپریال

از لحظه ای که اون دهکده اونجا بنا شد شاهد هجوم پست ها بودیم که از شرایط گوناگون سعی در تحلیل شمال غرب و ایمپریال (شما بخونید تخریب شمال غرب و ایمپریال) داشتند

میتونم بگم توی 90درصد پست ها گفته شد که کار اشتباه و به ضرر ش غ بوده و....

این خیلی جالبه یعنی یه نفر بیاد وسط یه ساید دیگه ده بزنه به ضرر خودشه و به نفع اون ساید؟؟؟ اگه این کار به نفع ساید اس ای هست پس چرا اون ده جنوب غرب که کلا 3 خونه اومده بود داخل رو با هزار جور هماهنگی صفر کردن و بعدش اون همه بوم بوم؟؟ اگه به نفعتونه پس میذاشتید اون ده هم باشه دیگه :D

لطفا با تحلیل های زیباتون مخاطبین فروم رو کوته فکر فرض نکنید سپاس

اما اون دهکده

طبیعتا همه ما قبل از این که بیایم تحلیل آبکی کنیم باید ببینیم چه استفاده ای قرار هست از اون ده بشه

1.در حال حاضر من اون ده رو (از بیرون) یه پارکینگ دفاع میبینم برای شمالغرب که به جای این که از منابع ساید خودش نون بخوره داره از منابع یه ساید دیگه نون میخوره

2.این نون خوردن از ساید دیگه به طور موازی میتونه به ضرر اکانت های اس ای باشه چون منابعی که میشد اکانتی مثل گان هیرو غارت کنه (برای مثال) الان داره ایمپریال میبره هرچند کم اما این اتفاق داره میوفته یعنی شما به جای 30 غارتگر در وسط مپ جنوب شرق الان 31 غارتگر داری

3.با توجه به عکس هایی که گذاشته شد کم کم اونجا داره یه نیمچه همر شکل میگیره که این همر توی جایی که اون تعداد کپ اس ای هست میتونه فشار زیادی به اکانت ها بیاره این فشار زیاد طبیعتا شاید باعث فرسایش پلیر های اس ای بشه که انقدر زود مجبور به شب بیداری شدن در هر صورت سرور نرمال هست و فرسایشی

4.فشار سیاسی بالایی روی ربع جنوب شرقی بازی هست نگید نیست که اگه نبود 50 صفحه در موردش پست نمیذاشتید که از فشار کم کنید . از یه جایی به بعد ممکنه پلیر ها از تیم لیدری شون جواب بخوان یا شاهد حرکات احساسی این ربع باشیم

5.اگر این ده بتونه خودش رو تا کتیبه ها حفظ کنه اون موقع شاید شاهد پرواز کتیبه یونیک ساید اس ای باشیم به هر حال مختصات مختصاته خوبیه

و........

و حالا ساید شمال غرب

به نظرم انتخاب ساید ش غ برای این کار انتخاب خوبی بوده اکانتی که همه جوره در دید هست و شاید پلیر ها روزی دو سه بار پروفایل این اکانت رو چک کنن

پس به نظرم بهترین انتخاب ممکن رو داشتن اما این که چه استفاده ای قراره بکنن رو ما نمیدونیم و نخواهیم فهمید شاید اصلا اون ده بهونه متا باشه (چیزی که به نظر آیدین اصلا دوست نداره)

در مورد ساید جنوب شرق

نکته جالب این ساید توی فروم هست و پست هایی که به ضرر سایدشون باشه با هجوم پست مبنی بر سرتون تو کار خودتون باشه و اصلا به شما ها چه و خودمون میدونیم ولی اگه به نفعشون باشه داداشمیو بریزیم لایک کنیم و آیدین جان نفست حقه

به نظرم ساید جنوب شرق داره طوری رفتار میکنه که منو یاد این میندازه :

اگر باختی یه جوری لبخند بزن که حریفت به بردنش شک کنه

و اما ساید های دیگه (مشخصا آیدین جان)

