نقد و بررسی سرور 5 ایکس راند 2 | آغاز 15 دی 1401 |

• سلام همگی

این سرور مثل خیلی از سرورهای گذشته تموم شد و تبریک به همه کسایی که وقت گذاشتن و لذت بردن

برای من این سرور بر خلاف چند سرور قبل دستاوردی داشت که سرورهای دیگه نداشت اونم پیدا کردن دوستایی از ساید NW

از همه کسایی که منو تحمل کردن ممنونم و ببخشید اگه کم کاری بود

پ.ن : دانایی ، دوانی عاشقتونم

پ.ن : کلت جونم دوستت دارم

پ.ن: سگ بزنتت

پ.ن : عرفان دف هی بک نده باز بده

پ.ن : ارمان کلا باهات حال نمیکنم 🤣🤣🤣

پ.ن : رقابت رنک ۱ پاپ دوس داشتم این سرور بین مملی جان و بهنام و ایلیا عزیز

همگی خسته نباشید

کوچیک همه فرامرز

• #کلام آخر

این سرور هم شاید نه به عنوان اولین نفر ولی به شما پیشنهاد دادم که باهم باشیم و با حسین صحبت کنی تا نقص‌های تیم رو بگیریم که تا اندگیم باقی بمونه ولی شما رد کردی

الانم ما اومدیم یکی کنارمون باشه از بازی لذت ببریم

در این روزگار که از بازی تیمی به سختی یاد می‌شود، خانواده چوکور با پدری بر حق شخص پرهام گرین موفق به زنده داری یاد تراوین واقعی و همکاری تیمی برای همگان شدند.

از جانب تیم جنوب شرق تبریک عرض میکنم

خدمت تمامی حضاری که در راستای گسترش و انسجام تیم گامی برداشتند و در نهایت به این پیروزی ارزشمند و شیرین دست یافتند.

اشخاص عرفان، ادریس، آرمان عزیز و سامان، متین، مهدی کلت، فرهاد، حسین، مجید، آقا محمد پاتریوت، فرامرز، طاها، بنیامین، علیرضا اسلیر، علیرضا لست هیروز، میلاد و باقی حضار که متاسفانه حضور ذهن از اسامیشون ندارم.

هدف بازی ما کاشت نهال رفاقت بود که خوشبختانه قبل از 1402 سبز شد و شکوفه داد. :)

برای شما چه در بازی و چه در واقعیت بهترین هارو آرزومند هستم و امیدوارم تداوم این رفاقت به بلندی رشته کوه های رایشمور باشه <3

************************************************************************************************************************

از رقیب نیز تشکر میشود که گرچند محتواً ضعیف بود اما با انجام چندین پلن و دفاع موفق شد فرم بازی تیمی خودش رو به نمایش بگذاره و با همین شرایط تا انتهای سرور جنگید.

امیدواریم که این ضعف ها در آینده نزدیک به نقاط قوت تبدیل شوند و موفقیت کسب کنند. <3

************************************************************************************************************************

مانی عزیز

شما تا انتهای بازی به جنوب شرق دعوت بودی و امیدوار است که کل کل های مربوطه رو در همین سرور کنار بگذاریم.

ما را سریست با تو که گر خلق روزگار دشمن شوند و سر برود هم بر آن سریم.

این امر که به رقیب کمک کردی و بدون جانب داری و حاشیه در کنار تیم جنگیدی نشان از شخصیت شما و وفاداریتون داره.

در انتها از تیم خوب جنوب شرق تشکر میکنم

آقا مهدی دانایی که دعوت ما رو پذیرفت و افتخار داد کنارمون بازی کنه.

همراه با سروش دوانی، شهروز، حسین شدو Mikasa :love: و مظاهر Mx666 از تیم قدرتمند رونین که مسئولیت سنگینی رو بدوش کشیدند.

سروش و ناصر استورم (باهم :دی) بازیکنانی بسیار قابل که با توجه به سرعت بالای سرور و زمان کم نقش خودشون رو به زیبایی و بدون حاشیه ایفا کردند.

آرش افکت پلیری بسیار حرفه‌ای و محترم که بصورت تمام در راستای اهداف ساید همکاری کردند.

مهدی کلت که در گردآوری تیم و یکپارچگی ساید نقش بسزایی داشتند. 🔧

بانو شریل پلیر انگلیسی زبان ما از اکانت Raven که طبق قولی که از ما گرفتند با دیلی رجیستر و بدون هیچ مولتی اکانت موفق به شکستن رکورد سرور کام خودشون شدند و در تقویت روحیه تیم نقش ایفا کردند.

حسین فستر که از دعوت ما استقبال کردند و این سرور با توجه به تمام ناسزایی که پشت سرشون گفته شده بود خودشون رو اثبات کردند.

محمد گنداباد پلیر کلیدی تمام اکانت های هون ساید. بازیکن بسیار پرتلاش و حرفه ای و محاسباتی که یکی از بزرگترین نعمت ها داخل ساید حضور ایشون بود.

