نقد و بررسی سرور 1 ایکس راند 2 | آغاز 6 شهریور 1399 |

• سلام بر ابوالفضل عزیزم<3

در مورد این پستت و اکانت هایی که داخل جنوب شرق هستن و اسم بردی رانی نانی تاتی:دی یه سری توضیحات لازمه بهت بدم.

این عکس روز اول سرور هست و صحبتی که منو اشکان در مورد این اکانت ها کردیم

دیگه صحبتی در این مورد نمیمونه.

و اما یه سری اکانت جالب

کسری ماهان حامد سعید بنظرتون نیاز به تحلیل دارن؟

خیر

12تا مصری 2 تا هون

خب این بندگان خدا خودشونو نمیتونن کنترل کنن جایزه ی وظایفی رو که انجام میدن مصرف نکنن تا ذخیره بشه برای ده 2 برای همین اصلا وظایفی که برای انجام دادنشون رمز اکانت لازمه رو انجام ندادن.من شرط میبندم وظیفه ی خرید جنس در حراجی هم انجام ندادن تا اندوخته ای بشه برای آینده.از آینده نگریتون خوشم اومد8o

کلا اتحادشونو دوست دارم

پ.ن:اگر آزاده به ما هم بگین شاید تعداد اکانت ها یه تکونی خورد.اگر هم آزاد نیست بازم یه تکون توسط مولتی هانتر لازمه

ارادتمند

سید مهدی

• سلام سید جان

سید اکانت بولت، جولیوس سزار و ... هستی؟

خیلی مخلصم اخوی جلوی توکه نمیشه بازی کرد دیگه! 🙈

حیف که اشکان سرلشکر و شهریار و سعید هستن بهم انگیزه بدن جلوشون بازی کنم وگرنه میومدم اون سمت! 😂😘

ولی سید خودمونیم من تو و اکثر برو بچه های امرداد رو میشناسم! یعنی میخوای بگی شما اصلا مولتی ندارید؟ حتی یه دونه؟!!!

کاری نکن هدف بازی رو بذارم مچ مولتی و صاحباشون رو توی اس ای بگیرم ها!!! 🙈🤣

البته با این حرکت که همه 15 کراپ های 125 و 150 و حتی کراپ های یه پله پایین تر ساید رو اکانت های مصری بگیرن و ساید ازشون استفاده کنه من به شخصه استقبال میکنم و حرکت خوبیه برای ارتقاع پتانسیل سایدها و جبران کمبود منابع اتحادها. که خوب زمان زیادی میخواد ولی اگه سایدی بتونه انجامش بده من به شخصه فول نمیدونم حرکتش رو و این امکان رو خود تراوین هم گذاشته که با برنامه ریزی و زمان گذاشتن مناسب پلیرها ازش استفاده بشه!

(البته دوباره تاکید می‌کنم با برنامه ریزی و زمان گذاشتن پلیرها و نه بات و ویپی اس و این مسخره بازیا)

فقط امیدوارم در حد همون باغچه بمونه و به باغ تبدیل نشه این مزارع میوه سرور توی هر چهار ساید!!!

بازهم مخلص همگی بچه های چهار ساید بالاخص امردادی ها که همشون یه پا انگیزه و هدف هستن برای سرور 😉😄🌹

• شما به پُر مُحتوایی پست هاتون ببخشین که تاپ رو حتی مهاجم و مدافع رو ندیدین 😅

ما میگیم پلیر و همه سهم یکسانی دارن ، اگه منظور شما هم همون بوده که عالیه تو این مورد هم نظریم 😁

من نوشتم دوستی که این تحلیل رو گذاشته و شما ننوشتی که غیر مستقیم منظورت ما باشه ، هرچند که اهمیتی هم نداره ، ما مسئول چیزی ایم که هستیم ، نه چیزی که بقیه فکر میکنن ... خیلی راحت میشه این نتیجه رو هم گرفت از سایدای دیگه ممکنه زده باشه تو ج.ش برای اذیت کردن ولی ما اتکاشو ندیدیم و نظری هم نمیدیم راجع به پوینت دفاع ، شما و دوستانتون بررسی کنید 😁

جواب کسی که میگه چرا کتیبه میخرین و خودش تو صف ، والا همینه ، باید توضیح بدیم چرا ؟ 😂😂😂 داریم میخریم ، شما هم دارین ولی نمیخرین 🤣 شما کارای بهترین بکنین ، به بقیه چیکار دارین ؟

پ.ن : خاله زنک نباشیم

پ.ن ۲ : ادعایی نداریم و بازیمونو میکنیم و اکانتای بقیه رو هم تحلیل (😅) نمیکنیم

پ.ن ۳ : هون را دوست بداریم ، حقش نیست فقط ۸٪

• چند سرور با هم بودیم

الحمدلله با جولی نبودم:دی ولی بولت رو درست گفتی

بنده به شخصه مولتی ندارم

3 نفریم 3 اکانت.اگر این خلافه پس قانون باید به هر تیم یک اکانت عوض بشه.

اگر بنا به مولتی بازی بود جلوی مدعیاش به روش خودشون بازی کردیم و بردیم.