اولا آتش این درگیری هر چی شعله ور تر باشه این به نفع بقیه هست اما چی باعث میشه که شخصی مثل آیدین توی تحلیل هاش انقدر موضوع رو از نگاه اس ای ببینه و سعی کنه به جنوب شرق خط بده؟

جواب این سوال به عهده خوانندگان است

روز بر شما خوش

• سلام دوست عزیزم

خب شما هم که فرقی نکردی با بقیه تحلیل گران ، وقتی میخوای تحلیلای بقیرو بکوبی لازمش اینه که خودت حداقل از نگاه بی طرفانه برخوردار باشی تا بتونی بگی که تحلیلای بقیه همه جانب دارانه هست و فقط مال من خوبه که متاسفانه شما هم تحلیلت غش کرده سمت شمال غرب :)

عزیزم شما نگران رید مثلا گان هیرو نباش ، شما و دوستانتون اگر مولتی نزنید متوجه اختلاف غارتتون میشید ولی خب به زور مولتی زنی موندید تو تاپ :)))

فرسایشی بودن سرور برای همه هست نه فقط برای ما همونقدر که تو جنوب بچه ها شب زنده دار شدن تو شمال هم همونقدر شبا بیدارن که نسبت به جنوب شرق تعدادشون بیشتر نباشه کمترم نیست! پس این که بخوای یه طرفه به این قضیه نگاه کنی رو اصلا دوست ندارم قرار شد نگاهت بی طرفانه باشه دیگه

در مورد کتیبه یونیک هم شما فکر کنم نمیدونی مختصات یونیک کجا امکان افتادنش هست که فکر میکنی ازونجا زودتر از خودمون میزنن :دی البته شما طرز فکرت رو همین منوال باشه واسه ما که بد نیست :)

اما در مورد بهونه متا اینو خوب گفتی خدارو چه دیدی شاید متا شدیم :دی من که به شخصه استقبال میکنم ایشالا که بقیه هم استقبال میکنن :))

دوست عزیزم شما و دوستدارانتون متاسفانه با تحلیلاتون قصد دارید فقط جنوب شرق رو تحریک کنید که چشم بسته بخواد حمله کنه و بیفته تو چاله که متاسفانه برای شما و خوشبختانه برای ما هنوز این اتفاق نیفتاده ، هم شما میدونی هم ما میدونیم هم بقیه سرور میدونن که برای پروندن اون ده مقدار خیلی زیادی کاتا نیاز هست و مقدار زیادی هم تروپ برای دیوار شدن ، فعلا که ما صلاح دونستیم اون ده اونجا باشه و مسالمت امیز داریم بازیمونو میکنیم

هر کی از وجود اون ده اونجا ناراحته خودش بره بزنتش بیخودی سعی نکنه مارو تحریک کنه ما که راضی هستیم شمال غربم که راضی مشکل چیه؟

پ.ن صرفا نظر یه پلیر ساده در قلب جنوب شرق

پ.ن سامان دوست داریم :ایکس

پ.ن بمب اتم اگه خوبه ما هم بریم سمتش

• سلام عزیزم.

سلام و درود

بحثی که هیچ وقت توی این فروم قدیمی نمیشه و فقط از پیجی به پیج دیگه منتقل میشه کپ ایمپریال

یکی از اصول اولیه ی دموکراسی اینه که به مکان های عمومی احترام بذاریم. و برای بقیه تعیین تکلیف نکنیم. این تاپیک هم جزو مکان های عمومی هست و این بحث هم به نظرم واقعاً از سایر بحث های دیگه (که من واقعاً نمی خونم؛ مثل بحث سرورهای دیگه یا عکس های سانسور شده یا هیروهای عریان!) مرتبط تر هست به «نقد و بررسی سرور ۱ ایکس راند ۲».

به نظرم بهتره شما هم، هم تأمل و هم تحمل ت رو بالا ببری عزیز جان.

لطفا با تحلیل های زیباتون مخاطبین فروم رو کوته فکر فرض نکنید سپاس

طبیعتا همه ما قبل از این که بیایم تحلیل آبکی کنیم باید ببینیم چه استفاده ای قرار هست از اون ده بشه

1.در حال حاضر من اون ده رو (از بیرون) یه پارکینگ دفاع میبینم ...

