نقد و بررسی سرور 2 ایکس راند 2 | آغاز 30 بهمن 1399 |

• سلام علیکم جمیعاً

اعیادتون مبارک.

چقدر اینجا سوت و کور شده!

اول نقل این داستان دفاع ریختن توی فارم ها. یکی از دوستان پیام داد بیا اونی که اینکار رو انجام میده معرفی کن. بهشون گفتم که شدنی نیست. چون مگه ما به چی دسترسی داریم جز دیتایی که خود سرور میده. هیچ مشخص نیست پشت هر اکانتی چه کسی با چه نیتی نشسته. چه بسا یکی اصل اکانتش توی یک ربع باشه ولی جاهای دیگه هم اکانت داشته باشه و حتی ممکنه بازیشون کنه تا برسن به منجنیق تا بتونه بعداً از منجنیقشون برای بردن کتیبه ها چه در زمان آزادسازی و چه دزدیدن مثلاً عقاب ازشون استفاده کنه.

اما بین دو تاریخ 18 اسفند تا 23 اسفند (این دوتا تاریخ هم با توجه به پست های دوستان انتخاب کردم) مقدار دفاعی که در سرور به تفکیک ربع صورت گرفته رو مشخص کردم و کل اکانت هایی که پوینت دفاعی گرفتن آوردم در یک فایل اکسل. سرور قبل بنده از این دیتا جهت شناسایی اکانت هایی که در حملات ما دفاع داده بودند به تارگت هامون استفاده میکردم. فایل به پیوست این پست آمده دیگه خودتون اگر مایل بودید دانلود کنید و ببینید. یک فایل اکسل هست که zip شده و 4تا sheet برای هر ربع داره. دیگه خودتون ببینید. به نظر حقیر اون اکانت هایی که جمعیتشون کم هست مورد اتهام هستن. حالا صاحب این اکانت ها رو اگر میشناسید میتونید بگید که چه کسی داشته دفاع میریخته توی فارم هاتون.

آمار سرور رو بر اساس نمودار هایی که دیگه تا الان براتون آشنا شدن رو میزارم.

بین همه این موارد، موردی که نظرم رو جلب کرد رشد ناتارهای جنوب شرق بود.یا دوستان جنوب شرقی فهمیدن مشکل کارشون کجاست یا اینکه الگوریتم سرور تغییر کرده. چون یک جهش در جمعیت متوسط ناتارهای جنوب شرق مشاهده میشه.

نقشه ناتارهای سرور هم رسم کردم. دیدم که ناتارهای خوبی به همه ربع ها داده شده.

شاید غارت از ناتار هم یک فاکتور مهمی باشه که محاسبه میشه در الگوریتم سرور. چون جنوب شرق به نظر میاد خیلی غارت بهتری از ناتار داره نسبت به بقیه .

...

پ.ن : لقمان داداش تو لیستت ما تو ردیف 16 بودیم ما هم گلد زیاد خرج میکنیم ولی فک کنم بد جا خرج میکنیم :)

خب جناب 33yed عزیز بنده نمودار رشد خودم و شما و اکانت 200t رو میزارم اینجا. دیگه خودتون ملاحظه بفرمایید.

برای اینکه شیب نمودارها منطقی بشه. دیتای اولی برای دهکده اول رو در روز اول برابر 1200 قرار دادم که نمودارها رو بشه چشمی هم مقایسه کرد. این نمودارها رشد دهکده های یک اکانت رو نشون میدن.

در ضمن بنده یک جمع بندی کلی کردم. و نمیشه خیلی مشخص کرد که هر اکانت چقدر گلد خرج میکنه. ولی اونایی که رشدشون شارپ تر هست یقیناً برای ساخت و ساز بیشتر گلد مصرف میکنن. الان اکانت خودم هم چون به غیر از دو دهکده بقیه رو 15 گندمی گرفتم تعدیل زیاد میکنم و همه چی رو هم با گلد میزنم ساخته بشه و امونش نمیدم ولی باز هم با تمام این مطمئن هستم که اکانت 200t داره بیشتر گلد خرج میکنه.