بنا بر بازی بدون مولتیه.اگر یک نفر 2 اکانت داشته باشه حالا چه با جانشینی چه با آی پی دوم لاگین کنه اسم اون اکانت دوم مولتیه و در اصل قضیه هیچ فرقی نداره.گفتم اگر جانشینی مشکلی نداره تا ما هم 2تا مصری بیاریم بالا 15 کراپ درصدبالا بگیریم بیخیال بقیه که تک اکانتن(برن 100 به پایین بگیرن)حالا یا غارت کنیم یا پارکینگ.

حالا از کجا معلوم باغچه های 2.3 درختی مختص یک اکانت باشه؟بنظرت مولتی میاد دونه دونه بشماره؟یا مولتی بازی باید ممنوع باشه یا اگه آزاده محدودیت دیگه نداشته باشه.مجید جان خوب گفتی!

البته من در گروه امرداد یه صحبتی کردم در مورد مولتی هایی که در پست قبل آوردم 12 ساعت بعدش پست شما درباره ی مولتی های به ظاهر جنوب شرقی نانی سانی مانی تاتی:دی رو دیدیم.خب یکم برامون عجیب و جالب بود این زمانبندی ولی به فال نیک گرفتم چون تا حدی روت شناخت دارم آقای معلم:دی.بالاخره اینا اکانت های ما بودن یا نه؟تو که فکر نمیکنی ما اکانت میسازیم بعد همون روز ریپورتشون میکنیم؟!

ابوالفضل جان صحبت علی دایی زمانی که سرمربی پرسپولیس بود در مورد داور بازی مقابل سپاهان یادته؟:/

• عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان

واقعیتش داشتم تمام تلاشم رو میکردم که سکوت کنم در مورد این موضوع ولی اون فشاری که نزدیک به 7 سرور دنبالمون بود نزاشت

اون دوست عزیزی که گفت سوانز با 40 نفر اومده یا اون دوست عزیزی که گفت سوانز شانس برنده شدن داره (ببخشید کوت نمیکنم شیرازی بودن اشکان رو ما هم اثر گذاشته)

سوانزی وجود نداره

سوانز در حال حاضر یه اسم هست که زمانی کسی خواست ضد مولتی بازی قیام کنه بگن یه زمانی یه همچین افرادی هم بودن

سوانز روز 100 سرور یک راند چهار نابود شد . و تا همین الان هم چه از قدیم همراه با مسعود فراهانی عزیز و اقا رضا و احسان و علیرضا بولدوزر چه تا همین الان سعی کردم همیشه اسم سوانز و زنده نگه دارم و هرجا نشستم گفتم که من ممبر سوانز هستم(در هیچ تایم و هیچ زمانی جز سوانز خودم رو ممبر گروهی معرفی نکردم)

این سرور یه جورایی برام تیر خلاص بود که این همه مدت تلاش رو ببوسم بزارم کنار مثل لیدر های عزیز سوانز (کاری به بحث و جنجال ها ندارم)

کمیل جان این سرور نیومدی پیش ما امیدوارم پیش رفیقات موفق باشی . ایدین و ایرج عزیز هم همینطور سر بلند باشید تو هر سایدی بازی میکنین

به شدت از دست یه عده دلخورم که این همه تلاش مارو دیدن برای زنده نگه داشتن حداقلی اسم سوانز . کمک که نکردن هیچ پشتمون رو خالی کردن امیدوارم در اینده کسی پشتشون رو خالی نکنه

منم چون مثل سابق اسپمری فروم از دستم بر نمیاد سعی میکنم همه پست هارو نگه دارم یکی کنم بگم

کسایی هم که میگن ایمپریال مولتی زده (از جمله خودم) نوش جونش زحمت میکشه دستی اپ میکنه میزنه . فقط این دلیل به این نمیشه که زوم نکنیم روش و اگر ایرادی دیدیم با چند ریپورت ساده اکانتش دچار پانیش نشه . به هر حال سرور انتی بات باید پاک بازی هم توش در جریان باشه. یکی مثل من میگه نه یکی میگه اره ولی حالا یکی اشکال نداره . بکش داداش اشکال نداره

پ.ن 1 : از دست یه عده خیلی شاکی بودم احسان صوتی گفت اگه حرفی زدی با من حرف نزن . مجبور شدیم حرفی نزنیم ولی خلاصه که ببین کاراتو D:

پ.ن 2 : مثل همیشه ارزو میکنیم سرور خوبی در جریان باشه و با اولین پلن یه عده حذف نکنن برن مثل همیشه D: (این مخاطب داشت الله الله )

پ.ن 3 : اگر دوستان میخوان بگن مظلوم نمایی میخواد کنه SE از سوانز سابق فقط بنده و احسان صوتی بازی میکنیم در ساید SE اون امار های اولیه رو بریزید دور ولی ماشالله امرداد دست پر اومده قشنگ کمبود اینور رو جبران کرده خیلیم دست کم نگیرید (پیشنهاد دوستانه)

• سلام و درود و بیکران خدمت فروم نشینان محترم

با توجه به اطلاع رسانی دوستان و رفقا مطلع شدیم که سروری در حد سرورهای آی آر ران شده و پلیرهای قدیمی این بازی دور هم جمع شدن ، با توجه ب سایتهایی که طی این سالها ران شده بود ،و چنگی به دل نمیزدند خیلی خوشبین نبودیم که بیایم یا نه یه 4 5 روزی رو فقط اومدیم ببینیم و بر انداز کنیم که دیدیم اونقدر ها هم که ما انتظارشو مثل سایت های قبلی داشتیم بد نیست بلکه خوبم هست ولی تا ایده آل ها مون ی خورده راه داره .

