نقد و بررسی سرور فینال | آغاز 25 بهمن 1398 |

• منابع جادویی ( ! به نظر بنده! ) از کجا آمده ؟

والا در مورد منبع شخصا خودم مولتی داشتم و روز ۵-۶ بود که همه دیفالت ها ۱۰ شده بود و غارت میکردم و هر دیفالت نزدیک ۱۵ تا ۱۷کی منبع تولید میکرد میزان غارت بنده فقط در هفته پیش که رنک ۹ بودم ۲۸ میلیون و نیم بود طبیعتا علیرضا از من بالاتر بود.
    از این حراصی ندارم که بگم مولتی دارم چون وقتی همه میکشن ما هم برای مقابله مجبوریم ولی افتخار میکنیم که دفمون از مولتی درنمیاد.

ولی درکل ای کاش قبل سرور با ما هماهنگ می شدید چون پلیر های قابلی هستین و اینجور مسائل پیش نمیومد.

• دکتر جان ،
    این نموداری که میبینید میزان غارت در هفته نیست. میزان درآمد در غارت بر واحد هفته هست. یعنی شما در مثلا روز 9 میخوای ببینی طرف چقدر درآمد از غارت داره، چه کار می کنی ؟

میری تو نمودار بنده، روز 9 که میشه معادل با هفته ی 1.28 رو روی محور افقی می یابی، سپس میری میبینی روی محور عمودی چه عددی میشه. اون عدد میزان غارت یه هفته هست در اون نرخ، تقسیم بر 7 میکنی، میزان دقیق منابع حاصل شده از غارت در اون روز مورد نظرت بدست میاد :)

این نموداری که شما میبینی تجمعی هست، نباید هر هفته صفر شه :)

بنده ابتدا نمودار کل غارت ( نه غارت بر واحد زمان) رو برای رنک 1 غارت سرور درآوردم، سپس از اون نمودار مشتق گرفتم شده این. اگه میخوای میزان کل منابع بدست اومده توسط یه فرد رو از اول بازی تا یه زمانی بدست بیاری ، کافیه یه انتگرال ساده از این نمودار بیگیری اعداد و نقطه مورد نظرتو بذاری توش

خیر پیش

• والا در مورد منبع شخصا خودم مولتی داشتم و روز ۵-۶ بود که همه دیفالت ها ۱۰ شده بود و غارت میکردم و هر دیفالت نزدیک ۱۵ تا ۱۷کی منبع تولید میکرد میزان غارت بنده فقط در هفته پیش که رنک ۹ بودم ۲۸ میلیون و نیم بود طبیعتا علیرضا از من بالاتر بود.از این حراصی ندارم که بگم مولتی دارم چون وقتی همه میکشن ما هم برای مقابله مجبوریم ولی افتخار میکنیم که دفمون از مولتی درنمیاد.

ولی درکل ای کاش قبل سرور با ما هماهنگ می شدید چون پلیر های قابلی هستین و اینجور مسائل پیش نمیومد.

من اصلا از بیخ با مولتی مشکل ندارم.
    مشکل نحوه انتقال منبع به اکانت هاست. آیا راهی جز غارت وجود داره؟ غارت ها هم که خدا رو شکر ثبت شده
    شما یه نگاه به فرض های من بنداز، کافیه گندم خور این همر رو فقط حساب کنی تا چندین درصد کوچیک تر بشه ! این به کنار، جناب یویو نزدیک به رنک 1 غارت هم نبودن که من تازه این حجم روی برای اون درآمد حساب کردم !!

محاسبات کاملا دقیق هست. بدون جبهه گیری هم نوشته شده، خودم کنجکاو بودن اصلا میشه یا نه با این میزان غارت !

پست 1 بار ویرایش شده،, آخرین بار توسط stim: اشتباه تایپی ().

• با احترام . محاسبات شما بسیار کیلویی و بی اساس می نماید دوست عزیز.

شما اگر همر کش هستی باید بدونی که استارت همر مهم هست نه منبعی که بعدش به اکانت تزریق بشه چون بعد از اون تایم دیگه نمیتونی که 6 تا اصطبل شارژ کنی.
    کتیبه هم نداشتیم الهی شکر این موقع :) جای دبه نداره
    اصلا این بحث در سطحی نیست که بخوام جواب بدم.