یک عکسی هم از تاپ بزاریم.

خیلی جالب هست و دوستان جنوب شرقی دارن فاصله شون رو کم میکنن با اکانت CLUB و شاید بتونن به زودی ازش رد بشن. چون این اکانت توتن هست و یک اکانتی مثل M A R S هون هست و به نظر میاد CLUB وابسته به رید از تیم باشه. ولی باید این دوستان توجه کنن که این موقت هست و CLUB هم میتونه رید ناتارش رو راه بندازه و احتمالاً همین الان به راه هم باشه (گرچه توتن در برابر هون با توجه به سرعت سواره هون و همچنین محدودیت تعداد رید کم خواهد آورد) و وقتی هم محدودیت تعداد رید به اکانت ها تحمیل بشه اونی که داره از تیم میزنه باز پشت سر میزاره بقیه رو چون میاد از اکانت های تیم تپل میبره منابع رو. شاید اگر محدودیت 30k رو از کل اکانت بردارن و همون محدودیت 10k برای هر دهکده مثل سرور گذشته اعمال بشه، دوستانی که ناتار میزنن بتونن کسانی رو که از تیم میزنن پشت سر بزارن. حالا ادمین میتونه این محدودیت رو رفع کنه یا نه بنده نمیدانم. گرچه الان کسی به محدودیت 30k نرسیده ولی دیر نیست زمانی که این اتفاق بیافته.

میخواستم یک پست آموزشی هم در مورد آبادی ها بزارم. ولی باشه برای بعد. فقط به همینقدر بسنده میکنم که به نظرم زدن ناتار صرفش از آبادی بهتر هست. چون هر آبادی نهایت ساعتی 200تا منبع میده اینجا و اگر قرار باشه همون هم با یکی دیگه شریک بشید خیلی به صرفه نخواهد بود و وقت تروپ تون تلف میشه عملاً. ولی آیا میشه از آبادی استفاده برد؟ جوابش بله هست. ولی نه اینکه بیاید لیست غارت براش درست کنید. (برای اکانت خودم تا 20 خونه درست کردم. ولی بیشترش نخواهم کرد) باید آبادی رو فول زد. اون حیوون های توش هم محافظ منابع تون هستن. تازه پوینت هجوم هم میگیرید. هفته گذشته بنده همینطوری مدال طلای هجوم گرفتم. ولی باز اگر قرار بر این باشه که اکانت لاست تروپ نده باز این سیستم مناسب نیست. گرچه لاست زیادی هم نیست. چون حقیر هر آبادی رو با 80تا تیرانداز میزدم و یک تیرانداز در هر حمله لاست میدادم. برای بنده چون قرار نیست همر بسازم (فقط تیرانداز دارم و یک تعدادی منجنیق و رم برای زدن دیوار و اقامتگاه ناتارهای جدید) خوب هست.

در نهایت برای همه شما عزیزان شادکامی و سلامتی و پیروزی آرزومندم.

ارادت در جریان است. <3

لقمان

• خب جناب 33yed عزیز بنده نمودار رشد خودم و شما و اکانت 200t رو میزارم اینجا. دیگه خودتون ملاحظه بفرمایید.

برای اینکه شیب نمودارها منطقی بشه. دیتای اولی برای دهکده اول رو در روز اول برابر 1200 قرار دادم که نمودارها رو بشه چشمی هم مقایسه کرد. این نمودارها رشد دهکده های یک اکانت رو نشون میده

لقمان عزیزم ارزش پست های شما بیشتر از اون چیزیه که کسی بخواد مشکلی بگیره من خودم جواب خودمو داده بودم فک کنم من بد خرج میکنم مرسی از لطف بی کرانت

اما در مورد مولتی ها من به بچه های اتحادمون گفتم دیگه عکس العمل نشون ندن و دف نریزن ولی انگار باید دوباره دست به کار شیم اونم نه داخل فارم ها داخل مولتی ها

فقط 24 ساعت فرصت میدم جمعش کنید

پ/ن : اول از ساید های شرقی شروع میکنیم از بالا به پایین

بس تجربه کردیم در این دیر مکافات. با دردکشان هر که درافتاد برافتاد

• سلام بر رفقا بزرگان و دوستان عزیز و ارجمند

امیداورم آخرین ساعات سال رو به خوبی و با شادی کنار خانواده سپری کنید و سال جدید، سال پر خیر و برکتی براتون باشه و امیدوارم جیبتون رو پر پول و لب هاتون خندون ببینم

همون طوری که احتمالا از تاپ تن برداشت کردید تنش در قسمت شرقی سرور بالا گرفته و شرقی ها کم و بیش از خجالت هم در میاند.