از اونجایی که همواره طی سالهای پسا آی آر همواره با تیم خوب مهدی لوسیفر و آقا مصطفی بینام دوست و همشهری خوبم پلی داده بودم مزید بر علت شد که این سرور پلی بدیم اما متاسفانه هرگز سایدی غیر اس ای پلی ندادم وگرنه قطعا در کنار دوستان خوبم میبودم .

خیلی خوشحالم که تو این سرور پلیر های قدیمی و کار بلد این بازی حضور دارند از جمله امیر و سید و شاهین و تریبون ، علی آقا 21 (واسه ما فلوید نیستی همون 2113) که از رفقای دیرینه ما هستند تا نوید و رضاخان پلنر (مهدی لوسیفر شما نخند ) و الاخص بچه محل خوبم که سالهاس توفیق دیدار نایل نشده آقا شایان شانگفی همه و همه ی دوستانی که تازه آشنا شدم رفیق و برادر ما هستند چه همسایدی چه رقیب مرسی که هستید ، با توجه به سن و سال و و ذیغ وقت قطعا نمیتونیم مثل قبل پلی بدیم و انتظارات سالهای دور رو از خودم ندارم ، فقط طبق روال اکثر پلیر ها که اومدن با حضورشون مرهمی بر اعتیاد به این بازی زیبا باشند و لذت ببرن ما هم اومدم که از این قافله جا نمونیم و فقط در این سرور بودن مارا مکفی ست و اگر به برد انجامید فبها و اگر باختیم هم تجربه ای میشود شیرین .

تشکر ویژه هم از لیدر های سایدم اشکان ،آرمین ، بهنام ، سعید و سایر دوستان .

پ ن : محسن خان توپک داشت یادم میرفتت خوشحالم که شما هم حضور دارید .

سربازان ما ایستاده میمیرند .

ناصر استورم نه، دیگه بلک استورم

• درود بر ناصر عزیز. میدونی که منم عاشق اس ای هستم ولی دیگه شد کاری که نباید میشد. خیلی خوشحالم که هستید این سرور به بچهام سلام برسون داداش.

مهدی هم باهات اومده؟؟؟ بهش بگو به عشق اون اومدم nw .

هیچ کس زیبایی ها را به یاد نخواهد آورد، ما تنها برندگان را به خاطر می آوریم.

پست 1 بار ویرایش شده،, آخرین بار توسط lucifer ().

• ما حرفمون رو تو زمین زدیم و میزنیم,قویا میگم هرکسی به وجبی از خاک مقدس شمالغرب چشمی داشته باشه خودشو سایدشو با خاک یکسان میکنیم

پ.ن: شمالشرق بدون هماهنگی حتی نمیذاره پلیراش ۹ کراپ انتخاب کنن,آیااین زیبا نیس؟ :)

• با سلام،

هرطوری حساب کتاب کنیم این نژاد مصری نظم بازیو بهم ریخته

نژادی که بلعنده ی کراپ های ۱۵۰ هست

و البته دفاعی

که پلیرهارو به سمت بازی دفاعی سوق میده ( از دید خوشبینانه)

یا پارکینگ سازی (نیمه خوش بینانه)

و یا پرت میکنه در دامان مولتی بازی (خیلی خوشبینانه ;))

به شخصه از تغییرات متنفرم و جلوش گارد میگیرم و شاید به همین خاطر باشه که با این نژاد کنار نمیام

ولی به هر حال متنفرم ازش :)

#نه به مصری

#نه به واترورک

نظر شما چیه؟

• سلام

نقل قول

هرطوری حساب کتاب کنیم این نژاد مصری نظم بازیو بهم ریخته

نژادی که بلعنده ی کراپ های ۱۵۰ هست

و البته دفاعی

یه عزیزی پرسیده بود نکته ی نژاد مصری چیه که ربع شمال غرب هم مصری زیاد داره، هم ۱۵گ رو برای مصری رزرو کرده.

این دوست عزیز هم که سراسر گلایه بود راجع به این نژاد.

خلاصه گفتم یه توضیحات مفصل بدم راجع به این قضیه.

نکته نژاد مصری چیه؟

در نژاد مصری یه ساختمونی اضافه شده به اسم Waterworks (مجتمع آب رسانی) که تاثیر واحه رو دوبل می‌کنه در سطح ۲۰ خودش. ینی شما اگه با توتن یه کپ ۱۵۰ درصدی (۱۵ گندمی بالطبع) برات تو سطح فول ۱۸ زمان اومدن کتیبه ساعتی ۱۲۶ک گندم می ده، همون شرایط و همون سطح رو اگه یه نژاد مصری با آب رسانی سطح ۲۰ بزنه می شه ساعتی ۱۸۹ک تولید. ینی خلاصه اش می شه تولید کپ ۱۵گ ۱۵۰درصد نژاد مصری حدوداً ۵۰ درصد بیشتره.