علی و کسری از اکانت‌های No1 و Golo که از وزنه های تیم بودند و نقش بسزایی در محاصره ساید حریف و جمع آوری کتیبه ها داشتند

مهرداد از اکانت Anonymou3 پلیر بسیار بامرام و خوش اخلاق که بازی بسیار زیبایی ارائه دادند و پتانسیلشون بسیار بیشتر از این حرفهاست.

محمد از اکانت Mr.oAA شاخ ترین تک دهکده ساید که به حرف ما گوش کرد ده دو گرفت :دی دهکده دومشون واندر بود.

رضا manowar از اکانت سامورایی که دو میل دفاع خدمت ساید تحویل دادند.

آرش از اکانت Yournightmare که دفاع شناور ساید رو تامین کردند

حافظ از اکانت lalaland که اواسط بازی بدلیل شرایط زندگی رها کردند و اکانت رو در اختیار ساید گذاشتند

مجید از اکانت Gil Galad که بدلیل شرایط نابسامان کشور از ادامه بازی معذور شدند و اکانت رو در اختیار ساید قرار دادند.

و در آخر تشکر میشود از دٌر گرانبهای ساید شخص بهنام ویوا از اکانت BNB که افتخار آشناییشون این سرور نصیب من شد.

ایشون به قدری کاربلد و حرفه‌ای هستند که طی نیم ساعت صحبت، پلن اکانت یک دفاع و پاپ رو بستیم. باقشیو تفریح کردیم :دی

بهنام جان ممنون از اینکه در کنار ما بودی، بهترین ها رو براتون آرزومندم. <3

پ.ن: علیرضا این سرور هم عالی بازی کردی دمت گرم. :)

پ.ن2: عرفان و آرمان ترکوندید واقعا

پ.ن3: سید ممد پلیر ما از قطب شمال رو دیدی؟ :دی

پ.ن4: ادی حال که رفتی بی تو من چه کنم؟

پ.ن5: میلاد جان دلسرد شدیم اکانت شما حذف شد.

تا روزگارانی دیگر و سروری دیگر در کنار هم بدرود

ارادتمند

• سلام

کوتاه و مخصتر

دم‌ مرام معرف همتون گرم که اخر فروم رو قشنگ بستین و تمام حواشی همینجا تموم شد،

اقا مانی ، اقا مهدی دانایی، ایلیا عزیز ، پرهام عزیز و دیگر دوستان نشون دادین این فقط یه بازیه و با تموم شدنش تمام بحثاشو خاک‌کردین

اگر بی احترامی و کل کل بی مورد از‌جانب بنده ام سر زده عذرخواهی میکنم از‌تمام دوستان

تنتون سالم

• دوستان دم همگی گرم

اقا ایلیا خوبی از خودته

یک تیم با تک تک اعضاش شناسایی میشه

و هرکدونشونم که نباشن اون تیم هویتش از دست میره

در کل بنده این سرور فارمی بیش نبودم

و نتیجه گرفته شده نتیجه زحمت شبانه روزی دوستان

و مزد احترام و مرام و اعتماد متقابل بوده

ای کاش روزی برسه که فضای این رقابت در کمال رفاقت و بازی سالم ادامه پیدا کنه

شاعر میگه تروریستو اوردم فاز طالبان زد به سرم

این باشه وظیفه ی جمال گرین پسرم

:دی

مادامي كه عقل خاموش است..... ؤؤ ......خشونت حرف آخر رو مي زند

.......................W.Ss Alone........................

• سلام خدمت همه عزیزان و تبریک به تیم برنده و بازنده ازین که کنارتون بازی کردم واقعا لذت بردم وتشکر ویژه از تیم بزرگ THEOLDMAN که اجازه دادن کنارشون بازی کنم و چیز های زیادی یاد بگیرم.

و از دوستانی ک در فروم با انها کل کل کردم همش جهت جذاب تر شدن باز بود و هیچگونه مشکلی با کسی نداشتم واگر نا خواسته باعث نارحتی کسی شدم همینجا ازش معذرت خواهی میکنم

پ ن:در خموشی همه صلح است‌، نه جنگ است اینجا
    غنچه شو، دامن آرام به چنگ است اینجا
    چشم بربند،‌گرت ذوق تماشایی هست
    صافی آینه درکسوت زنگ است اینجا

امضا

داداش کوچکتون مجی سامورایی

• سلام به قاصدک های خبر رسان که محکوم به خبرند

و سلام به شقایقهایی که محکوم به عشقند

و سلام به شما که محکوم به دوست داشتنی . . .

اینجانب به عنوان کوچکترین عضو از خانواده بزرگ و شخیص تراوین به همه خدا قوت و خسته نباشید اعلام میکنم سرور خوب و پر لذتی در کنارتون گذروندیم دم همگی گرم

قبل از صحبت در مورد موضوعات مختلف

تشکر وقدردانی بنده حقیراز دوستان خوبم در تیم THE OLD MAN که همگی با کلی کمبود، مشغله کاری و کمبود وقتی که داشتیم

مثل گذشته ها با هم دوباره در ترواین وقت گذروندیم و روزگار رو به این شکل با هم گذروندیم

در وهله نخست جدای از تیمی بازی کردن خوشحالم که تمیز، پاک و سالم بازی کردیم و از هر حاشیه ای به دور بودیم

چون نیت این بود یک در کنار هم باشیم و دوم با کمترین امکانات بیشترین استفاده رو از پتاسیل تیمی ببریم

با اینکه فرسنگ ها و فرسخ ها از چیزی که تو ذهنمون بود فاصله داشتیم ولی باز نمره قبولی تیمی رو، در مجموع به تیممون میدم !!!