محاسبات من دقیق در بدست آوردن سریع ترین امکان شروع به استارت زدن همر در سربازخونه عادی و جی بی و ... هست.
    مخم سوت کشید نحوه محاسبه شما رو خوندم.

شما با همین فرمول همر بکش داداش. موفق باشی.

• اگر کسی جواب منطقی دارد میشنوم.

• با عرض سلام
    • دوست عزیز ممنون بابت پست خوش آب و رنگتون!
    • در ابتدا لازم میدونم شمارو با سایت /http://travian.kirilloid.ru اشنا کنم! از وقتتون بهتر استفاده کنید توی این دوره و زمونه و شرایط سخت کشور :)
    • تمامی محاسبات شما کاملا اشتباه هست . نیازی به توضیح بیشتر نیست! سعی کنید با فکر بیشتر و کار کمتر پست بزارید!
    • امیدوارم یه مقدار جو فروم بهتر بشه و پست های تحلیلی و لینک همر های دوستان رو بیشتر ببنیم (به جای پست های بی محتوا و خاله زنک!)
    • پ.ن:با توجه به شلوغی سرور احتمالا به زودی شاهد تاپ مهاجمین و مدافعین شلوغی خواهیم بود.(درون سایدی و برون سایدی)
    • پ.ن1:
    • پ.ن2:پارسا جان کی بریم شطرنج بازی کنیم :D

• آرمین عزیز.

متوجه منظور من نشدید فکر کنم. من نمی گم این حجم منبع نمیتونسته در دسترس باشه یا تولید شه ! مولتی بی نهایت اصلا. منبع درون مولتی هم بینهایت.

با بازار آیا میشه این مقدار منبع جابجا کرد ؟! محدودیت نمیخوره ؟! پس اصولا تنها راه انتقال منبع غارت هست
    ما هم غارت دوستان رو حساب کردیم. گل ماجرا درومد. برای خودمونم سواله

اگر غارت رنک 1 های سرور مثلا 10 برابر این مقادیری بود که ثبت شده من تعجب نمیکردم، میگفتم 10 برابر مولتی کشیدن
    ولی الان بحث این نیست، این هست که منبع رو نیاوردن تو دهکده :) ولی بردن تو سربازخونه :))

اونقدرا ندید پدید نیستیم که همر بزرگ ندیده باشیم. با اعداد این سرور نمیخونه!

موفق باشید.

• من اصلا از بیخ با مولتی مشکل ندارم. مشکل نحوه انتقال منبع به اکانت هاست. آیا راهی جز غارت وجود داره؟ غارت ها هم که خدا رو شکر ثبت شده
    شما یه نگاه به فرض های من بنداز، کافیه گندم خورد این همر رو فقط حساب کنی تا چندین درصد کوچیک تر بشه ! این به کنار، جناب یویو نزدیک به رنک 1 غارت هم نبودن که من تازه این حجم روی برای اون درآمد حساب کردم !!

محاسبات کاملا دقیق هست. بدون جبهه گیری هم نوشته شده، خودم کنجکاو بودن اصلا میشه یا نه با این میزان غارت !

سلام

دوست عزیز اشتباه محاسبات شما اینه که فقط غارتو در نظر گرفتی اوایل بازی نیرو به حدی نیست که بتونی همه مولتی هارو غارت کنی
    همراه با غارت از مولتی ها هم با بازار منابع ارسال میکنی :d که آی آر و کام پانیش سنگینی داره
    من به شخصه خودم هیچوقت حتی واسه کپ اینکارو نکردم ولی خیلی از دوستان اینکارو میکنن پی پانیش هم به تنشون میمالن اسمش هم پوشینگه :d