هزینه ساخت خود ساختمون آب رسانی سطح ۲۰ هم مثل عمارت قهرمان ۲۰ هست.

این یعنی خیلی خیلی افزایش تولید، در حد بوندس لیگا؟

یه مدل ساده فکریش این هست که مصری‌ها یه کتیبه مرتاض بزرگ همیشه دارن تو اکانت.

یا اگه بخوایم با تولید بگیم، اگه یه کپ ۱۵ گندمی ۱۵۰ درصدی رو در نظر بگیریم، تولید فول ۱۸ توتن/گول رو یه مصری در سطح نصف ۱۶ و نصف ۱۷ داره.

اُه! پس همه حذف اکانت کنیم بریم مصری بسازیم؟

نه!

نژاد مصری معایب خودش رو هم داره:

خود نژاد مصری نیروهاش خیلی هجومی نیست. از نظر نیروی پیاده یه لژیونر و یه شمشیرزن داره، از نظر نیروی سواره هم یه چیزی داره شبیه کاهن و یه چیزی بین سزار و شوالیه رومن.

منتهی برای دفاع یه نیروی بامزه داره به اسم برده که زمان ساختش یک چهارم محافظ هست (فک کنم بشه روزی حدود ۱۲۰۰ تا با سربازخ ۲۰ بدون کلاه و کتیبه) ولی قدرتش تقریباً نصف! (و البته گندمش همچنان یک واحد در ساعت ).

ینی شما می تونی توی یه فیدر (ساعتی ۷۵۰۰ منبع مصرف) در ۲۴ ساعت بیای ۱۲۰۰ تاش رو بدی بیرون که عملاً معادل ۶۰۰ تا محافظ هست در روز از فیدر! خب همچین نیروی برای ریکاوری دف یا تولید دف سریع فوق العاده هست. منتهی به خاطر مصرف ۱ گندم (انگار محافظ ها دارن دوبل غذا می خورن) خیلی به صرفه نیست برای ساخت و نگه داری درازمدت -- ینی شما بخواین یک هفته نگهش دارین مفت مفت بشینه یه جا (۱۶۸ تا گندم بخوره)، به صرفه هست که بکشینش و دوباره بسازینش! (۱۵۰ منبع هزینه بازتولیدش!)

رو همین حساب، برده ی نژاد مصری برای دفاع کوتاه مدت خیلی خوبه؛ اما نه برای دفاع ثابت بلند مدت، مثل دف کتیبه یا دف واندر (خصوصاً سرور نسبتاً کوچیک). اگه نگاه هم کنین توی جدول مقایسه نیروهای کیریللوید برده توی early def با اقتدار در صدر هست، اما توی late defحتی توی ۱۰ تا گزینه پیشنهادی اول هم نیست.

اما همه ۱۵۰ درصدی ها فقط باید به مصری ها برسه؟

علی رغم این که روی کاغذ خب بهتره که اوسیس بیشتر بره واسه نژادی که دوبله از اوسیس استفاده می کنه، اما تراوین فقط بازی ریاضی نیست!

باید اکتیو باشه

اگه یادتون باشه قبلاً هم اتفاق می افتاد که یکی کراپ ۱۵۰ درصد می گرفت اما فقط تا سطح ۱۵ بالا می آورد، بعد همسایه اش که اکتیو بود و غارت می کرد و همیشه جشن می گرفت و ... کراپر ۱۰۰ درصد داشت و تا سطح ۱۸ بالا می آورد. خب همینش اشتباه هست دیگه، درسته؟ اینجا هم همینه -- اولاً باید مصری هایی بگیرن که اهل اکانت چرخوندن و گلد زدن و خرج و اینا هستن و اکتیو هستن.

برای مثال اگه اکانت مصری مربوطه نتونسته زودی برای دهکده دوم آماده بشه، خودش یه نکته هشدارآمیز هست -- دقت کنیم که تولیدات قهرمان نژاد مصری هم بیشتره و تقریباً به اندازه غارت یه توتن عادی می تونه از قهرمانش منبع در بیاره.

تبعیض، با خودش دلسردی میاره

نکته بعدی اینه که فارغ از منبع، این قضیه می‌تونه باعث دلسردی سایر اعضا بشه. یه توتن که خیلی غارت می‌کنه و تجربه داره، می‌تونه دلسرد بشه از این قضیه. دقیقاً همون حس «من خاص نیستم و نمی تونم خاص باشم هرگز» بزرگترین تبعیضی هست که می تونه خیلی ها رو برنجونه.

از نظر لیدری و مدیریت، این واقعاً یه اشتباه هست که فک کنین همه پلیرها همون «درک» و «بصیرت» خود شما رو دارن. حتی اگه به زبون هم داشته باشن، اما ته تهش خیلی ها حس کودکانه حسادت می‌تونه ناراحت شون بکنه؛ کما این که بارها توی زمان کتیبه ها دیده ایم.