پس با افزایش تنش ها و شروع خفت و حرکات ایذایی شمال شرق (البته بیشتر برای خودشون خسته کنند است موجب شب بیداری شون شده ) انشا الله سال جدید تراوینی هم جذاب خواهد بود

از انجایی که در اسپید ترا روز صلح نداریم سمت شرق سرور شب های تعطیلی رو کم می خوابند و هوشیار اند ( هوشیار و بیدار به سن کی می خوره اینجا :دی)

بازی کم کم داره جذاب می شه

پست آرزوییم رو با ارزوی کل کل های کنترل شده و مودبانه به پایان می برم باشد که در میان آرزو ها و رویا ها گم نشیم و سال جدید برای همه سال تحقق رویا ها باشه

پ ن 1 : ایرج جان پیغامت رو رسوندم به آرش گفت شب دارز است و ....

پ ن 2 : ما به شدت دنبال توافقی بودیم که این عمل زشت رو به صورت قانون مند از طرف کل سرور ممنوع اعلام کنیم ولی فعلا به جایی نرسیدیم همون طوری که به زرگان ربع های دیگه هم از طرف دوستان جنوب شرق اعلام کردم کاملا اماده ایم تا در این زمینه توافقات لازم رو داشته باشیم با بزرگان البته با دیپلماسی خاص خودمون چی بود اسمش ؟!:دی

پ ن 3 : گویند سالی که نکوست از بهارش پیداست امیدوارم بهارتان پر از شادی و سر خوشی باشه سال نو رو به همتون تبریک میگم

• سلام و عرض ادب

عیدو به همه ی شما دوستان تبریک عرض میکنم و سالی پر از آرامش و شادی و سلامت برای همه ی شما عزیزان آرزومندم .

تاپ 10 مهاجمین به شکل زیبایی تغیر کرده اما ما لینکی از دو طرف ندیدیم ... خوشحال میشم لینک ها رو در فروم بزارید تا کمی به این فروم سرد ، گرما تزریق بشه ...

در مورد دف ریختن تو فارم ها به حقیقت نمیشه کار خاصی کرد و کسیو متهم کرد و به نظرم با جلسه هم حل شدنی نیست ، چون شما فکر کن که همه ی ساید ها توافق کردن که تو فارم ها دف ریخته نشه ، کسی میتونه بگه اکانت sepide توسط کودوم ساید ساخته شده ؟؟؟ قطعا خیر ، پس باز هم شاهد چنین حرکتی خواهیم بود و توافق چیزی جز جانماز آب کشیدن نیست ...

موفق باشید

کوچیک همه یوسف

• درود

نوروز باستانی خدمت تمام ایرانیان در سرتاسر دنیا، مخصوصا تراوینی های عزیز، مخصوصا اسپیدتراهای عزیزتر پیروز باد.
    تیم اسپیدترا سالی پر از شادی و پیروزی برای تک تک شما عزیزان آرزومند است.

با تشکر
    مدیریت فروم

• سلام.

سال جدید همگی مبارک و انشالله در کنار خانواده و عزیزانتون سلامت باشید، به دور از هرگونه بیماری.