• پشمهایم
    سوخت
    خاکسترش را
    باد برد
    دقیقا نقد من بر همرها همین بود . انصافا هرچقدر وقت میذاشتم نمیتونستم به تمیزی این پست شما انتقال مطلب کنم. احسنت و ممنون از وقتی که گذاشتی کار منو راحت کردی.
    چند نکته : عکس نفرات اول تاپ غارت جاش خالیه.
    اعداد رو تو نمودار بیاری برای فهم بهتر خیلی کمک میکنه .
    توضیحات بیشتر :
    برای ساخت این همر باید یکسری ساختمون هم ساخته بشه:
    1. سربازخونه سطح 20 ، 360ک منبع
    2. اصطبل سطح 20، 355ک منبع
    3. کارگاه سطح 20، 934ک منبع
    4.اصطبل بزرگ سطح 20، 1067ک منبع
    5.سربازخونه بزرگ سطح 20، 1082ک منبع
    6. یک انبار غذا و یک انبار عادی اضافه نیازه برای نون دادن و شارژ پس روی هم دوتا انبار از هر نوع ، 680ک منبع
    جمع :4478 ک منبع
    7. مجموع غارت رنک یک هفته اول تا نقطه شروع به شارژ با سربازخونه ها (هفته 1.2) رنک یک غارت هفته های اول تا سوم به شرح زیر:

8. جمع منابع کسب شده تا نقطه 1.2 هفته، 802ک در هفته اول + 0.2*8 میلیون برای هفته دوم = 2.4 میلیون منبع
    نتیجه گیری: امکان شروع ساخت همر در نقطه هفته 1.2 وجود ندارد و همر باید دیرتر استارت بخوره.(لازم به ذکره از بقیه مخارج صرف نظر شده، مثل تاسیس ده دو ، جشن، مهاجر و ... )
    9. هزینه نون خوردن همر هم میشه به صورت روزانه و تقریبی حساب کرد. ولی از حوصله من خارجه شاید شما بتونی.
    10. تاپ تن در هفته های گذشته به شرح زیر :(تا جایی که تو پروفایلا بود)

پ ن 1: پارسا، دوست من اگه برای تخریب ده نزدی که بخاطر هیچ و پوچ تقریبا یک پنجم همرت از بین رفت. دیگه اوضا بدتر هم میشه.
    پ ن 2: در باب اسکات از واحه، مگه اندگیمه، بعد کاتای شما تولید کپ سی چهل کی بود ، خوب اگه بیست کی دفم میزاشتیم باز مثبت بود شما چه میدونستید چقدر تولید دارم،کراپا سالمه یا نه این حرفا برای منفی های سنگینه نه ارلی گیم.
    پ ن 3: الان انتظار داری اکانت بدیم بت پارسا !!!!!!! خیلی خوبی عزیز.
    پ ن 4: من وقتی میگم تایقرز منظور طرز فکر و نحوه بازیه تایقرزه. حالا ممکنه همتون عضو اتحاد تایگرز دو ایکس نباشین. ولی این حرف آخره بیشتر به محمد و سارنگ پیام نده. یدونه گرزیم دست تایقرزی جماعت نمیدم چه برسه به اکانت ناصر جان. در ضمن الان تو میخواستی با مولتی داران بجنگی اکانتارو میخوای چیکار، خودت با خودت بجنگی ؟!
    پ ن 5: دوراه برای انتقال منبع هست تو تراوین ! غارت ، انتقال با تاجر. خطاب به اون عزیزی که میگی میریزی تو یه ده بعد غارت میکنی، دکتر عزیز داری غارت میکنی و تو آمار ثبت میشه. روز 7 استارت همر زدن یعنی سه روز تو هفته دوم ساعتی 144ک غارت کردی، مجموعا میشه 10 میلیون منبع ! رنک یک غارت هفته دوم 8 میلیون غارت کرده. راه دوم انتقال با تاجر، این راه محدودیت های خاصی داره که مهمترینش مولتی هانتره. اگه این دوستمون این حجم پوش کرده و بن نشده، واقعا باید یه دست مریزاد به مولتی هانتر گفت. چی محدوده تو این سرور؟! این همون امداد غیبی دوستمونه که بن نشده.
    پ ن 6: مجید جان اگه حوصله کنم و نون خور این همرو در بیارم با یه حجم پوش روبرو میشی که جلوی هرکی بذاری میگه امکاااان نداره

• من اصلا از بیخ با مولتی مشکل ندارم.
    مشکل نحوه انتقال منبع به اکانت هاست. آیا راهی جز غارت وجود داره؟ غارت ها هم که خدا رو شکر ثبت شده
    شما یه نگاه به فرض های من بنداز، کافیه گندم خورد این همر رو فقط حساب کنی تا چندین درصد کوچیک تر بشه ! این به کنار، جناب یویو نزدیک به رنک 1 غارت هم نبودن که من تازه این حجم روی برای اون درآمد حساب کردم !!

