نقد و بررسی سرور 1 ایکس راند 2 | آغاز 6 شهریور 1399 |

• پروژه ی جدید امرداد رونمایی شد...

پاسخ محکم ساید بزرگ جنوب شرق به خفت صبح اربعین (البته در فروم 8o)

جاسوس رو آزاد کنیم 8)

یعنی چی؟

یجور تهدید غیر مستقیم سه ساید دیگه

که حواستون باشه ما پلیر داریم تو سایداتون

به نظر من فقط شو تبلیغاتیه و اگه داشتن صد در صد استفاده میکردن

اکانت با پلیر حرفه ای جاسوس نمیشه و فقط میتونه چراغ رو تو یک ساید چک کنه که اونم راه داره و عملا چیزی دستش نیست.

بجای تهدید و سوژه درست کردن میتونید تو بازی جواب شمال غرب رو بدید نه اینکه تا کم میارید یه نقشه تو فروم راه بندازید .

یعنی امرداد بتونه از شیوه ای استفاده کنه و نکنه بیاد تو فروم در موردش صحبت کنه؟ ممکنه؟ مگر اینکه ندارین و از نقطه ی ضعف مطرح میکنید این بحثا رو :*

• مرغ سحر پرکشید

ابتدا تسلیت میگم اسمانی شدن اسمانی ترین انسان از احاد ملت ایران را.

دوست عزیز شما را جسارتا نقل قول کردم چون در مورد جلسه صحبت فرمودید ایرج عزیز زحمت دارن میکشن گزارش کلی جلسه را اعلام کنن انشاالله بعد از تایید چهار ربع از رونوشت متن در فروم اعلام خواهد شد.

ضمنا در پست قبلی فراموش کردم ارزوی سلامتی کنم برای والده دوست عزیزمون که فرمودند در بیمارستان بستری هستند.

ودر نهایت در فقدان استاد شجریان بسیار دردمند و ناراحت هستم و باید گفت

ببار بارون ببار......

باسپاس

تسلیت به تمام دوستداران استاد شجریان این پست و نقل قول هیچ ربطی به بازی نداره ببخشید

• مرسی داداش ممنون از لطفتون انشا الله هیچکسی به این ویروس گرفتار نشه و همه سلامت باشن

منم آرزوی سلامتی می کنم برای مادرتون و امیدوارم این ویروس منحوس هر چه زودتر از کل دنیا بره و هیچکدوم از دوستان عزیز مبتلا نشن

• مرسی داداش ممنون از لطفتون انشا الله هیچکسی به این ویروس گرفتار نشه و همه سلامت باشن

سلام و عرض ادب

بنده به عنوان یک خواننده فروم از خداوند شفای مادر محترمتون رو خواستارم و امیدوارم هرچه زودتر خوب بشن و به کانون گرم خانواده محترم برگردن

به امید ریشه کن شدن هرچه زودتر این ویروس منحوس

موفق و پیروز باشین

• دیدید این فیلمای تخیلی قبل از این که روز جنگ برسه تو تیتراژ میزنن

WAR IS Coming

بعد یه عکس و تیتراژ فیلم وارم براش میزنن ، یه دنیا رو عصبی میکنن تا اون لحظه جنگ فرا برسه

ادم وقتی این فیلما رو میبینه حس باحالی میگیره! منم هر شب که میخوابم میگم امشب دیگه جنگ شروع میشه ! ولی صب پا میشم میبینم پف! بی بخارا فقط تو فروم با هم دعوا میکنن! تهش یه خفت 2ک گرزی میاد بیرون...

بابا بزنید همو تاپ تکون شدید بخوره این چه طرز زدنه

فروم این سرورم مثل تیتراژ اون فیلمس قشنگ معلومه یه جنگ عظیم قبل کتیبه بین امرداد و اکسفوردبرادرز داریم ! این جنگ انقدر محتمله و قطعی هست که جفت ربع ها سر خوردن اکانت هاشون رو مرز روی جنوب غرب هیچ گاردی نگرفتن که یه وقت خدای نکرده با دو ربع درگیر نشن و تمرکزشون رو بزارن رو هم !

من کاری به امرداد و اکسفوردبرادرز ندارم که کدومشون از لحاظ اماری قوی تره و احتمال زدنش بیشتره چون واقعا مهم نیس، بیشتر روی سخنم با اون یکی دو ربعه که با چای بیسکویت تماشا میکنن! به نظرم الان وقت متا و گرفتن امتیازه از این دو جبهه جنگه و گاردی که رو ج غ جفتی گرفتن قشنگ مشخصه میشه باهاشون یه ترکمنچای حسابی بست ! اگه بزارید بعدش ، مطمعنن اونی که بیشتر زده دیگه غول مرحله اخرو زده و خیلی سخت میشه ازش امتیاز گرفت یهو دیدی شمارم زد !

پ.ن:منتظر اون صبح سحر پاییزی میمونیم که یهو تاپ دفاع و حمله شلوغ شده و همه منتظرن ببینن کی کیو زده !

پ.ن: فک کنم ایدین هم مثل من منتظر روز موعوده !

پ.ن : War is Coming

• من کاری به امرداد و اکسفوردبرادرز ندارم که کدومشون از لحاظ اماری قوی تره و احتمال زدنش بیشتره چون واقعا مهم نیس، بیشتر روی سخنم با اون یکی دو ربعه که با چای بیسکویت تماشا میکنن! به نظرم الان وقت متا و گرفتن امتیازه از این دو جبهه جنگه و گاردی که رو ج غ جفتی گرفتن قشنگ مشخصه میشه باهاشون یه ترکمنچای حسابی بست !