عزیزم،

چیزی به اسم «پارکینگ دفاع» در زمان صلح از نظر فنی، کمی مضحک هست.

این پشگل مصری (برده اسمش هست؛ اما به خاطر گندم بالا نسبت به دفی که می ده، حکم پشگل رو داره!) هزینه اش ۱۵۰ هست و روزی ۱۲۰۰ تا ازش راحت می شه ساخت (ساعتی ۷۵۰۰ منبع خرجش هست؛ ینی از یه فیدر فول کمتر). حالا فرض کن حسن قلی و دوستاش برنامه می کنن که برای زمان کتیبه مثلاً ۱۲۰ک دف بدن بیرون از اکانت، درسته؟ (همون طور که همرسازها از الان پلن می کنن همر ۵۰/۱۰/۴ بدن بیرون برای کتیبه).

فرض هم بکن که اکانت دفسازه قراره تا زمان کتیبه مثلاً ۱۲ تا دهکده داشته باشه که ۱۰ تاش فول باشن.

خب:

1. راه الف: شما در ۱۰ روز منتهی به کتیبه روزی ۱۰ × ۱۲۰۰ = ۱۲ک نیرو می سازی که می شه ۱۲۰ک. عملاً هم چون نمودار خطی با شیب ثابت داری، از نظر گندمخور معادل ۵ روز گندمخور همه اش رو می‌دی ینی ۱۴.۴م منبع خرج گندم تا زمان کتیبه. و منابعت تا ۱۰ روز آخر همیشه خرج بالا کشیدن ریسورس و چیزهایی می شه که بازگشت سرمایه دارن (پول پس انداز، پول میاره!)
    2. راه ب: شما میای از اصطلاح غیرآبکی و به خیال خودت غیرکوته فکرانه ی «پارکینگ دفاع» شروع می کنی. ینی از ۶۰ روز مونده به کتیبه ها، می یای و روزی ۲ک نیرو می سازی تا بشه ۱۲۰ک بعد از ۶۰ روز. برای این کار هم مثلاً توی ۴ تا فیدر هر کدوم با سربازخونه ۱۰ الی ۱۲ روزی ۵۰۰ تا می سازی. قضیه اینه که گندمی که این نیروی اولی که امروز می سازی خواهد خورد، از الان تا ۶۰ روز دیگه، برابر با ۶۰ × ۲۴ = ۱۴۴۰ منبع یعنی ۱۰ برابر پول خودش هست!
      هزینه کلّ گندمخور هم حساب بکنی، می شه متوسط ۶۰ک نیرو در ۳۰ روز = ۴۴ میلیون منبع خرج گندم تا زمان کتیبه!
      از اون ور هم تو پولی که امروز باش می تونی کراپ کپ آپ کنی یا فیدر آپ کنی یا جشن بگیری رو داری می خوابونی جایی که «بازگشت سرمایه نداره!» قیمت برده هم عین دلار نیست که پولت رو بدی برده بخری سه ماه دیگه گرون شه سود کنی! تا ته سرور همین هست. و فقط تو از رشد طبیعی ریسورس (از طریق سرمایه گذاری در غارت یا فیدر آپ کردن یا کراپ کپ آپ کردن) رو نمی گیری!
      (تو خودت حساب کن توی ۳ روز اوّل حتی ۳ک منبع هم خیلی بود، اما الان برات چیزی نیست. چون منبع باید سرمایه گذاری بشه و خودش رو باز-تولید کنه. وگرنه تو منابع جایزه ی هیرو رو بذاری دو ماه بمونه تو کیسه ی هیرو، ارزش شون عملاً شاید یک دهم بشه!)

حالا تو نظرت «راه ب» هست، اوکی. نوش جان! «پارکینگ دفاعی» بسازین، بقیه هم لذت می برن. :)

4.فشار سیاسی بالایی روی ربع جنوب شرقی بازی هست نگید نیست که اگه نبود 50 صفحه در موردش پست نمیذاشتید که از فشار کم کنید . از یه جایی به بعد ممکنه پلیر ها از تیم لیدری شون جواب بخوان یا شاهد حرکات احساسی این ربع باشیم

علیک سلام!