دم تک تک اعضای تیم گرم

ساید شمال شرق :

بابت همکاری و کمک هاشون کمال تشکر رو داریم با اینکه سایدهای دیگه میگن شلوغ بوده بنده به جز

اکانت NOOB با نام مملی

اکانت A3PIK با نام آرین

اکانت پرچمدار با نام امیر حسین

اکانت TSCO با نام مانی و ممد توشی

اکانت BATMAN محسن جامی

شخص دیگری رو ندیدم یا اگه شخصی رو از قلم انداختم پیشاپیش معذرت میخوام علی رغم فان بازی کردن این دوستان که ما هم حس کردیم هم دیدیم ( بر خلاف خودمون که جدی بازی کردیم ) بازی خوب و لذت بخشی بود بعد مدتها در سرور ایرانی

نقد : ما و دیگران برای وقتی که میذاریم و میزارن ارزش قائل هستیم پیشنهاد میکنم برای وقتی که میزارید ارزش قائل باشید هنوز درک نمیکنم چرا فان بازی کردین !

ساید جنوب غرب :

بابت همکاری که بین ما و شما به وجود اومد و ما حصل این اتفاق آشنایی با شما عزیزان و باعث افتخار بود

یوسف ریتالین عزیز زحمت کش

میلاد تگزاس دوست داشتنی و عصبانی

سید ممد که فرو تن بود

خوشحال شدیم در کنارتون بودیم و لذت بخش بود برامون

چون زیاد نمیشناسم و از نزدیک از مسائلشون با خبر نیستم نقدی هم ندارم با وجود اینکه چند اتفاق اگه نمی افتاد بازی جذاب تر بود

ساید شمال غرب :

چون تازه وارد هستیم و زیاد نمیدونیم کی به کی هست سر جمع صحبت میکنم

صحبت اول : تبریک ویژه بابت 100 کردن واندر از نظر بنده حق شما بود برد بازی . نوش جونتون هم بیشتر وقت گذاشتین هم بیشتر پلن اجرا کردین بهتون میرسید این برد شیرین

صحبت دوم : از وجود رقیب قدرتمند نه تنها خوشحال میشیم لذت هم میبرم

صحبت سوم : با تعدادی از شما تو دیسکورد صحبت شد در مورد پاک بازی کردن ! فکر کنم در انتها با داشتن تعداد همرهایی که رو نمایی شد ( اکانت هایی که براتون اسم بردیم )

اگر پاک بازی نمیکردیم به جای 1 همر رکورد چند همر رکورد میساختیم و به جای 1 همر اند گیم چندین همر اند گیم میساختیم ! ( با توجه به شناخت تیم میدونم که راحت میتونستن )

صحبت آخر : از آشنایی با شما خوشوقت و خوشحال شدیم و باعث افتخار هست بازی در کنار شما

مهدی کلت

عرفان

پرهام گرین

محمد پاتریوت

نقد : با داشتن کلیدی ترین کتیبه بازی ( جنگ یونیک ) و وجود بازیکنان حرفه ای انتظارمون خیلی بیشتر از این رونمایی بود که انجام دادین ( فکر نمیکنم انتظار بی جایی باشه )

ساید جنوب شرق :

شوخی : هر دم از این ساید بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد

وجود بازیکنای حرفه ای و رقیب قوی و قدرتمند به ما نه تنها حال میده بلکه انگیزه بازی هم میده بازی در کنارتون باعث مباهات بود لذت بردیم از بازی در کنارتون

شلوغ ترین و ثروتمندترین ساید این سرور بودین و نتیجه گیری بدی هم نمیشه گرفت از بازی تون

پلن های جالب و جذابی هم رفتین که عمده این پلن ها پلن مشترک بود که سختی دو چندان داشت که جا داره بابت وقتی که گذاشتین ازتون تشکر کنیم

پلن زدن نقشه ها خیلی باحال بود و چالش جدیدی برای ما بود دمتون گرم تجربه جدیدی بود

ایلیا

کسری

دکتر دانایی

ارش

سروش

بانو شریل (TRAVIAN MOM)

نقد : خواهشم اینه که اشتباهاتتونو بپذیرین و اگر نقد میشین به جای اینکه مثلاً بگین الکی زدیم بگین زدیم و نشد !

مثل پلنی که روی DEAD MAN رفتین و وقتی دیوار شدین به جای اینکه بگین تنها تارگتی که توی شمال شرق وجود داشت

و باید میخورد. اینایی رو که تو فروم گفتین در شأن و شخصیت شما نیست!