با یه نگاه معمولی تو نقشه میشه فهمید که امرداد تو یکی دو هفته ی قبل کلی اکانت ریجستر کرده و این یعنی ناتار بیشتر

از اونور :

کلی پلیر و تیم جدید بهشون اضافه شده و تقریبا میشه گفت نسبت به شمال غرب دوبرابر پلیر، دارن

اما جالب اینجاست که چرا تا الان نسبت به توانشون جوابی به شمال غرب ندادن؟

خب امرداد نرمال بازه و صبر و حوصله ی زیادی داره و خیلی اهله نقشه و کارای زیر زیرکیه

تو تاپ غارت هم اگر ببینید هر هفته وضعیت امرداد بهتر و بهتر شده جوری که قبلا نصف شمال غرب رید میزد الان این فاصله تقریبا داره به تساوی میرسه و احتمال بالا زدنش هم خیلی زیاده

نزدن کپ امپریال و خیلی دلایل دیگه که نمیخوام بازش کنم منو به این میرسونه که احتمالا امرداد قصد داره یه ضربه ای به شمال غرب بزنه که از ناحیه ای باشه که انتظارشو ندارن، اتفاقا باید دو ساید دیگه حواسشون باشه...

بازی شگفتانه هاست یهو دیدی جفتشون بعد از جواب امرداد متا کردن، دو ساید دیگه رو در حال چای و بيسکوئيت خوردن و تماشا حذف کردن و صبر کردن برای آینده

هیچ کسی نمیتونه از این دو باج بگیره یا بتونه ترکمنچای ازشون طلب کنه چون به محض اینکه منفعتشون ایجاب کنه ممکنه متا کنن با هم و اونموقع شمال شرق و جنوب غرب اوضاعشون داغونه چون توقع و انتظارشو نداشتن.

بهترین سیاست رو تا این لحظه شمال شرق داشته با کمترین حاشیه و بهترین دیپلماسی با هر دو ساید همسایش

الان باید شمال شرق و جنوب غرب سریعا مشخص کنن کدوم طرفی هستن تا این احتمال متای شمال غرب و جنوب شرق از بین بره چون در اون صورت ماییم و کلاهه گشادی که سرمونه

• سلام

من یک سوالی برام پیش امده اینکه تو فروم بارها اعلام شده دوتا ربع دارن تخمه میخورن منظور چیه؟یعنی دوتا ربع دیگه پسته میخورن؟!!!یا اصلا تنقلات نمیخورن؟!!!رژیم دارن و......

والا چیزی که من میبینم اینه که همه ربعها دارن پاپ میزنن نیرو میسازن غارت میکنن و کارهایی که باید توتراوین انجام بدن میدن شمال شرق هم مثل بقیه،دارم فکر میکنم برم یک پیام عمومی بزنم تخمه خوردن رو برای همه تو شمال شرق ممنوع اعلام کنم شاید دفعه بعد بگن پیتزا میخورن خوب خوشمزه تره دیگه!!!!!

ماهم مثل ربعهای دیگه داریم بازی میکنیم حالا خوشبختانه یا شوربختانه دهکده ای از ربع دیگه تو ربع مازده نشده متوجه پیشنهاد دوستان نمیشم یعنی ما بریم از یک ربع دیگه خواهش کنیم که تو ربع ما دهکده بزنه؟!!

یا هنوز که اول سروره بریم با ربعهای دیگه صحبت کنیم و بگیم خواهش میکنیم التماس میکنیم با ما متا کنید (تهشم بگیم پیچی منو نخولیا!!!!)

هنوز اول سروره و این سرور هم محض اطلاع نرماله متای اول بازی وبی مطالعه احتمال پاشیدنش خیلی زیاده بهتر این صحبتها بماند برای بعد و به وقت خودش به نظر من.

اینم که دوستان نگران هستن که شمال غرب و جنوب شرق ممکنه متا کنن موید نظر منه که الان زوده برای صحبت در مورد متا.

ضمنا فرض کنیم اون دو ربع محترم به نقطه ای رسیدن که خواستن با هم متا کنن الان باید ماچیکار کنیم پاچه خواری یکی رو بکنیم که جون جعفر بقال محل ما متا نکنید؟!!!

لطفا اجازه بدید سرور پیش بره به وقتش اگه لازم باشه متا بسته میشه اگر هم لازم نباشه متا بسته نمیشه شلم شوربا چهرتا ربع همو میزنن

هدف جذابیته سروره نه برد به هر قیمت پس اجازه بدید به متاهم میرسیم.

باسپاس

• بهترین سیاست رو تا این لحظه شمال شرق داشته با کمترین حاشیه و بهترین دیپلماسی با هر دو ساید همسایش

درود

دوست گرامی

قسمتی که بولد کردید و از بزرگترین میزان فونت استفاده کردید تأثیری رو افزایش مقبولیت سخنتون نداره و باعث افزایش آرای شما نمیشه :دی

الان شما دو ساید ؛ مشکلاتی که از گذشته داشتید (داخل بازی یا خارج از بازی ) در واقعیت باعث نمیشه شمال شرق خودش رو در جایگاه داوری بزاره چون از کم و کاستی این مشکلات آگاه نیست و به لحاظ اخلاقی (چون ما این مورد بسیار برامون اهمیت داره) جانبداری از هر کدام رو شایسته نمیدونه .

بخشی از سیاست هر ساید کنش و بخشی از اون واکنش به اتفاقات سرور است .

کنش ساید شمال شرق به اراده و تفکر تیم لیدری بستگی دارد و واکنش هم به شما سایدهای محترم سرور.

شادزی مهرافزون

پ.ن

برای بار دوم از ادمین محترم خواهشمندم نسبت به متعادل سازی ناتار اقدام بفرمایند.

• پ.ن: فک کنم ایدین هم مثل من منتظر روز موعوده !

بببین امید جان من خودم خیلی فکر می‌کنم که این قضیه به کجا می‌رسه. و فرمایش/حدس شما درسته :دی

قضیه ی اون دهکده وسط امرداد هم، هر چی بیشتر می گذره بیشتر من می فهمم با اون قضیه مجید آخیلیوس (الان دوباره میاد یه طومار می نویسه که با این که دهکده من صفر شد، ولی لیلی مرد بود و جمادی الثانی با جولای توی اون سال مقارن بود و اردشیر به من گفت چه نازی و ...!) خیلی فرق داره. اونجا قضیه یه مقدار خوبی حیثیتی بود و تقریباً هر صفحه یه کل کل از مجید بود و یه جوابِ کَل از سمت ماها!