یه خسته نباشید هم بگیم به عزیزان فعال در ش.ش که این شبا حسابی فعال بودن و در اولین فرصت این دید و بازدید به رسم ادب پس خواهیم داد : دی

سال خوبی داشته باشید رفقا

• سلام علیکم

از اونجایی که دوستان درخواست لینک زد و خورد ها رو داشتن یه مورد خفت مربوط به همین الان رو میزارم واستون :)

با سلام،

بسیار عالی که بعد از گذشت ۱ ماه

یه لینک دیدیم ازین سرور البته ناقص

مهاجم رفته توی نیزه؟ گرزی و کاتا خفت کرده؟

کلا لینک نگرفته؟

البته از تایتل میشه نتیجه گرفت خفت بوده

ادامشو شبیه ساز بزنن ملت؟

حداقل سطح دیوار بدین خارجین سرور هم پیگیرن کمی

• پیش از هر چیز عید سال نو رو به همه‌ی عزیزان تبریک می‌گم، و برای همه دوستان اول سلامتی، بعد شادابی و دل خوش، و بعد برکت و فراوانی رو آرزو می‌کنم. <3

عزیزمی <3

مسئله‌ی ریختن دف در فارم بحث بغرنج و پیچیده‌ای هست! چه کسی دف ریخته؟ چه سایدی اول دف ریخته بعد ساید رقیب مقابله به مثل کرده؟ به قول راننده تاکسی‌ها اگر کار خودشون باشه چی؟ :دی

اما قطعا شمال شرق هم از لاست خوردن بابت ریخته شدن دف در فارم داره ضرر می‌کنه، و ما هم قطعا از برگزاری جلسه و بحث در این مورد استقبال می‌کنیم..

برخی حرکات ممکن هست "سیستماتیک و برنامه ریزی شده" باشن و برخی هم "توسط پلیر به صورت پراکنده و خودسر"

قطعا شمال شرق این عمل رو تقبیح می‌کنه بی‌شک..

پ.ن: من که خودم شخصا واقعا دوست دارم ببینم مرز کی به کیه دنیا دست کیه؟ اسکات بکشی چی می‌بینی؟ اسکات ‌دوم مثلا به فاصله دو ساعت چطور؟ بعد از اتک چی؟ اگر علی اصغری بزنی چی می‌شه؟ کی خواب هست و کی بیدار؟ الگوی جابجایی و ریختن دف چطور هست؟ سرعتش چطور؟

آنالیز این‌ها ماجراجویی بامزه‌ای‌ست و خرجش هم مقادیری دمپایی :دی

پ.ن ۲: اسمش رو توی پروفایل اکانتی که در ۱۹۵ - ۱۹۴ ان‌ای دهکده گرفته و پوش و دف مشکوکی ‌هم می‌گیره میشه خوند :دی

نیزه دار نه، نگهبان خاکستر =))))

• ببینید دوستان اصولا شتر سواری دو لا دولا که نباید باشه

بنده از دف ریختن داخل مولتی ها استقبال میکنم توجه کنید مولتی ها نه فارم ها

عزیزانی که لطف کردند هزینه کردند پلیر آوردند براشون 20 تا 30 تا مولتی بکشن لطف کنند حداقل سرکشی کنند به اکانتهای مولتی که لاست نیرو ندند

از قدیم هم گفتند باد آورده رو باد میبرد

بامنابع مفت نیرو میسازید همون نیرو هم باید اینجوری پر پر شه !

نکته خنده دار هم این هست که توی هر 4 تا ساید داره دفاع تو مولتی ها ریخته میشه

پس نتیجتا این بحث مثل سرور بدون مولتی و بات به نتیجه نمیرسه !

مورد بعدی بین دو ساید جنوب شرق و شمال شرق درگیری های بین مرزی هست ظاهران

یا بیاید صادقانه اعلام جنگ گنید یا به درگیریهای مرزی خاتمه بدید حداقل اینجوری ما بازی رو یاد گرفتیم

شاد باشید عید همه هم مبارک

• سلام علیکم

سال نو مبارک و امیدوارم سال خوبی باشه برای همه عزیزان چه داخل بازی و چه خارج :)

عذر خواهم عکس کامل نبود . خوابم میومد دیگه اون تایم .