متاسفانه اسم شریفتون رو نمیدونم
    عزیز دل والا من هرجور همر خودمو حساب میکنم جور درمیاد و علیرضا رنک غارتش چند پله از من بالاتر بود من رنک ۹ بودم هفته پیش علیرضا ۳ یا ۴ بود دقیق نمیدونم میدونم منظورتون پوش مستقیم هست اما شخصا حتی ۱ دونه پوش هم نکردم میزان غارت من توی پروفایلم معلومه ۲۸ میلیون این خودش منبع 6 روز سربازخونه بزرگ و اصطبل بزرگ هستش و به تنهای میشه ۲۱ کی گرزی و ۵کی تی کی و ۸۰۰ تا کاتا

این فقط با میزان غارت هفته دومه بدون باناس اتحاد و کلاه قهرمان حالا ۱۲ روز دیگه به کنار

با احترام

• با عرض سلام

• دوست عزیز ممنون بابت پست خوش آب و رنگتون!

• در ابتدا لازم میدونم شمارو با سایت /http://travian.kirilloid.ru اشنا کنم! از وقتتون بهتر استفاده کنید توی این دوره و زمونه و شرایط سخت کشور :)

• تمامی محاسبات شما کاملا اشتباه هست . نیازی به توضیح بیشتر نیست! سعی کنید با فکر بیشتر و کار کمتر پست بزارید!

• امیدوارم یه مقدار جو فروم بهتر بشه و پست های تحلیلی و لینک همر های دوستان رو بیشتر ببنیم (به جای پست های بی محتوا و خاله زنک!)
    • پ.ن:با توجه به شلوغی سرور احتمالا به زودی شاهد تاپ مهاجمین و مدافعین شلوغی خواهیم بود.(درون سایدی و برون سایدی)
    • پ.ن1:
    • پ.ن2:پارسا جان کی بریم شطرنج بازی کنیم :D

عزیز از همین سایت استفاده شده برای در آوردن اعداد، هر انسان آزاده ای پست شما رو بخونه سر به بیابون باید بذاره. منم بخاطر کرونا الان نمیرم بیرون وگرنه تو راه بودم :))

با بزرگ ترت، دوستت، آشنا، نمیدونم هر کسی که بهت تراوین یاد داده صحبت کن بعد دوباره بیا.

بازی رو ببوسی بذاری کنار ولی موفق تری فکر کنم با این سطح استدلال.

خدارو شکر آدم بازی بلد به اندازه کافی هست اینجا که من نخوام توضیح برای شما بدم.

برای شما گزینه ی خیر پیش در نظر گرفته می شود.

• بازم مسئله این است که تاریخ استارت زدن ساخت همر مهم هست، همانطور که دیدید تا روز 17 این حجم در نمیاد.
    لازم نیست دوباره اشاره کنم که به فرض های تخیلی بنده که میزان همر ماکزیمم مورد قبول رو اینقدر بزرگ کرده هم دوباره یه سری بزنید. دیگه هر کس کلاه خودش رو قاضی کنه.

• دوست عزیز وقتی ۸ موج کاتا زده شده یعنی هدف تخریب دهکده نبوده

مورد اول در مورد پخش همر ها فکر کنم اگر توی آبادی هاتون جاسوس میزاشتین همر پخش نمیشد ;) مورد دوم اصلا قصد بدی نداریم عزیز دل اتک های ما صرفا به خاطر فروم نویسی های شماست پست هاتون کاملا جنبه تخریبی سایدی داره و این نشان از هدف خاصی هست اما اگر هدفتون این نیست و حاضر به واگذاری هستین ما واقعا مشتاقیم چراکه ما هم نه سرمون درد میکنه نه دنبال داستانی هستیم این وظیفه ماست که ساید رو برای پلیر ها امن نگه داریم و فکر میکنم شما هم این رو درک میکنید.