اینجا ولی قضیه این شکلی نیست. طرف اومده شیک شیک کلی تروپ خفت کرده، اما حتی اعلام جنگ هم نمی شه! کل کل ها هم هنوز در حد «تو مولتی داری؛ نه خودت مولتی داری؛ اوّل تو مولتیت رو نشون بده؛ نه تو نشون بده!» هست. جدی ها! مثل اینه که تو روز روشن یکی رو بزنن وسط خیابون بُکُشن، بعد ملت بیان بشینن بحث کنن که «چاقو دسته زنجان بوده؟ نه چاقو دسته سیاه بوده! نه اصن ناخن گیر بود! تو ناخن گیرت کو راستی؟ لاک صورتی چرا زدی؟» دیگه اوج واکنش این شد که «لینک جاسوسی نشون بده؛ نه اول تو نشون بده! بیا این مال دو روز پیش که از خود من جاسوسی شده!»

خلاصه، یه مقدار فیتیله اون ور پایین هست؛ از طرفی هم سیاست بین لیدرهای ربع ها هم بسیار محافظه کارانه هست.

من چون توی هیچ ربعی سِمَتی ندارم، خیلی راحت نظر شخصی خودم رو می گم که به نظرم این «محافظه کاری شدید» از کجا ناشی می شه:

۱) پلیر خیلی کم

من یادمه توی شمال شرق که منطقه بندی می کردیم (قبل از این که من فحش رکیک بخورم و اسمم از تو پروفایل وینگ اصلی پاک بشه یوهویی :دی)، کلّ ربع توی یه مینی بوس (دقیقاً ۲ تا وینگ) جا می‌شدن. تازه این پلیرهای فیلتر نشده بود! توش پلیر داشتیم که ادعا می کرد «تولید مصری ۳ برابر تون هست» و این مثلاً شاخ مجلس بود. :) چه برسه به جاسوس ها؛ چه برسه به مولتی ها(یی که فرضاً تیم لیدری نمی دونه)؛ چه برسه به اونایی که عمداً یا سهواً یا مدالاً ۸۱۱۸ تا امتیاز دفاعی به اکانت Aria.Mehr وسط شمال شرقی داده ان!

این حجم از پلیر خیلی کم باعث می شه که ربع ها انگیزه ی ریسک پذیری شون پایین باشه، چون به قول گفتنی discretionary income ندارن و توانایی بریز بپاش ندارن. چون می‌ترسن که با جنگ همین ۴ تا پلیرشون هم از بین بره و نتونن حتی یه واندر (چه برسه به ۳ تا واندر) رو آب و دون بدن -- چه به لحاظ منابع، چه به لحاظ نیروی انسانی.

۲) پلیر توانمند و دست به آچار کم

اینم خیلی کمه! شما هر ربعی رو نگاه کنی می بینی توش ممکنه شاید ۵ تا اکانت خوب و قوی باشه، اما بعدش کم کم می بینی حتی از بیرون هم اکانت ها یه جاشون می لنگه. یا مثلاً طرف رفته مختصات ۳۰۰ و ۳۰۰ اون DO NOT DISTURB رو هم پشت در اتاق هتلش انداخته که کسی تا ته سرور مزاحمش نشه! :دی

جدی از روی تعداد دهکده هم بخوایم قضاوت کنیم، شما رتبه ۴۰ به بعد هر ربعی رو نگاه کنی، می بینی توی هفته ششم بازی طرف هنوز ۳ تا دهکده داره و اونقدری که انتظار می رفته بازی رو جدّی نگرفته ان.

خلاصه بخوام بگم، نیروی انسانی ای که بشه روش حساب کرد، چه به عنوان مسئول و چه به عنوان پلیر کاربلد (که شبا خودش اسکات کنه، خفت کنه، بیاد فروم پرزنت کنه، و لیدر صبح که پا می شه جیگرش حااال بیاد!) خیلی خیلی کم هست توی همه ربع ها.

۳) بازی سیاست بیشتر از بازی تراوین!

اینم یه نکته جالب هست.

این که خیلی ها هستن اکانت ندارن (یا در حد یه اکانت بخور و نمیر دورهمی)، اما تراوین رو به خاطر سیاست ش دوس دارن. این دوستان و این تیپ حواشی، چیز مکملی هست برای تراوین به عنوان یه بازی استراتژیک، منتهی به نظرم شبیه این فیلم های کمدی هست که ۳ نفر تو یه جزیره هستن و یکی پادشاه می‌شه، یکی نخست وزیر، یکی جلّاد!

درست مثل پروژه ها و شرکت هایی که اون قدر middle manager دارن که اصلاً نمی شه توش کار انجام بشه! این که سیاست و سخنوری بخواد ۲۰ درصد باشه و بازی اصلی ۸۰ درصد، به نظرم یه تعادل هست. منتهی این وسط وقتی بخواد جای این دو عدد عوض بشه، خیلی وضعیت جالبی نیست. ینی عملاً ممکنه پیش خودت فکر کنی که فلان ربع این ۳۰ تا پلیر شناخته شده رو داره، و ایناها ببین توی فروم هم هستن یا توی ربع شون سِمَت دارن. منتهی وقتی از نزدیک نگاه کنی، طرف می گه «من دیگه همر کشیدن و شب بیدار بودن و غارت کردن از سن و سالم گذشته! اینجا واسه اون کیک و ساندیس بعد از اهدای خون ش اومدم! و لذت عکس های همر توی فروم.» :) درست مثل پیرمردی که با طناب می خواد بیلیارد بازی کنه! :دی

خلاصه،

می خوام بگم از همون ۱۲۰ نفر هر ربع، توشون جاسوس هست، مولتی هست، پلیر دورهمی هست، پلیر کم کاربلد (و بعضاً مدعی، و بعضاً گستاخ!) هم هست. تهش چیزی نمی مونه که بخوان روش خیلی ریسک کنن.