الان از صفحه ی منفی سه ی این تاپیک بحث این دهکده هست فقط؟ =))

چرا جوش می زنی آخه اخوی. منی هم که دارم تحلیل می کنم، و چندین صفحه از این صفحات رو من جمله همین چند ساعت پیش پُر کردم، دارم تحلیل فنی می کنم. چرا اینا رو به «فشار» ربط می دی؟ چرا هر چیز زردی رو می ریزی توی ماست ها؟ :)

5.اگر این ده بتونه خودش رو تا کتیبه ها حفظ کنه اون موقع شاید شاهد پرواز کتیبه یونیک ساید اس ای باشیم به هر حال مختصات مختصاته خوبیه

و........

به نظرم سطح هماهنگی ربع ها، همین طور کارهایی که می شه کرد با داشتن یک ربع vs یک اکانت در یک ربع، تفاوتش خیلی بیشتر از اینی هست که فکرش رو می کنی. :)

این رو هم بدان و آگاه باش که این «ببینین از دندان های دشمن شما داره خون می چکه! خیلی مخوفه!» که داری براش نوازندگی می کنی، واقعاً خیلی بعیده باعث ترس یا دلسردی یا چیزای مشابه بشه توی حداقل ربعی مثل ج.ش. و امرداد. اتفاقاً داری برعکس می زنی و کمک می کنی بچه ها بیشتر به انگیزه و انسجام برسن! جدی این «وای کتیبه یونیک شون پرواز کنه!» که می گی مثلاً انتظار داری همه بشینن گریه کنن پای روضه ات؟ یا خودت هم خنده ات می گیری؟ :دی

به نظرم انتخاب ساید ش غ برای این کار انتخاب خوبی بوده اکانتی که همه جوره در دید هست و شاید پلیر ها روزی دو سه بار پروفایل این اکانت رو چک کنن

به نظرم سهراب سپهری در همچین شرایطی بود که «ما هیچ، ما نگاه» رو نوشت!

جدی اینایی که می گی رو خودتم باور می کنی یا فقط می گی ما باور کنیم؟

پس به نظرم بهترین انتخاب ممکن رو داشتن اما این که چه استفاده ای قراره بکنن رو ما نمیدونیم و نخواهیم فهمید شاید اصلا اون ده بهونه متا باشه (چیزی که به نظر آیدین اصلا دوست نداره)

تراوین یه بازی تیمی هست. اصلاً همین که هر اکانت فقط یه دهکده ش رو می تونه بالای سطح ۱۰ ببره منابعش رو (کپ) دقیقاً واسه همین هست که مجبور بشی شما برای پارکینگ هم که شده به هم تیمی هات رو بندازی و باهاشون تیم تشکیل بدی!

این که حالا یه اکانتی داره اونقدر حرکت ژانگولر در میاره که هم از دو ماه مونده به کتیبه باید «پارکینگ دفاعی» بسازه (اونم با دف مصری! بدترین نیرو برای دف ثابت! ینی از تبرزن و شمشیرزن رومن هم بدتره برای دف ثابت!) و نمی تونه یه کپ درست حسابی بسازه و کلّ ربع رو داره غارت می کنه که خرج این کاراش بکنه، آفرین بهشون، اما برای من سخته خیلی قبول بکنم که اینا «به نفع ربع» هست.