نقد : پلن زدن نقشه رو ما به خوبی انجام دادیم و نقشه رو ازتون زدیم به جای اینکه قبول کنید ما خوب نقشه رو ازتون زدیم نیایید بگید که خودمون دادیم . در شأن شما نیست !

نقد : امن ترین ساید در این سرور بودین که کمترین اتک رو متحمل شدین امتیاز دفاعی اتحاد هم برای واندر هست با این پلیرهای خفنی که داشتین خیلی بیشتر از اینا ازتون انتظار داشتم

سرور 5 ایکس

تو این دوره زمونه پیدا کردن همفکر و هم علاقه خیلی سخته ! من که نمیتونم در مورد تراوین با بقالی سر محل صحبت کنم

باید کسی باشه که مثل شما درک و شعورشو داشته باشه صحبت کنم پس لطفاً از بی احترامی های غیر منطقی و جانبدارانه خودداری کنید

یکسری از تخریب کردن ها واقعاً در شأن همه ما نیست ! کل کل و شوخی خوبه مزه میده خودم طرفدارشم ولی یه سری از پست ها تو این دست ها جا نمیگیرن

به طور مثال اگه منو ضعیف جلوه بدی برد خودت رو کم ارزش کردی و در نتیجه تو سرور آسونی رو بردی !

فرهنگ سازی رو از خودمون آغاز کنیم !

تشکر و قدردانی ویژه از تیم TEH OLD MAN

حمید دی جی

محمد کینگ ام ام ای

محمد دی جی

احمد اف بی ای

مجی سامورایی

الناز ویکتور

مصی قلب یخی

سارا کمل بلک

مهدی مرلین

کلام آخر

دم همگی گرم ! خیلی حال داد در کنار شما بودن !

تو ای تنهاترین واژه

قدم در شعر من بگذار

بساز این بیت آخر را

غم از این قافیه بردار

کلام شعر من با تو

هوای تازه می گیره

تمامش خط به خط بی تو

عبوس و سرد ودلگیره

تو ای .......

• عرض سلام حمید جان

یکسری انتقادات با کلام شیوا بیان کردی

جا داره ما هم از جانب جنوب شرق به چندتاشون پاسخ بدیم و کمی انتقاد از شمال شرق و جنوب غرب جهت افزایش کیفیت بازی در سرورهای آینده انجام بدیم.

در وهله نخست جدای از تیمی بازی کردن خوشحالم که تمیز، پاک و سالم بازی کردیم و از هر حاشیه ای به دور بودیم

چون نیت این بود یک در کنار هم باشیم و دوم با کمترین امکانات بیشترین استفاده رو از پتاسیل تیمی ببریم

در مورد بازی سالم.

جنوب شرق با تعداد 49 اکانت و 22 پلیر

جنوب غرب با تعداد 66 اکانت و 10 پلیر (تقریب به بالا)

شمال شرق با تعداد 87 اکانت و 20 پلیر (ما 6 عضو ذکر نشده هم اضافه کردیم مانند پرهام پی اچ، ادریس ناتار، شایان زولتریکس و ...)

از امار بالا میتوان دو نتیجه گیری کرد

1- در ذکر نام پلیرها کوتاهی شده

2- جنوب شرق بازی سالم تری انجام داده

پ.ن: متاسفانه از شمال غرب بررسی انجام نگرفته چون ساید متا بودند.

در مورد جنوب غرب.

1- پیشنهاد میشود مسئول کتیبه ساید شخص حرفه ای تری انتخاب شود. یا حتی از پلیر ساید دیگر تقاضای کمک شود! چرا که بار اولشان نیست

2- پتانسیل بسیار بالایی برای اندگیم داشتند (6 همر واندرزن) که بدلیل مدیریت ضعیف موجب افول ساید شدند! دفاع ساخته شده در جنوب غرب برده بوده که نشانگر عدم تلاش برای زیرساخت اندگیمی این ساید هست.

نقد : خواهشم اینه که اشتباهاتتونو بپذیرین و اگر نقد میشین به جای اینکه مثلاً بگین الکی زدیم بگین زدیم و نشد !

مثل پلنی که روی DEAD MAN رفتین و وقتی دیوار شدین به جای اینکه بگین تنها تارگتی که توی شمال شرق وجود داشت

و باید میخورد. اینایی رو که تو فروم گفتین در شأن و شخصیت شما نیست!

انتقاد با توهین و کل کل متفاوت هست و. دوستان صرفا داخل هر پستشون تعدادی توهین نثار میکردند که در خور پاسخ مناسب نبود.

در مورد پلن دد من هم چند نکته خدمت شما عرض میشود.

1- با توجه به تعداد بالای چکمه داخل ساید و متا ما امکان کاهش زمان پلن از 4 ساعت به 2 ساعت رو داشتیم که بالطبع دفاع کمتری جمع میشد.

2- زمان لانچ پلن ساعت 9 بوده و یک همر دیگر هم به پلن اضافه شد که تا استپ شه لانچش 3-4 ساعت به تعویق افتاد.

3- با واندرهای سطح 0 شمال شرق و تعداد کم همر باقی مانده ایشان تنها تارگتهای ما معماری یونیک و همر شما بودند. که ترجیح دادیم و میدیم این افتخار نصیب تیم The old Man باشه!