یه نکته دیگه هم بگم این که همین که ۴ تا لیدر ربع ها هم نتونسته ان توی خیلی موارد به توافق برسن توی جلسه مشترک، مجدّد نشون می ده که بازی یه «رقابت» ساده و چارچوب دار نیست و یه مقدار مسئله حیثیتی هم هست که افراد حاضر نیستن از چیزایی که بهش دلبستگی و وابستگی دارن (مثل مولتی سنتی، مثل مرزهای اخلاق، مثل غارت توافقی، مثل ...) کوتاه بیان، و تقریباً از هر وسیله ای که بوش زیاد بلند نشه، برای بُرد استفاده خواهند کرد -- چیزی که توی تراوین ایران رایجه. :) و خب همین مسئله حیثیتی هم باعث می شه افراد خیلی خیلی محتاط تر و حساب شده تر برن جلو!

چه باید کرد؟

خوبی این داستان اینه که سرور عمر خوبی خواهد داشت. و خب چون سرور نرمال هم هست، باید هر ربعی بتونه بهترین برنامه ریزی برای بهترین نتیجه رو داشته باشه.

مجدداً چون من توی هیچ ربعی هیچ سِمَتی ندارم، یه سری پیشنهاد به کلیه ربع ها می دم.

۱- حتماً تا آخر هفته آمارگیری اکانت ها از بیرون رو کامل کنین. شما باید یه گوگل شیت بزرگ (حداقل برای ربع خودتون) داشته باشین که توش مختصات X و Y کپ و نژاد و درصد واحه و نوع کپ و لینک کپ و ... از تمام اکانت های ربع داشته باشه. (ما فاصله از کپ و زاویه از مرکز مختصات رو هم فرمولی داشتیم.)

۲- حتماً آمارگیری داخلی اکانت ها رو با یه گوگل فُرم انجام بدین. که همه اکانت ها موظف هستن مواردی مثل: ایمیل، شماره تماس، آیدی تلگرام، پلیرهای اکانت، سیترهای اکانت، هدف اکانت (هجومی/دفاعی/پارکینگ/غیره)، سابقه، ساعات آنلاینی، و ... رو پر کنن.

۳- دسته بندی اکانت ها رو به نظرم می شه به صورت زیر انجام داد (هر اکانت فقط یکی از دسته های زیر):

1. همردار واندرزن مخفی: اکانتی که تو بیابون هست، تابلو هم نیست، یواشکی داره از خیلی زود یه همر می سازه فقط برای واندر.
    2. همردار واندر و جنگی: اکانتی که هم واندرزن داره می کشه هم جنگی. خیلی بیابونی نباید باشه. این که واندرزن نان کپ باشه (کتیبه بردن سخته) یا کپ (محدودیت ساخت نیرو؛ و سخت بودن لانچ جنگی نان کپ)، هم به سلیقه بستگی داره. من به نظرم همر جنگی خیلی بهتره که کپ باشه که خطر چیف نداشته باشه و مشکل گندم دهی و دف نگه داشتن هم نداشته باشه و با کتیبه هم بشه راحت ریکاورش کرد.
    3. همر جنگی فقط: اکانتی که توانایی ساخت واندرزن رو نداره و پارکینگ هم نداره و اهل بریز بپاش گلد هم نیست؛ ولی می تونه لانچ ۸ موج بزنه و دوست داره هجومی باشه و می تونه همرش رو تو خودش پارک کنه.
    4. دفسازها: قصد جسارت ندارم؛ اما توضیحات خاصی ندارم.

به نظرم همر جنگی توی این سرور خیلی خیلی می تونه مهم باشه. واسه همین من از واندرزن اولی حداکثر ۱۰ تا رو توصیه می کنم،‌ و به نظرم هر ربع باید حداقل ۲۰ تا از دومی و حداقل ۳۰ تا از سومی داشته باشه!

واضحه که ربعی که بین ۴۰ الی ۶۰ تا همر جنگی داشته باشه (ترجیحاً نزدیک به ۶۰!) وقتی دو راند بره یه ربع دیگه رو بزنه (و اوّلین ضربه رو هم بزنه، و پلن هم کیلویی نباشه) می تونه قشنگ ربع مدافع رو حسابی زمین گیر کنه. مخصوصاً اگه با اون همر جنگی تپل ها (مورد دوم) در پکیج های ۳ تایی برن کپ صفر کنن! و واضح هست که ۴ راند این ربع بره روی یه ربع دیگه، اون ربع مدافع تقریباً از دور خارج می شه!

زمان استارت همر؟

اگه اشتباه نکنم تا کتیبه (۱۵ آذر؟) ۸ هفته مونده. ساخت همر جنگی هم بهترین حالتش این هست که نسازی و نسازی و نسازی (با فرض این که نتونی بدون تلفات و کاملاً مفید غارت کنی) تا این که یهو ۲۰ و ۲۰ و ۲۰ (کارگاه و سربازخ و اصطبل) بسازی. و تا قبلش حسابی بسترسازی و فیدرسازی و کراپ آپ بکنی.

• اگه همین الان شروع کنیم می شه ۸ هفته و می شه تا زمان کتیبه ها با کلاه و ۲۰/۲۰/۲۰ (من امتیاز اتحاد رو فعلاً لحاظ نکردم) یه همر۵۵/۱۳.۵/۳.۵/۲.۳ داد. هزینه ساعتی ۳۵ک و تهش ۱۱۰ گندمخور. (نژادهای دیگه هم مشابه هستن تقریباً؛ گندمخور کمتر)
    • اگه دو هفته دیگه بستر سازی کنیم، می شه توی ۶ هفته با کلاه و ۲۰/۲۰/۲۰ می‌شه یه همر ۴۰/۱۰/۲/۲ داد که خوراک جنگ هست! هزینه ساعتی ۳۵ک و تهش ۹۰ک گندمخور.

به نظر من خوبه زمانی ساخت همر تولید بشه که حداکثر نصف منابع ورودی (غارت و تولید) بخواد خرج همر بشه و همچنان اکانت راهی برای رشد کراپلند داشته باشه که بتونه گندم نیروها رو بده و تهش اکانت جر نخوره! همچین چیزی می شه مثلاً تولید ۷۲ک یه کپ ۱۲۵ درصد سطح ۱۶. منتهی اگه پارکینگ اختصاصی موجود هست، خب می شه زودتر هم اقدام کرد، مثلاً از سطح فول ۱۵. خصوصاً مصری هایی که می خوان هجومی باشن خب یه برتری تولید هم دارن اینجا.