حالا باز واسه کتیبه می‌شه چرخوند و دو روز هم داد دست بچه که کم نق بزنه! (مورد داشتیم طرف می خواسته جنگاموز ببره روی دفساز؛ بارها مورد داشتیم!) اما سر این قضیه، مخصوصاً اگه سطح تولید رو از بیرون بفهمه طرف، می تونه هم تو ذوقش بخوره به مدت یک سال، هم بلوا به پا بکنه.

پارکینگ سوخته به درد نمی خوره

در سمت دیگه، اگه بخوان این اکانت ها بشن پارکینگ، خب بالطبع تارگت های هر جنگی به راحتی لو می ره. کافیه شما روی کپ و ۳ تا اوسیس اینا همیشه فیک بذاری تا دیگه توشون نشه پارک کرد.
    شما بهترین دف کورد رو هم داشته باشی، باز تهش من نوعی اگه ببینم روی واحه/دهی که همرم توش پارکه داره اتک می یاد بک می ده. و این بک دادن و دوباره فرستادن اگه بخواد مداوم بشه، واقعاً رو اعصاب خواهد بود -- هر بار بک دادن (یا بک داده شدن بدون هماهنگی) کلی استارو داره، و خلاصه اذیییییت می شه آدم.

دقیقاً پارکینگ هرچی مخفی تر باشه به نفع هست که حتی پلنر ساید مقابل انگیزه نداشته باشه روش فیک بده که شما بخوای جابجا کنی.

از اون ور هم بخوای برای ۱۰۰ک گندمخور هجومی ۵۰ک دف ثابت هم کنارش بذاری که حمله نشه: ۱- کل ارزش مصری بودن از بین می ره! ۲- بازم یکی ممکنه یه لنگه کفش ول بده و یهو ۲۰ درصد کاتاها بپرن...

دف مصری، دف ماندگار و ثابت نیست

برای دف سازی هم، اگه ربعی اینقدر قراره هماهنگی داشته باشه که ۱۵ گندمی هاش از اول سرور بلوکه بشه و انحصاری باشه، خب بالطبع می تونه همون قدر هم هماهنگی داشته باشه برای جنگ ها دف بسازه.

توی تراوین ایران، توی جنگ های میدگیم (از یه ماه قبل کتیبه ها، تا زمان واندر)، معمولاً مشکل «تعداد دفاع» نیست؛ بلکه توانایی ملت برای نگه داری دف ثابت همیشه سخت هست. همیشه ی خدا دفساز دوس دارن «بساز بفرست» بکنن -- توی آمار لشکریان و پز دادن و ذوق کردن خب طرف می بینه ۲۰ک محافظ داره و ارج و قرب خودش رو داره و در عین حال نیروهاش هم این ور اون ور هست و گندمشون رو نمی ده و می تونه کل تولید رو دوباره بسازه.

اما بساز بفرست (که باعث می شه گیرنده بخواد دف رو ثابت نگه داره) برای برده مصری واقعاً اصلاً به صلاح نیست. و این «هزینه نگهداری» هم کم توی تراوین (مخصوصاً تراوین ایران) بهش پرداخته می شه.

در کل به نظرم این که اکانتی که پتانسیل آنچنانی داره بخواد بیاد ۷ گندمی بگیره که ۱۵۰ درصدش رو بذاره برای مصری به نظرم کاااملاً افراط و تفریط هست داستان. :)

شاد باشید.

I used to want to change the world. Now I just want to leave the room with a little dignity. - Lotus Weinstock

• هردم از این باغ بری میرسد،،،تازه تر از تازه تری میرسد

همه مصر بجز 2 توتن؟!؟!؟!

مصلما نه تنها بله و آری گفتین به مصر اهلا و سهلا هم گفتین:D:D

خوانندگان عزیز مدیونید اگه فکر کنید اسم این دهارو یک نفر گذاشته.

آلبالو شفتالو هیروز هم بماند8o

پ.ن:تبریک بابت برد زودهنگامتون هرچند ضرب المثل زیاده در این مورد;)

پ.ن:حداقل اون تاپ پیشرفتیه که اسمش هم آشناس اسم دهشو عوض کنه دلمون خوش بشه:D

• سللام

سلام ایدین جان

به شخصه، دلم برای این جور آموزش ها و پست، های فرومی تنگ شده، بود..

مرسی از پست خوبتون..

خوشحال شدم از اینکه برگشتید و رنگ وبوی قدیم رو به تراوین برگرداندی..

موفق و شاد باشی

پ ن :ایدین واقعی.. 😉

• سلام خدمت همه عزیزان🌹

آقا آیدین واقعا پست زیبایی بود در مورد نژاد مصری فقط یه مزیت بزرگ دیگه هم این نژاد داره که باید بهش اشاره بشه و اونم داشتن ((برترین دیوار)) بین تمام نژاد هاس که باعث میشه اولویت آخر برای تارگت پلن ها باشه.

یه اتفاقی که عملا این نژاد باعث به وجود اومدنش شده اینه نژاد گول رو به عنوان یه نژاد دفاعی کاملا از دور خارج کرده و اینکه چرا:

1) دیوار مصر 2/5 برابر مستحکم تر از گول هست.

2) به واسطه waterwork دوبرابر تولید بیشتر در کپ و این یعنی دوبرابر توان نگهداری گندمخور.