4- ما رقیب رو شایسته و در خور دونستیم که تعداد بالایی واندرزن ساختیم، انتظار بیشتر از ما بوده و پلن انجام شده به این دلیل بوده که زحمات بچه های خودمون هدر نره. ضمن اینکه در صورت امکان یک همر هم از ساید رقیب بگیره.

5- با اینحال هم ما هم شما واقف هستیم که اگر الویت پلن دیستروی دهکده بوده تمام کاتای همر بصورت یکجا لانچ نمیشده.

نقد : پلن زدن نقشه رو ما به خوبی انجام دادیم و نقشه رو ازتون زدیم به جای اینکه قبول کنید ما خوب نقشه رو ازتون زدیم نیایید بگید که خودمون دادیم . در شأن شما نیست !

تعداد 5 واندر به سطح 80 رسیده بودند و با تعدی 2 واندر زن شمال شرق واگذاری نقشه تاثیری نداشته!

ضمن اینکه پلیرهای شمال شرق بازی رو تبریک گفتند و جای سوال داره که آیا بعد تبریک کتیبه زدن در شان ایشان هست یا خیر؟

نقد : امن ترین ساید در این سرور بودین که کمترین اتک رو متحمل شدین امتیاز دفاعی اتحاد هم برای واندر هست با این پلیرهای خفنی که داشتین خیلی بیشتر از اینا ازتون انتظار داشتم

امتیاز دفاعی شمال غرب با با چهار واندر اصلی به ازای هر اکانت(37) 1.76 میلیون پوینت

امتیاز دفاعی جنوب شرق با یک واندر اصلی به ازای هر اکانت(20) 1.53 میلیون پوینت

امتیاز دفاعی شمال شرق با چهار واندری اصلی به ازای هر اکانت(50) 400 هزار پوینت

با این ارقام میتوان نتیجه گرفت که به نسبت تعداد کم اکانت و واندر بیشترین پوینت دفاعی رو داشتیم!

به طور مثال اگه منو ضعیف جلوه بدی برد خودت رو کم ارزش کردی و در نتیجه تو سرور آسونی رو بردی !

فرهنگ سازی رو از خودمون آغاز کنیم !

قبول ضعف از قدرت نشات میگیره که نتیجه نهایی آن پیشرفت خواهد بود.

با اینحال طی چندین پست از تیم حاضر The old Man تشکر شده و طبق شناخت قدیمی ما از سرورهای ای ار تیم بسیار قدرتمندی هستند.

نسبت دادن این ضعف به اوامر سایدی مربوط هستند که طی چندین سرور اخیر به عنوان پلیر شمال مشاهده کردم و هم اکنون با حضور شما در ساید از آسایش خاطر بیشتری برخوردار هستم و اینجانب امیدوار است که به رفع آنها بپردازید.

پ.ن: تلاش من بر اعلام حقیقت و فاقد کل کل بوده و بسیاری از انتقادات رو وارد نکردم. اگر خاطری آزرده شد تقاضای حفظ متانت و آرامش فروم رو دارم

• پ.ن: تلاش من بر اعلام حقیقت و فاقد کل کل بوده و بسیاری از انتقادات رو وارد نکردم. اگر خاطری آزرده شد تقاضای حفظ متانت و آرامش فروم رو دارم

سلام ایلیا جان

ممنونم بابت توضیحات کامل و جامع

در هر صورت همیشه صحبت های نا تمومی باقی میمونه که فک کنم با توجه به تمام شدن سرور اضافه گویی هست

در مورد نقدهایی که گفتی نه تنها خاطری ازرده نمیشه بلکه اتفاقا خوشحالم هم میشیم

در مورد بازی سالم هم همونطور که گفتم فرهنگسازی رو از خودمون شروع کنیم

و خوشحالم که سالم بازی کردیم

• سلام و عرض ادب خدمت همه ی شما عزیزان

ایلیا جان ممنون از نقدت و خیلی خوشحالم که ما رو مورد نقد قرار دادی

همیشه از نقد استقبال کردم و ای کاش همه ی پست های این تاپیک به این شکل باشه ، ولی متاسفانه دوستان علاقه ای به این نوع پست ها ندارن و فکر میکنن هرچی پست تخریبی تر باشه اونا کول ترن ، مثلا بیشتر میپسندن که بیام بگم آخرالزمون شده ایلیا داره از ما نقد میکنه !

امیدوارم یه روزی بشه تاپیک سرور ها از این نوع پست ها بیشتر ببینه حتی اگه اون شخص کوچیک تر باشه ، کم سابقه تر باشه یا تو ساید رقیب باشه و یا حتی ازش کینه به دل دارید ...

در مورد نقدت باید عرض کنم این سرور تنها افرادی که با تموم مشغلشون به ساید کمک کردن ، میلاد تگزاس ، سید محمد و احمد استراحت بود و من متاسفانه حتی در حد یک لانچ ساده هم نتونستم به ساید کمک کنم و فقط سعی کردم رو اکانت ها برم زیرساخت بسازم و کمی تروپ شارژ کنم و بیشتر از این از دستم بر نیومد متاسفانه .