این قضیه، خلاصه، نیازمند همّت فردی و پیگیری تیمی هست! و قطعاً تیمی برنده خواهد شد که بتونه هم این مدیریت رو داشته باشه، هم انگیزه و پیگیری رو توی تیمش و پلیرهاش به یه «ارزش» مبدّل کنه!

ببخشید طولانی شد. امیدوارم در زمینه فردی و تیمی مفید باشه این نکات.

ارادت

--آیدین

I used to want to change the world. Now I just want to leave the room with a little dignity. - Lotus Weinstock

• سلام و درود به ساکنین سرور ۱

ظهر جمعه همگی بخیر

یه موردی از دیروز جا مونده بود که لازم دونستم بگم اما قبلش یه اشاره داشته باشم که چرا همیشه میگم لایک و دیسلایکها طایفه ای و فله ای هستن و نباید بابتشون دلخور یا خوشحال بشید.

پست دیروز من در ارتباط با رجیستر اکانت در ربع رقیب با مخالفت قاطع کتبی (دیسلایک) ش.غ مواجه شد .

اما نکته با مزه اینجا بود که چند نفر از کسایی که با پست من مخالفت کردن ولی این پست رو لایک کردن :

من نظرم به شخصه با تیرداد عزیز یکیه و اینکه داشتن جاسوس تو ساید دیگه مثل داشتن جاسوس تو کشور دیگست و کسی نمی تونه ازش ایراد بگیره

خب برادر من تکلیفت با خودت چیه بالاخره؟ موافقی یا مخالفی؟با موضوعی که مطرح کردم مخالفی یا کلا از قیافه من خوشت نمیاد؟ : دی

از این گذشته میخواستم به لیدرهای آمرداد توصیه اکید بکنم که حتما پیگیر اون لینک جاسوسی منجر به خفت دیروز باشن.

چون خیلی تو روند آتی سرور موثره .

با توجه به مخالفت کتبی (😂) اکثریت مطلق فروم نویس های ش.غ با پست من راجع به اکانت نفوذی ، به این نتیجه میرسم که تنها راه مجاز و سالم از نظر این دوستان برای خفت کردن همانا اسکات کشیدنه.

از طرف دیگه من با مراجعه به سایت دوست و برادر کیریلوید و محاسبه دست و پا شکسته ای که بلد بودم دیدم برای اسکاتی که صداش در نیومده باشه باید همون حدودی که آیدین گفت جاسوس اعزام میکردن که تو این تایم سرور کمی تا قسمتی ساختن و داشتنش سخته (البته امکان ساختش هم هست ) .

در مورد لینک جاسوسی هم که دیروز تناقض های زیادی دیدم.

ابتدا فرمودن که صاحبش چون شب بیدار بوده ، الآن خسته و خوابه و هر وقت بیاد لینک میذاره.

بعدش یهو شاهد چند پست شبه ماستمالیزاسیون از بچه ش.غ در مدح و سنا و راستای آموزش روش های خفت گیری و یافتن تارگت بینوا ، مشابه دیوید کاپرفیلد ، با استفاده از حدس زدن و قرعه کشی و پروفایل خونی و اجی مجی .... بودیم.

در نهایت هم که صاحبش اومد و گفت چون بچه های بیتربیتی بودین و تو فروم بد حرف زدید و نمره انضباطتون پایین بوده ؛

اصنشم لینک نمیدیم و شما خیلی کثیفین و باید دم دفتر مدیر یه لنگ پا بایستید !

خلاصه داستان اینکه از نظر من ۲ حالت بیشتر نیست :

یا خفت با استفاده از اسکات بوده و سالم انجام شده که در این صورت لینکش موجوده ( البته سالم به زعم و تعریف خودتون ، وگرنه من که علنا گفتم با جاسوس داشتن مشکلی ندارم )

یا اینکه برای خفت از همون روشی استفاده کردید که من گفتم ولی شما اسمش رو بازی ناجوانمردانه و کثیف گذاشتید ؛

پس در نتیجه ابراز مخالفتتون تو جلسه و تو این تاپیک ، اجرای تئاتر بوده !

من نمیدونم تو اون جلسه چی گذشته اما طبق گفته مازیار فقط در یک مورد توافق حاصل شده که مطابق وعده ای که دادن به زودی هم معلوم میشه کدوم مورد بوده.

اگر مورد توافق شده همین ممنوعیت داشتن اکانت جاسوس تو کوارترهای دیگه بوده ، پس قاعدتا لینک اسکات مربوط به خفت گیری هم باید بیاد تو تاپیک تا مشخص بشه همه به توافق پایبند بودن .

اما اگر ۴ کوارتر بر سر اکانت نفوذی نداشتن تو زمین حریف توافق نکردن و در نهایت مجاز شمرده شده ؛

ظاهرا اون ربعی اول از همه از این تبصره استفاده کرده که در ظاهر تو همون جلسه و تو این تاپیک بیشترین اعتراض رو بهش داشته .😅

من دیگه با اجازه همگی برم دنبال بنا و نقاش و برقکار و بهشون اتک بدم چون یه ماهه علافم کردن :دی

پ.ن : اسم سیاستی که شمال شرقیا در پیش گرفتن چای و بیسکوئیت نیست.

اسمش سیاست تعقل و تامله

خوش گذشت

تیرداد

• از این گذشته میخواستم به لیدرهای آمرداد توصیه اکید بکنم که حتما پیگیر اون لینک جاسوسی منجر به خفت دیروز باشن.

چون خیلی تو روند آتی سرور موثره .