سلام پارسا جان

دو تا 24 ویو کاتا ( البته کاتاها باید الانا برگردن و حدودا یک ساعت دیگه تایم لانچ مجددشونه اگه بچه هاتون یادشون نره!) برای اینکه گفتم سیاست ندارید و جز خودتون هیچ کس رو نمیبینید؟ حالا خوبه این مسایل بعد نامه نگاری های شما و حملات کلاهبردارای عزیز اومد تو فروم ، خدایی نکرده اگه ما شروع کننده مجادله بودیم که الان با مامور دم در خونمون بودی:دی عالی هستی عزیزم
    پس نرخ انتقاد تو مجموعه شما اینه؟
    قبلا چون اینقدر مولتی نبود آدما گاهی به کمک هم نیاز پیدا میکردن اما الان ماشاالله همه رو پای خودشون وایمیستن ، پیشرفت خیلی بزرگیه.کل ساید میخواد ششصد هفتصد تا اکانت باشه ، بیش از دویست تاش با پاپ 2 و بدون استفاده هستن ، چهل پنجاه تاش هم که کلاهبردارای عزیز هستن.میمونه چهارصد تا نهایتا. خود شما وقتی برای همر دیفالتت ده تا مولتی استفاده میکنی قطعا وقتی بخوای همر واندرزن با کتیبه بکشی دو برابرش رو لازم داری ، بیست تا هم برای دف شخصی شد چهل تا.ده نفر جمع میشیم هر کی سی چهل تا اکانت میکشه میشیم یه ساید خفن بقیه هم برن پی کارشون!
    (البته تا جایی که خبر دارم این موضوع تو همه سایدا هست اما خوب جنوب غرب سر اتفاقات اخیر بولد شد)
    برای دک کردن ما بهونه الکی نیارید ، اول میگی مجهولید ، بعد میگی جاسوسید ، معرفی هم که میکنیم تهش میگی اصلا بدید پیف پیف:دی
    واقعا مرزهای جدیدی تو سیاست پیش روی خلق گشودی ، دمت گرم!

خداروشکر مشخص شد این سرورها نه مولتی هانتر دارن ، نه پانیش دارن فقط جنگ اعداد و پوله

از همه دوستانی که تو این دو روز بهمون لطف داشتن خیلی تشکر میکنم ، باور کنید اصلا قصد و وقت جدی بازی کردن نداشتیم وگرنه از قبل اعلام میکردیم و کنارتون میبودیم.
    خواستیم یه ماه بی سر و صدا بازی کنیم که صداش بیشتر از هر زمانی در اومد:دی

پی نوشت:
    از اون دوستانی هم که تو سرورهای قبل خاطره خوبی با ما ندارن هم یه شاخه گل طلبشون.بالاخره ممکنه بنا به اقتضای شرایط سرور و مواردی که ممکنه خبر نداشته باشید اتفاقاتی پیش بیاد.مثل این سرور که علیرغم اینکه پارسا پسر گلیه اما من در آینده ازش به نیکی یاد نمیکنم:دی همچنین گوگولی عزیزم

نمیدونم ته داستان ما تو این سرور چی میشه ، هر چه پیش آید خوش آید . شاید قیدشو زدیم رفتیم ، شاید موندیم فعلا الویت اینه که کپ در مقابل هجوم همه جانبه دوستان صفر نشه :دی

فونتشم یکم بزرگ گرفتم تا جوابی به حملات پارساشون بدم، تروپ که نداریم فونت درشت میکنیم:دی

• من به شخصه تجربه بهم نشون داده حتی یک اکانت میتونه خیلی برای یک ساید دردسر ساز بشه

مخصوصا اگر اون یک اکانت مولتی نباشه و پشتش پلیر حرفه ای باشه

اینجاست که توتال خوب برای یک ساید میتونه نعمت و یا شر باشه

توتال به تیم جمع کردن و مولتی بازی و اکانت شاخ داشتن و توتال های گذشته جمع کردن نیست :D