برای کتیبه ها اکثر کتیبه هایی که مورد نیازمون بود جمع شدن و فقط کتیبه ی جنگ مهم بود که نزدیم و اونم گفتم بزنیم که بچه ها گفتن وقتی نپ کتیبه هستیم از روی ناتار نمیزنن ولی از پلیر میزنن پس سیفش کنیم و اونو یکم دیرتر میزنیم که خب متاسفانه زدن ، البته به نظر من باید اول همون کتیبه رو میزدیم و سیف میکردیم حتی اگه نپ بودیم و اینجا اشتباه ما بود که یه درصد هم ادز اینو نزاشتیم که بزنن .

در مورد دفاع هم مجبور به ساخت برده شدیم و وقتی مشکلی با گندم نداری برده بهترین گزینست ، چون نه تعداد دهکده ی زیادی داشتیم نه تایم زیادی و در تایم کم و تعداد دهکده کمتر و بدون مشکل کراپ برده بهترینه .

در مورد مدیریت هم اول باید ببینیم تعریفمون از مدیریت چیه ، مدیریت یعنی هدایت دیگران برای انجام وظایفشون به بهترین شکل ، برای رسیدن به اهدافی ک داری .

اگه تعریفت از مدیریت این باشه به نظرم ایراد گرفتن از مدیریت جنوب غرب این سرور صرفا تخریبه نه نقد .

متاسفانه پلیرهای جنوب غرب این سرور اونقد تایم نداشتن و بهتر از این نمیتونستن به وظیفشون عمل کنن ، همشون به بهترین شکل ممکن به وظیفشون عمل کردن و مشکل از این نبود که کسی به وظیفش عمل نکرده باشه که بخوایم مدیریت سایدو نقد کنیم ، کمبود پلیر و عدم تایم کافی برای بازی ، بزرگترین مشکل این سرور جنوب غرب بود و دم همشون گرم که حداقل کاری نکردن که جنوب غرب بیابون باشه ، بعضی از دوستان در اینجور سرور ها نمیان تو این ساید هایی که بیابونه چون که نمیخوان اسمشون خراب شه ولی دم میلاد و سید و احمد و بقیه گرم که اومدن و اسم خودشونو خراب کردن ولی نزاشتن جنوب غرب بیابون باشه .

یا حق

یوسف

• آقا یوسف عزیز شما چون به مرحله امپراطوری رسیدی

بنده نمی‌تونم با شما مذاکره کنم ، چون من به پیشوا وفادارم نه امپراطور ، شما خودت از صاحبان سبکی

دست کم نگیر خودتو ، خدمتی که شما در این چند سرور به جنوب غرب کردی در تاریخ تراوین به عنوان

تپان ترین شیوه مدیریت ، به روش یلخی و انفرادی

و انتظار مشاهده حرکات و همکاری های جمعی

نقش خواهد بست

اگه مشکلی با من داری پست خودمو ریپلی کن

زیر چادری لطفا منو مخاطب خودت قرار نده

شما هر سرور تو پیوی اعضای تیم ما هستی

حاشیه زیاد داری ، بیخیال ما شو ، با تیم ما وارد مذاکره نشو ، دلسوز جنوب غرب هستی نتیجه داده

قبلا یه بار دلسوز تیم ما بودی ، به عنوان نفر ۲۶ ام قدرت سیاسی پیشوا تیم رو منحدم کردی

بنده در توانایی های شما شکی ندارم

افتخار بازی در تیمی که شما لیدرش باشی رو نخواهم داشت چه برسه به اینکه بازیکنش باشی!!!

فکر کنم نفهمیدی چیشد

ولی بده رئیس موپالمو برات زره فولادی بسازه

پ.ن: جنوب غرب با جمع آوری کتیبه های

اصلی ساید یعنی احمق کوچک و تقدیم آن به چوکور

تمام وظیفه جمع آوری برداشت کتیبه رو به درستی انجام داد

• آقا بگو حداقل بچه های جنوب غرب پستتو لایک کنن

ببینیم چند نفر از خدماتت به جنوب غرب راضی هستند

شمال شرق میدونیم راضی بودید لایک نکنید

• سلام به روی شکل همچون ماهت

قربون اون شیوه نگارشت بشم اگه بخوام ریپلایت کنم میکنم .

جنوب غرب با مدیریت وافن اس اسی شما هم قبلا مشاهده شده جوری پست میزاری انگار هیچکس تا الان مدیریت زیبای تو رو ندیده .

سرور زیاده برای مثال زدن ولی همین آخرین سرور که تو اس دبل پلی دادی چه دست آوردی برای جنوب غرب داشتی که امروز از من ایراد میگیری؟

تو هیچ وقت ساید جنوب‌غرب برات مهم نبود که اگه یه درصد از عشق من به جنوب‌غربو داشتی میگفتی کنار هم بازی کنیم یه سرور و کل کینه ها رو بریزیم دور ، نه اینکه بگی تو اون تیمی که یوسف پلیر هم باشه بازی نمیکنم .