تیرداد

سلام تیرداد ،
    نمیدونم این به رفع ابهام کمک میکنه یا نه ، چون گفتی تو روند آتی سرور موثره توضیح میدم که یه وقت کسی بی دلیل انگیزه ش رو از دست نده، (من جزو تیم اتک نیستم، صرفا تجربی میگم)
    کلا تو خفت کردن خیلی پیش میاد که طرف مثلا طی 10 روز گذشته از چندجا اسکات کشیده و یه آمار نسبی داره ، بعد از آخرین اسکاتش 2-3 روز گذشته (پست شماره 1043) و با یه نیروی سنگینی (8کی رعد این تایم سرور) ، ساعت 5 صبح با ریسک بالا بره واسه خفت از دهی که جدیدا ازش اسکات نداره (آخرین اسکات مال دو روز قبل بوده)
    تا اونجایی که من دیدم ، یه عکسی گذاشتن که 2-3 روز قبلش از اون اکانت اسکات کشیده شده (ساعت 4:23 دقیقه صبح دو روز قبل از خفت)
    یعنی یه اتک بوده با ریسک بالا، نیروی سنگین، ساعت و زمان مناسب،
    کلا برای خفتورها از دست دادن نیرو زیاد مهم نیست (به اندازه کسی که همر میسازه مهم نیست) ، چون اصلا اومدن واسه ریسک کردن ، به همین دلیل من از طرف خودم به ریسکشون ایرادی وارد نمیبینم

پ.ن: ممکنه من جاییش رو اشتباه متوجه شده باشم، یا اصلا بازی کثیف در کار باشه، نمیدونم، صرفا از روی چیزایی که خونده بودم نظرمو گفتم که بخاطر یه درک اشتباه از ریسک خفتورها، انگیزه بازیتون رو از دست ندید.

پ.ن: یکم جاسوس بزارید کنار اون همر لعنتی، ایزدی مودش نکنید

• درود و خسته نباشید خدمت فروم نشینان سرور (قبلا میگفتیم کف خواب فروم :دی)

همه دوستان شکایت از این دارند که سرور بخور و بخواب هست و ,,,,,,

اونوقت یه حرکت ریز خفت هم کسی انجام میده پنج صفحه حواشی ایجاد میشه!!

ما کاری به حواشی ( من موافقم -اون مخالفه- این کار خوبه- اون کار رو نکن) نداریم, در مورد این بحثها هم حرفمون رو زدیم , برید ثابت کنید اونوقت بیایید شلوغ کاری

تیرداد جان , زاوش خیلی واضح با رنگ قرمز براتون نوشت , دیگه واضح تر از این میشد بنظرت?

نه ما موظف هستیم لینکی به شما بدیم , نه شما مرجع این سرور هستید که در جایگاهی باشید درخواست لینک کنید

یبار دیگه هم در مورد اسکرین اتحاد گفتید اونجا هم جوابتونو دادیم به این شکل که این کار حرفه ای نیست , منظور از اون حرف درخواست شما بود عزیز جان

این هم مثل همون , نه دوست داریم لینکی بدیم نه دوست داریم فکر کنید زرنگید نه دوست داریم بدونید از کجا اسکات میکشیم و همر اسکاتمون کودوم اکانتمونه

این مبحث هم واسه ما مثل سری قبل تمام شدست, حالا دوست دارید پنج صفحه دیگه به همین سه صفحه دیروز تا حالا اضافه کنید, بفرمایید مختارید عزیز

در ضمن بنده هم با نظر مازیار عزیز در مورد دو ساید دیگه موافقم و بطور قطع اگر ما هم بجای اونها بودیم سیاست فعلی اونها رو پیش میگرفتیم

یک دوست عزیز هم در مورد اعلان جنگ و این چیزها صحبت کردند بنظرم یا سرور رو درست نمیبینند یا تو باغ نیستند

با تحلیل خودشون الان برای جنگ تمام عیار زوده ولی همین الان هم جنوب شرق رو ما کاتا زده , دو طرف هم چنتا خفت زدن , بجز جنگ تو فروممون که فرسایشی شده دیگه:دی

اگر باور ندارید بگید چه کنیم, اگرم نه که بالشتون رو پشت و رو کنید

پینوشت: احساس میکنم از همونجا که چراغ چک میکنید واسه خفت, اومدید لینک اسکات ندیدید , راهنماییتون میکنم که تو اون اتحادا نیست عزیز جان :دی

در این دنیا برای کفری کردن آدمهای رذلی که میخواهند همه چیز را از آنچه هست برایت سخت تر کنند, راهی بهتر از این نیست که وانمود کنی از هیچ چیز دلخور نیستی

One Flew Over the Cuckoo's Nest

پست 1 بار ویرایش شده،, آخرین بار توسط 2pac ().

• یه زمانی جنک روانی تو فروم جواب میداد

پلیرها حداکثر یک یا دو سرور بازی کرده بودند خیلی ها جنگ میدگیم و اندگیم ندیده بودند و شمشیر قرمز کنار دهکده ها رو برای اولین بار شاهدشون بودند

نتیجه این میشد که زدن 4 تا فیدر از دشمن مثل این میموند که ساید دشمن از رو از زمین محو کردیم !

دیگه الان با گذشت این همه زمان و اینکه تو هر ساید کسانی هستند که حداقل 10 15 بار همه جور تجربیات رو کسب کردند خنده دار هست این مسایل

گیر دادن به مولتی بازی ! برادر من هر چهار تا ساید مولتی دارند اینکه شما بیای داد بزنی مولتی بازی کار بدیه نکنید ! مثل این میمونه که هوش حریفت رو در این حد فرض کنی که بگه وای وای چه کار زشتی ! برم مولتی هام رو حذف کنم ! تا تابلو نشدم !!! گذشت اون زمانی که مولتی باز و پاپ باز فحش بود !!!

مورد بعدی سیاست دوم داشتن اکانت جاسوس و کتیبه زن و .... اساتید لیدر در چهار تا ساید نظراتشون رو دادن اولا بنظر این حقیر جای این صحبت ها روز 35 بازی نیست !!

هفته اول سرور هست تیمی که اومده 35 روز اکانت بالا کشیده میاد ول کنه اکانت رو !! مسلما خیر باز دم اون لیدری گرم که گفت من دارم تو 4 تا ساید بقیه رو احمق فرض نکرد

اینکه هم گفته میشه اکانت نخریم و داخل ساید دیگه ! اولا تضمینی نیست که هیچکدوم از 4 تا ساید زمانی که قافیه تنگ بیاد براشون این کار رو نکنند تهش هم که دیوار حاشا بلنده ما نبودیم پلیر ناراضی بود و وجهی رد و بدل نشده و .... مطرح بشه بماند برای تیمی که مولتی هاش رو تو ساید دیگه زده این قضیه خیلی خوب باشه که خرید و فروشی انجام نشه !!!