3) نیروی آنهور گارد مصر که تقریبا کپی کاهن هست(هم از لحاظ قدرت و هم سرعت) و دف شناور سریع دیگه فقط مختص گول نیست.

4) هیرو با توليدات دوبرابر که باعث میشه در سرور هایی که رقابت هست سر 15کراپ ها سریعتر مهاجر ساخته بشه.

اگر تو سرور های بین المللی و حتی این سرور آمار اکانتا به تفکیک نژاد رو بررسی کنید از قریب به 40-45 درصد در ورژن های سه نژاده به 15-20 درصد در سرور های پنج نژاده کاهش پیاده کرده نژاد گول که یه افت محسوس در محبوبیت این نژاده،و به طور کلی شما خفت و غارت رعد رو از گول بگیری نه تو فاز هجومی و نه دفاعی هیچ ارجحیتی دیگه نداره این نژاد.

امیدوارم همگی سرور خوبی رو داشته‌ باشید

ارادتمند🌹

• این دوست عزیز هم که سراسر گلایه بود راجع به این نژاد.

سلام و تشکر بابت وقتی که گذاشتی و این مطلب منسجم و مفید رو دیدیم دمت گررررررم

البته من سراسر گلایه نبودم و بیشتر به خاطر به هم ریختن توازن و نظم قبلی بازی با وجود این نژاد بود که حس خوبی بهش ندارم

و بعضا دیده شده هیچ کس این نژاد رو گردن نمیگیره :دی

ولی مزایای این نژاد مسلما وسوسه کننده هست و هر پلیری دوست داره که این نژادو امتحان کنه

و به عنوان یه هولدر جدید برای واندر میتونه جای توتن رو بگیره

اُه! پس همه حذف اکانت کنیم بریم مصری بسازیم؟

به نظر میرسه که نمیشه روی انویل نژاد مصر هم حسابی باز کرد

و تنها ترکیب اش واردن و فالانکس میتونه برای اندگیم به کار بیاد و یا اش واردن به تنهایی
    که باز هم فاصله داره با بقیه ترکیب ها

و آنهور گارد هم کپی مصری از کاهن هست که البته باز هم میتونه توی جنگ های قبیله ای درون سایدی پارتیزانی به کار بیاد

تبعیض، با خودش دلسردی میاره

نکته بعدی اینه که فارغ از منبع، این قضیه می‌تونه باعث دلسردی سایر اعضا بشه.

این نکته بسیار جالبی بود

جدا از دلسردی و تبعیضی که ممکنه به وجود بیاد در بحث کراپ ها و با وجود این نژاد تشدید شده

مطلب دیگه ای که خیلی به نظرم مهمه اینه که یه لیدر؛ هماهنگ کننده کراپ، تقسیم کننده کراپ

و در کل افرادی که سیستم کلی ساید رو در دست دارن نباید طوری رفتار کنند که پلیرهای ساید احساس کنن در حقشون جفا شده یا از طرف دیگه لیدرها فکر کنن که پلیر دنبال بهانه هست

به نظر نه باید در حدی لیبرال طور رفتار کرد که آشفتگی به وجود بیاد و نه کمونیست طور که پلیر احساس کنه هیچ حقی و مالکیتی نداره یا مالکیتش خیلی کمرنگ شده

به هر حال این پلیر هست که باید به اکانت رسیدگی کنه و در طول سرور اکتیو باشه و بتونه به دف یا همر خوبی برسه

#سید ظرافت به جای خشونت :):)

((منتظر تحلیل نژاد هون هم هستیم))

• سوانزی وجود نداره

ایدین و ایرج عزیز هم همینطور سر بلند باشید تو هر سایدی بازی میکنین

دوست عزیزی که متاسفانه نمی شناسمت (ببخش که خاطرم نمیاد)، ازت ممنونم که صادقانه حرف هات رو زدی در فروم..

بذار دوستانه چند نکته رو بهت بگم:

- سوانز از همون ابتدا یک ایدئولوژی بود، این که میشه بدون مولتی و بات و .. بازی کرد و لذت برد. عده ای اون سرور خرابش کردن، اما اگر واقعا این ایدئولوژی در این سرور محقق بشه، برنده ی واقعی سوانز هست چه من و آیدین باشیم در سرور چه نباشیم.

- لیدر اخراجی و خائن سوانز، سوانزی نیست! پس دوستانه به بچه های قدیم سوانز پیشنهاد می کنم تحت تاثیر حرف های چنین کسی قرار نگیرید توی چت ها و گروه های تلگرامی امرداد :)

- سوانز هنوزم وجود داره! مطمئن باش اگر می خواستیم این قدرت رو داشتیم که با اعلام حضور زود هنگام خیلی ها رو از ج.ش و ش.غ بیاریم در جمع خودمون، و با افتخار و با کمال میل کنارشون باشیم. همین الانم با کمی پیگیری می تونیم این کار رو بکنیم :) به بچه های سوانز افتخار می کنم که با وجود دلخوری ها و سوتفاهم ها به یاد ما هستن.. می تونم (اما هرگز این کار رو نمی کنم) چت های تلگرامی همین یک هفته اخیر خودم (حالا آیدین بماند) رو بذارم این جا تا ببینی سوانز هنوز وجود داره و می تپه یا نه :) این دوستی ها و احترام هاست که می مونه، نه اسم ها!