جدی می گم. همین بحث سر «کتیبه بزرگ به دفساز دادن» هم چند صفحه پیش بود. و این منت گذاشتن خیلی رایجه! مثلاً طرف تو آژانس کار می کنه، مسافر می خوره از آزادی می ره تجریش، بعد تجریش که رسیده از بازار تجریش یه کیلو پیاز می خره، شب میاره خونه به زنش می گه «عزیزم من به عشق تو رفتم از تجریش پیاز خریدم!» زنش هم می گه «خب شوهر جان، اگه می خواستی برای من کادو بخری چرا پیاز خریدی؟ بعد این تجریش رفتنه چی بود این وسط؟!» -- توی تراوین هم طرف داره کار خودش رو می کنه، می خواد گولاخ بودن خودش رو ثابت کنه و عکس همرش رو خالکوبی کنه روی بازوش، اوکی نوش جونش. اما خدایی این که پشت سرش راه بیافتیم و بگیم «این بهترین کار برای ربع بود!» خداییش از تجریش و پیاز هم بدتره!

در مورد متا هم، باور کن من نه سر پیازم نه ته پیاز! اصن متا بشن چه بهتر! من که حتی شمال شرقی هم نیستم که بخوام بگم ای وای متا نکنین من پاپ کورنم می پره تو حلقم! متا کنن نوش جون شون. :دی

و اما ساید های دیگه (مشخصا آیدین جان)

اولا آتش این درگیری هر چی شعله ور تر باشه این به نفع بقیه هست اما چی باعث میشه که شخصی مثل آیدین توی تحلیل هاش انقدر موضوع رو از نگاه اس ای ببینه و سعی کنه به جنوب شرق خط بده؟

جواب این سوال به عهده خوانندگان است

اگه دقیق می خوندی برادر، می دیدی من هم برای ش.غ. پیشنهاد دادم، هم برای ج.ش. پیشنهادم برای ش.غ. هم این بود که همین رو بیشترش بکنن! و گفتم اگه به جای ۱ اکانت و ۱ دهکده، سه تا اکانت و سه تا دهکده بزنن، واقعاً اثربخشی ش ۱۰ برابر می شه.

از اون برای ج.ش. هم تجربیات خودم رو (چون سه بار تو موقعیت ج.ش. در گذشته بوده ام) گفتم.

تازه حتی بعد از پست گذاشتن هم داشتم فکر می کردم احتمالاً بچه های ج.ش. (که یه سری شون زیر پوستی هنوز از من بدشون میاد! اما به خدا من گاز نمی گیرم :دی) ناراحت هم بشن که من بهشون یه سری بدیهیات رو یادآوری کردم؛ منتهی گفتم همین که توی فروم یه انتقال تجربه و دیدگاه باشه، باعث می شه سطح فروم برای همه جذاب بشه. همین.

حالا شما می خوای بگی من رنگ چشمام سبزه و قدم دو متر و ده سانت هست، اوکی بگو! من بدم نمیاد :دی

ارادت

--آیدین

پ.ن. لقمان، می گم این عددها رو بندازی توی یه گوگل شیت و یه Pie Chart بکشی، خیلی خیلی خیلی اثربخشی ش بیشتر هم می شه. برای آپلود هم من با https://www.upsara.com/ کار می کنم که هم https هست (این فروم به http گیر می ده)، هم فیلش تر نیست توی ایران، هم خیلی خوش دست هست. مثل اتچمنت سایز عجیب و اون پایین دوباره پیوست نشون بده و اینا هم نداره.

نکردی هم نکردی، همینی که می ذاری هم دمت گرم. من سعی می کنم چشمی اون نموداری که می خوام رو تصور کنم. ممنون. :*

I used to want to change the world. Now I just want to leave the room with a little dignity. - Lotus Weinstock

• سلام کسری جان

والا از تو که پنهون نیست منم راضیم الان از وضعیت اما فک کنم از بیرون دو ساید خیلیا ناراحت ترن :دی

اصلا شاید اون ده رو جلوزن گان هیرو کردیم که دوستان بابت منابعی که اونجا غارت کرده هم خیلی نگران نباشن والا

مرسی که مارو میبینید همینجوری هی مارو ببینید

مارو دور نندازید

پ.ن:کسری جان رابطه عمیقا دو طرفس تو قلبمی داداش

پ.ن۲:الان وقتشه بگید اگه دلار ۳۰ تومنه تقصیر کپ ایمپریاله

ده لست پ.ن:اشکان سرلشکر همون همیشگی :لاو

Saman