اومدن برا خفت

• شب همگی بخیر

قبول دارم تاپیک این سرور کشش و جذابیت کافی رو نداره، و نمی‌دونم چرا با وجود این که دو ساید شرقی دارن همدیگر رو می‌زنن، کل کلی ندارن =)))

از اون‌جایی که یکی از جذابیت‌های فروم به همین لینک‌هاش هست، بنده هم تاپیک رو به چند گزارش مزین می‌کنم.

خودم که علی اصغری دارم می‌رم به وضوح :دی پست قبل هم توضیحش رو دادم، پروفایلم‌ هم ‌نوشتم فعلا پلن خفت دف هست : ))) اما بهرحال چند نمونه لینک تقدیم فروم خوانان:

مجددا عید همگی مبارک <3

• سلام علیکم جمیعاً.

سال نو مبارک!:)

برای همگی سالی پر از خیر و برکت و سلامتی و شادکامی و موفقیت آرزومندم.<3

یک تحرکاتی صورت گرفته در سرور که البته شاید خیلی زیاد نباشه ولی امیدواریم که ادامه دار باشه تا بازی از حالت کشاورزی خارج بشه و یک کمی جذاب تر بشه وضعیت.

خب برای اینکه یک کمکی از این بابت به همه سرور انجام داده باشم یک نقشه از هر چی ده گندمی توی بازی گرفته شده تقدیم میشه. الان تایم خوبی برای خفت هست، چون دفاع اساسی هنوز ساخته نشده و همه سعی میکنن که از درگیری دور باشن و منابع رو تا جایی که میشه به پاپ اختصاص بدن و فقط هجومی ها از ابتدا نیروسازی در دستور کارشون بوده. گرچه اکانت های دفاعی دیگه یواش یواش دفاع رو آماده میکنن برای درگیری ها ولی تا وقتی دفاع تپل ساخته نشده اونهایی که به خفت علاقه دارن باید از این زمان بهترین استفاده رو ببرن چون دیگه ریسک زدن بالا میره و دفاع دم دست برای دیوار کردن سواره ها مهیا خواهد بود.

در این نقشه ای که تقدیم میشه اونهایی که فونتشون به رنگ آبی هست یعنی اینکه پایتخت هستن و اونایی که مشکی هست یعنی فیدر هستن. توی این نقشه خط های راهنما (رنگ آبی کم رنگ) هم گذاشتم تا راحت تر حدود مختصات ها دستتون بیاد چشمی. اگر بعضی از دهکده بزرگتر هست سایزشون به دلیل پاپشون هست و سعی کردم که جمعیت رو در اندازه اون دایره ای که نماینده اون دهکده هست لحاظ کنم.

این نقشه برای علاقه مندان به خفت کاربرد خواهد داشت. گرچه با توجه به این غارت اتوماتی که توی سرور هست معمولاً تروپ های هجومی در رفت و آمد هستند و امن ترین حالت هم براشون همون هست، ولی منجنیق و رم شاید بشه توی پارکینگ ها پیدا کرد.

یکی از نکات جالبی که نظر به خودش جلب میکنه محدوده دو اکانت Babak و TRaDer در شمال شرق هست. البته اکانت The GodFatheR هم در جنوب شرق میشه گفت شبیه به اینهاست ولی به خفنی اون دوتا نیست. محدوده شون از اکانت های مصری احاطه شده و خیلی محتمل هست که برای یک تیم باشند. زدن خود این اکانت ها ریسکی هست ولی نقطه ضعفشون هم میشه گفت همون هست که مشخص هستند برای از کار انداختنشون چه باید کرد.

روند رشد ناتارهای جنوب شرق هم در نوع خودش جالب هست و اون اختلافی که از نظر تعداد اکانت با شمال شرق دارن از جهت تعداد و پاپ با وجود این ناتارها میشه گفت جبران میشه.

ولی در کل باز هم تعداد دهکده ای که در اختیار هست نقد تر از دهکد های ناتار هست به این معنی که وقتی لازم باشه اونا دفاع خواهند ساخت و منابعشون رو با تاجر میتونن ارسال کنن ولی ناتارها این خاصیت رو ندارن.