- ماشالا این سرور ج.ش با توپ پُر و امداد بین المللی و هزارتا ادعا اومده، و سوانزی های کم ادعاتر ممکنه تلاششون زیر این همه سر و صدای برخی حضرات امرداد گم بشه. اگر خواستن می تونن به اکانت من در بازی پیام بدن و بیان ربع کم ادعاتر و کم سر و صداتری مثل ش.ش، اما اگر نیومدن هم بهشون افتخار می کنم که یه پا استاد شدن و می دونن که به یادشون هستیم و درک می کنیم که برای بازی کردن با کسانی که از صمیم قلب دوست شون ندارن دلایل منطقی دارن برای خودشون..

- یه بنده خدایی این جا نوشت "سوانزی ها دیگه شما رو نمی خوان و اومدن پیش ما" بعد پاکش کرد! خدا بهش رحم کرد که حرفش رو قورت داد، وگرنه می تونستم نشون بدم که لطف و محبت و توجه بچه ها به سوانز هنوز مثل قبل گرم هست.

- دغدغه ها و گلایه هات رو درک می کنم و از صمیم قلب ازت عذر می خوام. هرچند نمی شناسمت، اما اگر دوست داشتی بیا پیش ما، اگر هم نیومدی بدون به یادتون هستیم و اومدیم فقط بازی خودمون رو بکنیم و چیزی رو زیاد جدی نگرفتیم فعلا. فقط منتظرم برخی دوستان پا روی دم ما بذارن تا خیلی چیزها رو بذاریم کف فروم.

پ.ن: اشکان عزیز، امیدوارم جواب برخی از اون "چراها" که گفتم رو با این پُست گرفته باشی :)

پ.ن 2: ما علاوه بر قدرت یارکشی در سرور، قدرت یارکشی در فروم رو هم داریم! اما فعلا حتی فروم رو هم جدی نگرفتیم زیاد، ولی دوستان حسابی کف فروم در حال سواستفاده سیاسی از اسم سوانز هستن. این از دیس لایک های بیخود و کیلویی هم معلوم هست! اما اهمیتی نمیدیم "فعلا" ..

-ارادتمند

ایرج

• نه تو خجالت نمیکشی ؟ معتاد انگل جامعه 😁 حیف که خودت میدونی چرا بازی نکردم وگرنه خودم سوسکت میکردم خخخخخخخ

اینا همه سوخی بیش نبود منم خوشحالم که بچه ها قدیمی جمع شدن دور هم اما حیف و ۱۰۰ حیف که نمیتونم همراهیتون کنم عشقم خخخخخخ

پ.ن: اون حرفی که گفتم به سروش بزن و گفتی ؟

پ.ن: یکی بزن پس سر مصطفی یادت نره

موفق و پیروز باشین

• سلام خدمت همه خوانندگان عزیز

یادش بخیر.چقدر زود میگذره.اشکان ستاری بودم 21 ساله شیراز.الان شدم اشکان ستاری 23 ساله شیراز 8oمیبنی چقدر زود عمر میگذره ایرج؟

دوست عزیزی که متاسفانه نمی شناسمت (ببخش که خاطرم نمیاد)، ازت ممنونم که صادقانه حرف هات رو زدی در فروم..

ایرج این دوستمون اتفاقا از اون قو های ۲ اتیشه و جنگو هم هست.خواسم خودش بیاد اسمشو بهت بگه اما اگر خواسی پی وی معرفیش کنم بهت.از تو بعید بود از استایل پستش نشناسیش :))))

ایرج عزیز از اشنایی با آمرداد (خوشبختانه یا بدبختانه) باید متوجه یه نکته مهم شده باشی.و اونم اینه آمردادیون اگر حرفی بزنن پاش وا میستن.متاسفانه باید بگم شناخت شما از آمرداد در اون برهه ابتدایی سرور کاملا غلط بوده و با گذر زمان این برداشت اشتباه تیم شما مشخص شد.چراکه اپشن های زیادی برای بازی در این ۱ سال بوده اما بچه های ما جز در کام و حالا هم در این سرور انتی بات ، در سایر سرور ها که حتی مولتی بازی خیلی خیلی راحتتره اصلا بازی نکردند.شبی که ما جلسه داشتیم که فک کنم شما نصفه حضور داشتی یا نداشتی (باید مراجعه کنم به ارشیو :) در صورت لزوم البته ) صحبتی مبنی بر بازی کردن تو همچین سروری کردیم و حالا هم الوعده وفا :) فقط جایی نگین آمرداد به قول هاش عمل نکرد.