همین که نتونی تو سایدت پلیرهای خوبو تشخیص بدی و به اونا و ساید های دیگه تهمت بزنی یعنی توتال نیستی بلکه فقط قلدری

ببینیم در ادامه تا کجا جنوب غرب باید هزینه ی این بی مدیریتی رو بده و چند بازیکن و پلیر خوب دیگه رو ممکنه خراب کنه
    :huh:

من قدیم یادمه برای جمع کردن ساید گزینه ی آخر فیک و جاسوسی بود برای کشوندن پای صحبت و مذاکره و کاتا به معنای خراب کردن تمام پل های پشت سر معنا داشت

سیاست توتال جنوب غرب فقط در همین حده که یه اتحاد بسازه بگه از ما نیست و بفرسته لب مرز بقیه برای موقع مبادا
    و باهاش بقیه رو تهدید کنه و برای سایدای دیگه شاخ و شونه بکشه

• خب دوستان گرامی

ممنون بابت وقتی که گذاشتی و این چند وقت اخیر بهترین پست فروم رو شاهد بودیم که یه آنالیزی یه فکری یه ایده ای پشتشه
    وقتی مولتی ها ای پی نخورن و حواست بهشون باشه میشه از طریق بازار منابع مورد نیاز برای ساخت همر رو تامین کرد . سرور پیش با وجود کتیبه روی اکانت ماهم همینکارو کرده بودیم و فقط از طریق ارسال منابع از روی مولتی ها همر کشیده بودیم. یه کار واقعا طاقت فرسایی هستش ولی میشه !
    تبریک میگم به علیرضا یویو بابت این پشتکارش و کشیدن این همر

• سیاست توتال جنوب غرب فقط در همین حده که یه اتحاد بسازه بگه از ما نیست و بفرسته لب مرز بقیه برای موقع مبادا

و باهاش بقیه رو تهدید کنه و برای سایدای دیگه شاخ و شونه بکشه

چطوری حاج حسین خوبی ؟ من ازت یه سوال دارم ، به نظرت جنوب شرقیا متاسفانه از خرد کافی برخوردار نیستن یا بازم متاسفانه چشماشون کم سو شده درست نمیتونن ببینن؟ :/ :S

اخه برادر من این چه کاریه میکنی تو همه پست هات از اول تا آخر داری میگی کلاهبردارا رفتن تو مرز جنوب شرق پایتختاشونو گرفتن بعد دوباره تو پست بعدی میای از اول تکرار میکنی و این روند تو چنتا پست تا الان ادامه داشته ، دستت درد نکنه یه بار گفتی بچه ها دیدن دیگه چند بار میگی :thumbsup: دیدی کسی تحویلت نگرفته هی میای مثه ضبط تکرار میکنی ! نمیدونم شایدم سیاست نخ نمات باشه که میخوای تو جنوب اختلاف و جنگ راه بندازی یا از درگیری داخلی تو جنوب غرب میگی یا میای میگی جنوب شرق حواست باشه تو مرزت ده زدن یه وقت یادت نره :)))

میگم تو که اینقدر حواست به همه چیز هست یکمم برامون از شمال غرب چرا حرف‌نمیزنی ؟ نکنه بهت اجازه ندادن راجبشون حرف بزنی شاید بعدا میخواین باهاشون متا کنین :دی

راستی ما حواسمون به پایتختای مرزی شمالم هست نگران نباش :)

• حقیقت تا جایی که من میشناسم و اطلاع دارم اون اتحاد مربوط به دوستان خوبمون از اکانت aRpiChiZanHa و باقی بازیکن هاشون هست و ارتباطی به تایگرز نداره.فکر میکنم خیلی از دوستانی که اینجا هستن اعضای تایگرز رو میشناسن و جایی ببیننشون شناسایی میکنن.
    به هرحال این اتحاد به هیچ وجه ارتباطی با تایگرز نداره.
    ممنون از توجهتون
    حسین MaYa