یک نکته ای که میخواستم اشاره کنم و خوب هست زین پس دوستانی که مایل به بازی در سبک خفت هستند بهش توجه کنن نژاد هون هست. این نژاد عملاً نژاد گول رو از میدون بدر کرده. چون همه عظمت گول در خفت به اون رعدهای فوق العاده سریعش بود که با سرعت 19 خونه در هر ساعت سریعترین یونیت بازی هست. گرچه همچنان هم هست ولی چی شده که دیگه رعد خوب نیست؟ داستان از این قرار هست که الان هم تیرانداز و هم استپ سوار هر دو با سرعت 16 بعد از رعد قرار دارند. حالا چرا میگم که هون این گول رو از میدون بدر کرده؟ دلیلش اون قهرمان هون هست که وقتی با تروپ سواره اش بره 3 خونه به سرعتشون اضافه میکنه و عملاً به سرعت رعد گول حرکت میکنن و این یعنی دیگه واقعاً زدن رعد ارزش نداره. چون کسی که نمیاد بدون قهرمان بزنه! درستش اینه قهرمان هم همراه تروپ باشه. از نظر پوینت هجومی هر رعد قبل از اینکه سلاحش 20 بشه دارای اتک 90 هست و بعد از اینکه 20 بشه میشه میشه 116.2 و در مقابلش تیرانداز با اتک 115 و استپ سوار با اتک 120 قبل از اینکه سلاحشون 20 بشه و با اتک 145 و 150.7 بعد از 20 شدن سلاحشون یک سر و گردن بهتر از رعد هستند تازه تاثیر قهرمان رو هم در نظر بگیرید که با سلاح و درصدش باز این اعداد رو بهبود میده. زمان هم به نفع هون هست باز! تیرانداز که زمان ساختش برابر با رعد هست و استپ سوار کمتر از رعد! و هر دو ارزون تر از رعد! و باز هر دو دارای جیب گشادتری از رعد! و همه هم 2 تا گندم میخورن و برابرن! عملاً یک جفای اساسی به رعد شده و گول از دید بنده اون کاربرد خفت خودش رو نسبت به قبل از دست داده. مگر اینکه یک شخصی بخواد دفاعی بازی کنه و در کنارش یک رعدی هم بخواد بسازه برای خفت ولی هدف اصلیش همون ساخت دفاع باشه. با اومدن نژاد مصر دفاع گول با اینکه دفاع فوق العاده خوبی هست باز مورد بی مهری واقع شده. گرچه اینجا دیگه به بحث در مورد اینکه چه دفاعی بهتر هست رو نمیخوام انجام بدم. ولی در کل به نظرم با افزایش اطلاعات بازیکنان نسبت به وِیژگی های نژادهای جدید، نادرترین انتخاب ها در آینده مربوط به نژاد گول خواهد بود و به نظرم این جایگاه هون که الان کمترین تعداد رو در سرور داره در سرورهای آتی به نژاد گول خواهد رسید.

ارادت در جریان است. <3

لقمان

• سلام رفقا.

یه مسئله ای که چند روزه به وفور تو شمال شرق دیده میشه، اینه که با مولتی و اکانت اصلی، ناتار چیف میشه و دف میریزن توش تا مثلا موجب ناکامی سایر ساید ها بشن:دی

این بحث اینقد سطحی و دم دستی هست که من شرمم میاد در موردش صحبت کنم و این صحبتها هم برمیگرده به اولین ورژن 4 که سرور 9راند 1 بود و دیگه از اون تایم به بعد اگه کسی سهواً دف میریخت تو ناتار چیف شده، با شرمندگی میومد میگفت اقا اشتباه کردم. نه اینکه از کرده خود غره بشن.

خلاصه اگه مبنای بازیتون رو این چیندین که اینجوری نیرو گیری بکنین، مشکلی نیست.
    فقط 4 روز نیاین کف فروم گله و گریه کنید و دنبال توافق تازه باشین با لیدرا و سایدا !
    شما فقط میتونی جهت بدی به بازی، اونی که آخر این جهتُ مشخص میکنه شما نیستی دیگه

مجدداً عیدتون مبارک

• سلام رفقا.