با اینکه هربار هرکسی زنگ زد گفت چرا با پرهام مشکل داری گفتم پرهام بیاد اس دبل من نوکریشم میکنم ، نه تو هرکس دیگه ای هم بیاد اس دبل من نوکریشو میکنم ، چون جنوب غرب برام مهم تره .

فک میکنی مثلا این سرور صف کشیده بودن برای قبول مسئولیت و من همه رو با دیکتاتوری زدم کنار که خودم بر صندلی ریاست تکیه بدم ؟ خلی چیزی هستم که از زندگی و وقتم بزنم برای اسم لیدری ؟ برم سوپری محل بگم توتال لیدر کل تراوین جهانمم بهم یه آدامس شیک نمیده ! بعد من بیام وقت و هزینه بزارم که چی بشه تهش ؟

جوری میگی یوسف تو پی وی پلیرهای ما هر سرور افتاده انگار پلیرو خودت از بیرون بازی اوردی ! اون موقع که تو با پیشوات رفته بودی دژکوب بازی کنی ما با همین پلیرهایی که میگی داشتیم تو جنوب غرب بازی میکردیم .

البته این حرف خوردن های امروز من تقصیر خودمه به قول میلاد یاکوزا زیادی داداش داداش کردم ، تراوین جای رفیق بازی نیست ... اون زمان که تو همون سرور نرمال تیم مسترز و با رضا سورنا و ناصر کلاهبردار ساختیم و بینشون با چند نفر که یکیش خودت بودی بحث شد طرف تو و بقیه رو گرفتم ، امروز هم تو هم اونایی که طرفشونو گرفتم میاید میگید یوسف مدیریت بلد نیست ، حق هم دارید اگه اون تیم مسترزو من با این طرف کشیام و رفیق بازیام خراب نمیکردم امروز اینجوری حرف نمیخوردم ، مدیریتم تو رفتارم با رفیقام تو تراوین مشکل داره واقعا !

دورم خالی شد از همونایی که طرفشونو گرفتم ولی عیب نداره این نیز بگذرد ...

یا حق

یوسف

• بسیار خب من چندین مورد دیگر وارد میکنم که شاید شمال شرق رو به تامل وادار کنه

1- عملکرد احساسی

انتخاب تارگت برای پلن و حتی واندرزن توسط شمال شرق بصورت احساسی انجام شده. به چه دلیل؟

1-1 شما طی پلن گسترده مشترک انجام شده میتوانستید دو تارگت واندرزن هون دیگه رو کاملا دیستروی کنید!

1-2 تک واندر رونان کتیبه 3 ایکس فعال داشته و توسط خودمون جابجا شده! تمامی واندرهای دیگر با دفاع کمتر از 800 کا لول اپ شدند و شما بجای تارگت کردن انبارهای رونان میتونستید یک راند تمامی واندرها رو داون کنید.

1-3 صحبت تنها مربوط به سرور اخیر تحت لیدری مانی نیست، در سرور گذشته اکانت تنسر برای کلین مختصات نزدیک خود واندرزن فدا کرده که بر روی خود اکانت مانی انجام شده!:دی

2- حواسپرتی فرومی

1- پلن نقشه تنها داخل بازی صورت نگرفته و زمانی که دوستان متا مشغول چیف ناتار و ساخت کاتا بودند عده کثیری از شمال شرق مشغول جنگ فرومی بودند!

1-2. داخل سرور گذشته تحت توتالی سامان فروم بایکوت شده که پلیرها توجه بیشتری به بازی داشته باشند! در اوایل سرور 2 ایکس شمال شرق از تمامی سایدها برتری داشته که با ورود آنها به فروم این پیشرفت به پسرفت تبدیل شده!

1-3 با این حال افرادی که از لحاظ زیبایی کلام شایسته و برازنده ایجاد پست داخل فروم هستند شخص شما، عمو احمد، علی نیمدا، حمید دیجی، نعمت، تورج و .. هستند.

3- عدم اعتبار صحبت های لیدری

1-1 در بسیاری از موارد قول و قرار هایی از سوی لیدری چه به عنوان رقیب چه به عنوان هم اتحادی انجام شده که به هیچکدام عمل نشده.

1-2 یکی از این موارد داخل سرور گذشته واگذاری 50 همر بوده که پس از کلین ساید در اختیار بگیرند! بعد از انجام بررسی مشخص شد که اصلا نصف چنین تعداد همری وجود نداره. (و موارد بیشتر ذکر نشده)

4- پلیر مطیع

1- عده کثیر بازیکنان به صورت چشم بسته از لیدر خودشون حمایت میکنند که تنها دو حالت خواهد داشت، پرش به چاه یا فتح قله‌های بلند

1-2 پلیر باید نسبت به اکانت خود، حق نظر خود، پلن و رمز اکانت خود آگاهی و تعصب کامل داشته باشد و این لیدری هستند که ایشان را جذب کند و به ایشان مشورت دهد.

5- دخالت در سیاست سایدهای دیگر

5-1 ابتدای سرور که پلیرهای جنوب شرق قصد ورود به سرور داشتند پلیرهای شمال شرق اعلام حضور در جنوب شرق کردند که ده دقیقه قبل از استارت بازی کنسل کردند! به همین منوال جنوب شرق پلیرهای خودش رو داخل شمال غرب تخس کرد.