حسین جان
    یه نگاهی به این پروفایل بکن

این پروفایل رضا سورنا هست لیدر و بنیانگذار اتحاد تایگرزها و اگر درست حضور ذهن داشته باشم آرپی جی زن ها هم جز بچه های تایگرز بودن . اینو مطمعن نیستم البته و اگه بخوای از بچه ها میپرسم بهت اطلاع میدم

• پس بزار اینجوری محاسبه کنیم با توجه به نمودار روز 8.4(1.2 هفته ) اکانت مورد نظر ما میتونه کوچیک ها رو روشن نگه داره یعنی 1.6 میلیون منبع تو روز باید غارت کنه (که این عدد رو اگر در 8.4 ضرب کنیم مقدار 13.44 باید باشه که نیست مگه نگفتی میزان غارت تو روز رو نشون میده؟!!!!!!) روی نمودار شما محل برخورد خط آبی با نارنجی عدد 11.3 میلیون هست(!) حالا اگر از روز 9 تا 17 کوچیک ها رو روشن نگه داریم 17673 گرزی و 4320 تا هم شوالیه ساخته میشه(!) البته با توجه به اینکه تعداد کاتا ها خیلی کمتر از مقداری هست که از روز 9 بازی استارت شده باشه در نتیجه کمی تغییر میکنه محاسبات این رو قبول داری؟!!!! حالا یبار هم فقط روشن بودن کوچیک ها بدون کاتا رو در نظر بگیر که واقع گرایانه تر باشه:)

حالا تو ادامه با توجه به محل برخورد خط آبی با خاکستری که طبق محاسبات شما روز 13.3(1.9 هفته)میشه، یک اکانت باید روزی 5.3 میلیون منبع تو روز باید غارت کنه که اگر این 5.3 رو در 13.3 ضرب کنیم تقریبا باید عدد 70 میلیون رو در نمودار شما نشون بده که نمیده!؟! اما محل برخورد خط ابی با خاکستری هم 37 میلیون هست! که از روز 13.3 تا 16.8 مقداری برابر با 4.5 روز روشن بودن بزرگ ها هست 8837 گرزی و 2160 تا هم شوالیه ساخته میشه!

تا اینجا مجموعا 26510 گرزی و 6480 شوالیه ساخته میشه بدون هیچ اشکالی حالا میمونه محاسبه اینکه از روز 1 تا8.4بازی چه مقدار نیرو ساخته شده و از روز 8.4 تا 13.3 بازی چه مقدار نیرو تو سرباز خونه و اصطبل بزرگ ساخته شده :)

میزان مجموع غارت تو روز 8.4 تا 13.3(6.9 روز) رو بطور تقریبی برابر با مساحت زیر نمودار که ذوزنقه در نظر بگیریم (طبق تقریب خودت به خط صاف)

نقطه برخورد با خط خاکستری 37 میلیون
    نقطه برخورد با خط نارنجی 11 میلیون
    فاصلیه 1.2 تا 1.9

مقداری برابر 16.8 میلیون منبع در اختیار داریم با کم کردن مقدار منابع ساخت کوچیک ها تقریبا ما میتونیم 2 روز بزرگ ها روشن کنیم این مقدار هم برابر میشه با :
    3900 گرزی
    960 شوالیه

مقدار ساخت نیرو هم از بازه 1 تا 8.4 هم طبق محاسبات خودت مقداری
    7400 گرزی
    1800 شوالیه

که در مجموع 37810 گرزی و 9240 شوالیه این مقدار رو هم با توجه به نمودار خودت بدست آوردم پس میشه بیشتر از مقداریکه بدست اوردی نیرو ساخت !!! من فقط فرض نیمه روشن بودن رو با منابع بدست امده در این بازه زمانی عوض کردم و ساخت 2 روز نیرو در 6.9 روز برای بزرگ ها خیلی غیر منطقی نیست!

این طرح مسئله شما من یاد معمای مونتی هال انداخت دوست داشتی سرچ کن در موردش شاید برات جالب بود!