مطمینا اگر قبل همون سرور 1 هم ما با شما اشنا شده بودیم ، چه بسا سرور ۱ هم رنگ و بوی متفاوت تری به خودش گرفته بود.حضور شما مثل این بود که وسط دیوارچینی میخاسین اسکلت ساختمون رو عوض کنین !!! ضمنا همین که ما از امربات راند ۴ شدیم امرداد پر مدعا و با توپ پر نشون میده کلی پیشرفت کردیم :D

اگر از سوانزم میبینی کسی هست که دوست داره پیش شما باشه ، من شخصا جلوشو نمیگیرم چون دوست دارم هر فردی تو سایدی که بازی میکنه ۱۰۰٪ لذت ببره و در اینده با خاطرات خوب اون سرور ، از اون سرور یاد کنه نه با ناراحتی یا پشیمانی !!! شما اگر مشکلتون با امرداد مسایل دیگه یا شخصی هست رو دیگه من اطلاع ندارم.اگرچه در صورت اطلاع اینو از خودمون میبینم که هموناهم حل کنم.اخه ما حلالیم و نه مشکلات :)

سپاس

پ.ن : خیلی از بچه های سوانز توی اس ای نیامدن.شما اگر میخای یارکشی کنی توی غرب هم بچه هاتون هستن.صرفا جهت اطلاع رسانی بود :)

پ.ن : ضمنا این راند قبل از تهمت زدن و خرد کردن یه نفر حتما اطلاعات لازم رو کسب کنین نمونش مرتضی عزیز.بازی کردن با آبرو و اعتبار دیگران کاریست بس ناشایست

پ.ن : شما دوستای خوب ما هستید ما سخن روزای دوستیمون رو توی روزای رقابت نمیگیم البته هنوز رقیب نشدیم شما دوست مایید ولی فک نکنم شما مارو دوست خودتون بدونید !

;) Ever tried , Ever failed.No matter.Try agian , fail again , fail better

پست 4 بار ویرایش شده،, آخرین بار توسط A$HKAN: اشکالات نگارشی ().

• منتهی برای دفاع یه نیروی بامزه داره به اسم برده که زمان ساختش یک چهارم محافظ هست (فک کنم بشه روزی حدود ۱۲۰۰ تا با سربازخ ۲۰ بدون کلاه و کتیبه) ولی قدرتش تقریباً نصف! (و البته گندمش همچنان یک واحد در ساعت ).

ینی شما می تونی توی یه فیدر (ساعتی ۷۵۰۰ منبع مصرف) در ۲۴ ساعت بیای ۱۲۰۰ تاش رو بدی بیرون که عملاً معادل ۶۰۰ تا محافظ هست در روز از فیدر! خب همچین نیروی برای ریکاوری دف یا تولید دف سریع فوق العاده هست. منتهی به خاطر مصرف ۱ گندم (انگار محافظ ها دارن دوبل غذا می خورن) خیلی به صرفه نیست برای ساخت و نگه داری درازمدت -- ینی شما بخواین یک هفته نگهش دارین مفت مفت بشینه یه جا (۱۶۸ تا گندم بخوره)، به صرفه هست که بکشینش و دوباره بسازینش! (۱۵۰ منبع هزینه بازتولیدش!)

رو همین حساب، برده ی نژاد مصری برای دفاع کوتاه مدت خیلی خوبه؛ اما نه برای دفاع ثابت بلند مدت، مثل دف کتیبه یا دف واندر (خصوصاً سرور نسبتاً کوچیک). اگه نگاه هم کنین توی جدول مقایسه نیروهای کیریللوید برده توی early def با اقتدار در صدر هست، اما توی late defحتی توی ۱۰ تا گزینه پیشنهادی اول هم نیست.

سلام

با تشکر از تحلیل بسیار زیباتون که خیلی از سوالها رو جواب داده بود.ولی من بررسی کردم دیدم نژاد مصری یه نیروی دفاعی دیگه هم داره به اسم نگهبان خاکستر که نسبت به گندم خور و پوینت دفاعی و تایمی که داره(نسبت به محافظ!) میتونه دف خوبی باشه حتی واسه دف بلند مدت و ثابت که فرمودین

• سلام خدمت همه دوستان

سرور پیش مشکلات زیادی بین جنبش سوانز و اتحاد آمرداد بوجود امده بود و هردوطرف زمان های زیادی را از دست داده بودن و بهترین راه حل با استراتژی نپی که داشتن صلح بود ولی و هردو طرف حاظر به کوتاه آمدن از مواضع خودشان هم نبودن که آقا مازیار عزیز لطف کرد به درخواست من به گروه سوانز اضافه شد و زحمت زیادی برای متحد کردن و یکپارچگی ساید کشید در آنزمان خیلی از دوستان به عملکرد مازیار خرده گرفتن و...اما الان نتیجه این سرور هست که دوستان آمردادی و بچه های سوانز هرکدام بنا به دلایل خودشان در سرور بدون بات (انشالله کم مولتی و بدون مولتی) شروع به بازی کردن و به قول خودشون عمل کردن جای تشکر و قدر دانی داره بهتره عزیزانی که در هر ساید فعالیت میکنن دیگه بحث های گذشته را ادامه ندهند و تلاش و کوششمون را برای ساید خودمون انجام بدهیم و خاطرات و و حرمت دوستیهای قدیم خفظ بشه انشالله همه سالم و تندرست باشند واز بازی لذت ببرند

ارادتمند همه دوستان مسعود فراهانی دوال اکانت مازیار

پ.ن این سرور درخدمت دوستان در شمال غرب هستم یک معذرت خواهی از دوستان سوانزی و آمردادی که بدون خداحافظی از گروه خارج شدم