5-2 در سرورهای شلوغ تر که موضع ضعف کمتر هست این سیاست قابل اعمال هست لکن با ورود همه پلیرها به یک ساید انسجام و قدرت بیشتری در اختیار ساید قرار میگیرد که نسبت به منابع قابل دسترس کمتر ارزشمند خواهد بود.

6- نحوه توزیع کراپر، دفاع و مولتی (سبک بازی پلیر محور)

6-1 با تعداد کم کراپرهای درصد بالا داخل سرور 5 ایکس نمایان شد که ارجعیت شمال شرق مختصات بندی اکانت مصری بر کراپر هاست و به پلیر اصلی کپ درصد کمتر تعلق میگیره!

6-2 دفاع اکانت های مولتی نباید متعلق به یک اکانت بلکه کل ساید باشد!

6-3 منابع اکانت مولتی نباید در اختیار تک اکانت باشد و در اختیار ساید قرار بگیرد!

7- دفاع شناور ساید

7-1 یکی از موارد جالب شناور کردن کل دفاعی ساید بر روی اکانت هون بود که هم جای تشویق داره هم تعجب! انشالله در سرورهای اینده با اکانت گول اینکار انجام بشه

8- همرسازی چراغ خاموش

8-1 تعداد دو همر از اکانت توتن DJ تا اواخر بازی شناسایی نشدند که به ایشون تبریک عرض میکنم و امیدوار است سرورهای اینده تعداد بیشتری همر بدین شکل ساخته شوند.

9- اکانت اسکاتر

9-1 شاید این سرور بدلیل کمبود منابع بسیاری از جاسوسی ها بی نتیجه حاصل میشدند اما یکی از برتری های همیشگی شمال شرق وجود اکانت اسکاتر قدرتمند داخل ساید بوده.

انشالله که با اعمال سیاست ها و پلن های جدید بتوانید در این موارد موفق باشید.

پ.ن: چندین بار مقایسه انجام دادم که پس از بازبینی پاک کردم که نقد سالمی خدمتتون ارائه کنم.

یوسف جان من از اسامی نام نبردم و تحت عنوان ساید نقد انجام دادم که تمامی پلیرهای ساید قابلیت تفکر و تامل در این باره داشته باشند.

در مورد کتیبه اشتباه جنوب غرب بوده که مکاتبات نپ خودش رو به صورت رسمی داخل فروم اعلام نکرد.

در مورد دفاع سازی یکی از اشتباهات بزرگ ساید هست که با توجه به شناخت من و حرف خودتون پلیرهای اسدبل کمتر دل به کار میدن و استفاده از برده به عنوان سریعترین دفاع پیاده نظام بازی بصورت شناور هست که نیازمند آن تایم بالاتر هست.
    و در انتها این دفاع اصلا و ابدا برای واندر مناسب نیست چرا که تخریب واندر بر اساس درصد دفاع کشته شده صورت میگیرد و بیشترین تلفات از دفاع برده و سپس مزدور خواهد بود!

- داخل 2 ایکس دو سرور قبل هم مشاهده شده که حدود ده میل برده به عنوان دفاع واندر تزریق شده و اگر همچنان به ساخت برده اصرار دارید تا وقتی این رقم به 80 میلیون برده نرسه فاقد نتیجه خواهد بود.

در مورد مدیریت جنوب غرب! شما موفق به مدیریت همین تعداد کم پلیر نشدید.

1- میلاد واندرزن هاشون رو برای کلین ناتار استفاده کردند.

2- میلاد یاکوزا از ادامه بازی انصراف دادند.

3- با وجود جمعا 5 میل دفاع و 5 تارگت 2 واندرزن با دفاع ثابت کمتر از 300ک از دست دادید!

این در صورتی هست که پلیر ما که زمان برای بازی نداشتند اعلام کردند که تک دهکده داخل بازی ورود میکنند و موفق به کسب مدال در تمامی حوزه های پیشرفت، دفاع، مهاجم شدند. و دهکده دوم واندر گرفتند (خداوکیلی حال کردم با این :دی)

در آخر اگر نظر اینجانب بر شما تاثیرگذار هست تنها یک نقد برای شما دارم.

- در شرایطی که پلیر کمتری دارید بجای ساخت 60 مولتی تحت عنوان تیم کوچک به سایدهای شلوغ تر ورود کنید تا مورد حمایت قرار بگیرید.

ارادت

• دروغ گوی خوبی هستی :دی

اراجیف خوبی گفتی

ولی برو پیش رئیس موپالمو

بگو یه اهنیشو برات درست کنه

• با سلام و احترام :

امیدواریم باچالش ها و هیجانات بازی سرور خوبی را تجربه کرده باشید.

این تاپیک بسته شد.

برای جنگ آوری دیگر میتوانید به تاپیک سرور 3 ایکس مراجعه کنید.

کانال اطلاع رسانی اسپیدترا :

https://t.me/s/SpeedTra_Com

موفق باشید.