• یه نکته مغفول اینه که همه شمایی که با stim مخالفت کردید فقط منابع مورد نیاز برای ساخت همرشو حساب کردید
    بقیه هزینه ها چی؟
    1. شامل زیرساخت یعنی سربازخانه و اصطبل و جی بی جی اس و کارگاه سطح 20 و همین طور تحقیقشون در دارالفنون که طبق محاسبات ایمان بالای 4 میل بوده
    2. ارتقا کراپ و بقیه ساختمان ها
    3. نگهداری نیروهای تولید شده

• دکتر جان شما هنوز این جریان نمودار بنده رو متوجه نشدین به اعدادش گیر میدین، 11.3 میل میزان منبع مورد نیزا برای روشن نگه داشتن سربازخونه-اصطبل-کارگاه هست در یک هفته کامل. عدد عجیبی نیست. نمودار کلا بر حسب هفته هست اعدادش. هم محور افقی هم محور عمودی. فکر میکنم عمودی هارو تبدیل نکردی که چند جا به تناقض خوردید. ( قرار نیست ضرب در 8.4 روز بشه تا عدد برخورد رو بده! تولید باید با مصرف برابر بشه که در اون نقطه میشه، جفتش میشه 11.3 در هفته)

حالا بگذریم از این.

میگید کارگاه روشن نبوده در این حد، ولی تعداد کاتا ها تا جایی که من میدونم کم هم نبوده. اگر شما عدد دقیق بدید که چه بهتر.

بعد اصلا گیریم همه ی حرف های شما صحیح. خودتونم با این نمودار 34ک گرز و 8.4ک شوالیه در آوردید. ایشونم 31ک گرز و 8 ک شوالیه بود همرشون حدودا.

حالا جالبیش اینجاست ، که من دیگه زبونم مو در آورد از بس گفتم، شما اون فرض هایی که من کردم برای استفاده از این نمودار رو یه مرور بکن، خودت می فهمی که نخیر ازین خبرا نبوده :)
    ایشون اصلا یه بارم رنک 1 غارت نبوده. رنک 1 غارتم فاصلش با رنک 2 و 3 قابل توجه هست اصلا نمیشه چشم پوشی کرد. همین الان که دارم مینویسم میزان غارت رنک 1 دقیقا دو برابره جناب علیرضا یویو هست. !! دو برابر !! این تازه یکی از فرض ها
    این که از روز اول همه ساختمونا 20 باشه چی؟
    اینکه ایشون فقط با غارتشون زیر ساخت و استارت یک همر رو زدن چی؟
    مورد بعدی ایشون همین الان 5 تا دهکده دارن، اینا از زیر بوته درومده؟ :) یا مثا قارچ خودش رشد کرده با منابع خودش ؟ :) ایشون تالار نکشیده بالا احیانا جشن بزنه؟ اینا منبع نمیخواد ؟ آها یادم رفته بود ، سرور شاید علاوه بر نداشتن محدودیت پوش مثل اینکه محدودیت اثر هنری در روز هم نداره شاید ...

اینا همه فرض های منطقیه به نظرتون؟ :) آقا جای حق بشین، چرا آدم وقتی میدونه واقعیت چیه بیاد الکی دفاع کنه ؟ من نمیفهمم. واقعا نمیفهمم.

اونوقت شما گیر اون 3ک گرز و 400 تا شوالیه ای که تو محاسبه خودت بیشتر در ارودی :)

کلاتو بذار بالا تر
    چشم ها را هم بشور
    جور دیگر شاید دیدی

در پناه حق

پ.ن: من دیگه فرسوده شدم والا از بس بر سر واضحات سر و کله زدم با این و اون . کسی که خودش رو زده به خواب نمیشه بیدار کرد،
    اونایی که باید میفهمیدن چه خبره تو سرور فهمیدن. اصراری بر قانع کردن بقیه نیست.

• بدون شرح!

پ ن 1: دکتر از تو بعید بود . کسی که فکرشو نمیکردم بفهمه فهمید و تو هنوز گیر نمودارایی ؟!
    پ ن 2: چقدر بدم سه تا منحصر : معماری ، مرتاض ، جنگ بیفته تو سایدم ؟!
    پ ن 3: ساختمونا رو که حدودی حساب کردم ! نون خور اون همرم تو کمترین حالت ممکن 5.8 میلیونه.

(ویرایش‌شد.)