ما هم هر روز داریم فروم رو چگ میگنیم روی 4 خط لیدرهای 4 تا ساید یه توافقی انجام بدند برجام رو که نمیخواید تصویب کنید !!!

کلا اول سرور رو با بوم بوم شروع کردن و ما سه به یک میبریم امیدوارم تبدیل نشه به ساید بغلی ما رفیق قدیمی بودیم بیاید برید جلو زن شید ما آبرومون نره !

• سلام مجدد

من چون هنوز تو فروم بودم و این جوابا هم خیلی سریع اومد ، متقابلا پاسخ میدم ولی بعدش دیگه قول میدم برم دنبال اتک دادن به بدقول ترین اصناف دنیا 😀

سلام تیرداد ،
    نمیدونم این به رفع ابهام کمک میکنه یا نه ، چون گفتی تو روند آتی سرور موثره توضیح میدم که یه وقت کسی بی دلیل انگیزه ش رو از دست نده، (من جزو تیم اتک نیستم، صرفا تجربی میگم)

پ.ن: صرفا از روی چیزایی که خونده بودم نظرمو گفتم که بخاطر یه درک اشتباه از ریسک خفتورها، انگیزه بازیتون رو از دست ندید.

اون تاثیری که گفتم تو روند آتی سرور میذاره اصلا و ابدا منظورم ایجاد بی انگیزگی نبود ، بلکه حرفم این بود که این اتفاقات نوع بازی کردن و حد و مرزها رو مشخص میکنه و اینکه شما تکلیفت معلوم میشه باید برای چه اتفاقاتی در آینده برنامه ریزی کنی .

موضوع مورد بحث من تناقض بود ، همون اول میگفتید آقا جان لینک جاسوسی داریم و نمیدیم و تموم شد .

پس چرا اول گفتید لینک هست ولی صاحبش خوابه ، بعد گفتید نه ، نه ، لینک ۲ روز پیش هست ، بعد گفتید نه ، شانسی زده و پروفایل خونده و غارت چک کرده و قرعه کشی کرده و ....

خودت نگاه کن چقدر حرفای متناقض اومد توی تاپیک تا تهش رسیدید به اینکه لینک داریم و نمیدیم .

بعد از همه اینا گذشته ، اصلا عزیز جان همه حرفات درست.

شما دوست نداری لینک بدی و دوست نداری غارت اون اتحادها رو مشخص بکنی و اختیارش دست خودتونه .

هر کی هم اعتراض داره ، بدوه دنبالش ثابت کنه.

همش قبول .

حرف من اینجاست که پس اصلا واسه چی جلسه گرفتید !؟واسه چی دنبال تعین حد و مرز تو بازی بودید!؟

اینکه شد همون حرف من !

پس چرا با حرف من مخالفت کردید و گفتید بازی ناجوانمردانه ست ؟

خب برادر ، منم که از اول همینو دارم میگم ، همه چی آزاده ، هر کی هم اعتراض داره بره ثابت کنه (ترجمه ش میشه : بره سرش رو بزنه به دیوار)

در نهایت خدمت عزیزان ۴ ساید یه مطلب رو بگم و مرخص بشم :

من از همون هفته ۲ سرور ( که موضوع جلسه رو مطرح کردم) تا همین امروز ، کل این بحث رو راه انداختم که فقط برسم به همین تیکه ای که از این دوست شمال غربی اون بالا نقل قول کردم.

یعنی همون روال همیشگی سرورهای ایران (تنها فرقش اینه بات نداره، اونم چون ادمینش نمیذاره ، نه اینکه بازیکنا نخواستن ) که همه اتفاقی میوفته و هر کی اعتراض داره بررررره بدوه دنبالش تا ثابت کنه.

جلسه و قرارداد و اینا هم کشک

خلاص

من کارم اینجا در این مورد تموم شد و دیگه با خیال راحت به بازیمون میرسیم.

خیلی خوش گذشت

تیرداد

, I Thought I knew It All

, But I Was Wrong

! Again

پست 4 بار ویرایش شده،, آخرین بار توسط T!rDaD: بات ().

• تیرداد جان یکی از دوستان اومدن فرمودن صاحبش خوابه خودش اومد اگر دوست داشت لینک میذاره،مهدی جان دقیقا همینو فرمودن , میخوایید تا ریپلای کنم, این تمام؟

سخنگوی رسمی هر ساید مشخص شده ، همونطور که ما مواضع شما رو مواضع سایدتون نمیدونیم ، شما هم مواضع رفقای مارو مواضع سایدمون ندونید

مصطفی جان دیروز پست گذاشتن توضیحات رو دادند منم تکمیلش کردم

نظر همه دوستان در فروم قابل احترام هست ولی ختم کلام یک ساید با سخنگوی فروم یک سایده

در این دنیا برای کفری کردن آدمهای رذلی که میخواهند همه چیز را از آنچه هست برایت سخت تر کنند, راهی بهتر از این نیست که وانمود کنی از هیچ چیز دلخور نیستی

One Flew Over the Cuckoo's Nest

پست 1 بار ویرایش شده،, آخرین بار توسط 2pac ().

• جالبه چون اون جاسوس ها 20 روز اونجا بودن نه 2 روز و دقیقا اگر 2 روز پیش هم اسکات زده بودید لینکش بودم

من شمال غرب نیستم تو پستمم نوشتم، اینو تیرداد خوب میدونه خودش، ته پستمم نوشتم که شاید اصلا شمال غرب با بازی کثیف اینکارو کرده و من قصدم دفاع ازشون نیست، صرفا یکی از احتمالات ممکن رو نوشتم. کلا اون پست رو هم نوشتم که یه وقت برداشت اشتباه از داستان باعث بی انگیزه شدن کسی نشه، چون الان مهمترین کار اینه که کنار پاپ و همر و غارت و ... انگیزه پلیرها حفظ بشه ،

در مورد اینکه چرا گفتم دوروز قبل اسکات زدن هم شماره پست رو نوشتم(پست شماره 1043 صفحه 53 ) ، یه عکسی گذاشتن که اسم دهکده و اسم مدافع با اسم دهکده و اسم کسی که خفت شده یکسان هست، من از بیرون چیزی رو اشتباه متوجه شدم از اون عکس؟ (همون عکسی که رپلای کردی یه بار رو میگم)

پ.ن: خودت خیلی قدیمی تر از این هستی که من بهت اینو بگم اگه حس میکنی جسارت هست پیشاپیش معذرت،

چون در کنار همه چیزهای سیاسی و پاپ و ... تراوین یه بازی زد و خورد هست، ریکشن بزرگان ساید بعد از هر اتفاق ناخوشایند مثل خفت شدن و دیوار شدن یا صفر شدن کپ 2 تا جنبه داره، میتونه مثبت و رو به جلو باشه و به بازیکن ها هیجان و انگیزه تزریق کنه که داریم یه بازی درست حسابی و با زد و خورد واقعی انجام میدیم ، یا میتونه با القای مسائل انگیزه کش مثلا همین دسترسی غیر سالم حریف باعث سرکوب هیجان و انگیزه بازیکنهای متوسط بشه،
    مثلا این خفت باعث میشه بچه های شما دیگه بیشتر حواسشون باشه، جاسوس بیشتری بزارن چون فهمیدن که حریف ممکنه اسکات سنگین بکشه ازشون ، فهمیدن که اگه قراره 12 ساعت نباشن، همر رو بزنن به یه ناتار تو فاصله 6 ساعتی که تا وقتی برمیگردن تو ده نباشه ، خیلی استفاده های مفید میشه از این اتفاقات منفی کرد، ریکشن بزرگان ساید تو اتفاقات منفی خیلی مهمتر از اتفاقات مثبت هست، اتفاقات مثبت رو که همه میتونن مدیریت کنن، اونی که از اتفاق منفی درست استفاده کنه کارش خوبه

پ.ن: بازم میگم من اصلا از شمال غرب دفاع نمیکنم، باور کن تعداد دوستام سمت شرق سرور 10 برابر کسایی هست که سمت غرب سرور میشناسم.

• جالبه چون اون جاسوس ها 20 روز اونجا بودن نه 2 روز و دقیقا اگر 2 روز پیش هم اسکات زده بودید لینکش بود

من بعد از چند روز فرومو میخونم

این عکس چند صفحه قبل بود

واقعا چطور اون لینک جاسوسی سبزو نمیبینید؟؟

درک نمیکنم این همه بحث الکی برای چیه.

• جالبه چون اون جاسوس ها 20 روز اونجا بودن نه 2 روز و دقیقا اگر 2 روز پیش هم اسکات زده بودید لینکش بود

یه چیز دیگه اینکه دوباره لازم هست تاکید کنم ، اگه من جنوب شرق بودم و جزو تیم لیدری، الان یه پارتی میگرفتم که شمال غرب با خفت کردن یه همر 3 کی پیاده 1500 تا سواره نشون داد که پلن سنگینی برای خفت کردن داره و اکانت مرغ آتش صرفا اسم نیست ، اونقدر برنامه ریزی کردن که این تایم سرور 8 کی رعد رو بدون اسکات جدید میفرستن برای خفت، اونقدر برنامه ریزی کردن که ممکنه از ما جاسوسی کنن و ما اصلا لینکش رو نبینیم ،

نگاه مثبت به ماجرا چیه؟
    چه زمانی همر رو خفت کردن؟ دوماه مونده به کتیبه ها،
    چی خفت کردن؟ 9 کی گندم خور،
    چقدر طول میکشه جبران کنیدش؟ من میگم هیچی، واقعا اینقدر وقت دارید برای جبران که این هیچی نیست
    چی گیرتون اومده؟ یه سری اطلاعات خیلی خوب از توان تیم خفت رقیب، باور کن اگه این اطلاعات رو دو ماه دیگه ، چندروز قبل اومدن کتیبه ها موقع خفن شدن 40 کی گرزی میفهیدید به مراتب آسیبش بیشتر بود، عملا یه اکانت از دور خارج میشد یا روحیه ش رو از دست میداد،

بخوام بنویسم هنوز این لیست ادامه داره، ولی خب تا همینجا فکر کنم فهمیده باشی پستم به نفع شما بود، نه به ضررتون ، کلی کار هست که باید بکنید و کلی ام ام هست که برای این قضیه باید بزنید...

• من به عنوان کسی که داره پست هارو میخونه میتونم دوتا برداشت از ری اکشن دوستان اس ای داشته باشم

1.فشار زیادی از طرف پلیر های ساید جنوب شرق روی تیم لیدری هست برای همین بعضی از دوستان دارن سعی میکنن با بی ارزش نشان دادن حرکت شمال غرب و فرار رو به جلو از این فشار وارده کم کنن

منو یاد اون کشوری میندازن که میگفت

اگه گرونیه کار آمریکاس , مردم نباید مارو فوش بدن باید برن آمریکا رو فوش بدن

2.پست ها برای این هست که شمال غرب رو تحت فشار بذارن تا اون اکانت پر اسکات هویتش لو بره و برای این دارن به هر ریسمانی که هست چنگ میزنن

من به شخصه برداشت دیگه ای نمیتونم کنم

به نظرم بهتر باشه جای تمسخر و بی ارزش کردن تلاش دوستان شمال غربی بلند شیم وایسیم به افتخارشون دست بزنیم و بهشون تبریک بگیم

درست مثل موقعی که جنوب شرق زد دفاع هارو خفت کرد و شمال غربی ها اومدن تبریک گفتن

یا وقتی کاتا هارو زد دیوار کرد و برای 8 تا کراپ که دو روز بعد گلد آپ شده بود داشت جشن میگرفت باز شمال غربی ها اومدن تبریک گفتن (راستی اون کاتا ها در اومد یا نه؟)

تمام