یه مسئله ای که چند روزه به وفور تو شمال شرق دیده میشه، اینه که با مولتی و اکانت اصلی، ناتار چیف میشه و دف میریزن توش تا مثلا موجب ناکامی سایر ساید ها بشن:دی

این بحث اینقد سطحی و دم دستی هست که من شرمم میاد در موردش صحبت کنم و این صحبتها هم برمیگرده به اولین ورژن 4 که سرور 9راند 1 بود و دیگه از اون تایم به بعد اگه کسی سهواً دف میریخت تو ناتار چیف شده، با شرمندگی میومد میگفت اقا اشتباه کردم. نه اینکه از کرده خود غره بشن.

خلاصه اگه مبنای بازیتون رو این چیندین که اینجوری نیرو گیری بکنین، مشکلی نیست.
    فقط 4 روز نیاین کف فروم گله و گریه کنید و دنبال توافق تازه باشین با لیدرا و سایدا !
    شما فقط میتونی جهت بدی به بازی، اونی که آخر این جهتُ مشخص میکنه شما نیستی دیگه

مجدداً عیدتون مبارک

خب به سلامتی پروژه جو سازی با تلفیقی از مظلوم نمایی و تهدید کلید خورد! خدایا من رو بکُش :دی

همین امروز توی گپ خصوصی شمال شرق، دو نفر (هر دو هم از شمال شرق :دی) بحث داشتن که آقا ناتار چیف کردی چرا تروپ رو بک ندادی من لاست خوردم!!

شما ممکن هست بخوای این طور القا کنی که این یک "حرکت سیستماتیک و برنامه ریزی شده" هست، اما می‌تونه کاملا یک سوتفاهم و اتفاق باشه! آیا تصور می‌کنی هر ناتاری که در شمال شرق چیف میشه، به این هدف هست که ریدرهای گرامی شما لاست بخورن؟ فکر نمی‌کنی اون ناتاری که چیف شده، یهو پلیر می‌بینه 40 تا موج رووش هست که 30 تاش هم از خودِ شمال شرق هست؟ =))

گاهی ممکنه شخصی مثلا شب چیفر رو با مقداری تروپ بفرسته و در آخرین موج ناتار چیف بشه و به هر دلیلی فراموش کنه به موقع تروپ رو بک بده.

آیا انتظار داری برای اثبات این که تعمدی و برای ضربه زدن به دوستانِ اس‌ای نبوده، طرف دونه دونه گزارش‌ها رو باز کنه ببینه کدوم‌ها از اس‌ای اومده بعد اکانت رو باز کنه پیام بده و با شرمندگی (!!!) بگه آقا ببخشید اشتباه کردم؟ پیر و سالار کل تراوین هستی شما که انتظار ابراز شرمندگی و "آقا" شنیدن داری؟

والا بچه‌ها این‌جا گاهی حوصله ندارن از هم‌دیگه عذرخواهی کنن چه برسه به شما..

در مورد گریه و گلایه، فعلا که دوستان دارن در فروم "گریه و گلایه" می‌کنن بابت چهارتا لاست خوردن :) شما فکر می‌کنی توی فارم‌های ساید شمال شرق دف یهو سبز نمیشه ما هم لاست بخوریم؟ میاییم وسط فروم می‌گیم آی مردم دارن سر تروپ‌های نازنین ما بلا میارن؟! عجب..

در مورد عبارات "چهار روز دیگه" و "دنبال توافق بودن با سایدها و لیدرها" باید بگم که لیدر(ها) جان، اتفاقا ما ابتدا پیش قدم شدیم و پیشنهاد دادیم که با جنوب شرق حد و مرزهای بازی کثیف و تمیز رو مشخص کنیم (بابت سوتفاهم‌ها و مشکلات مرزی)، و استقبال کردیم از مفادِ پیشنهادی توتال گرامی اس‌ای، اما نه این که یک چماق اول بالا سر ما بذارن به عنوان "حکم ضمانت اثبات برادری و خوب بودن و بچه مثبت بودن" بعد بگن حالا بیا مذاکره کنیم که حد و مرزی بازی تمیز کجاست!

والا توی این همه سال سابقه‌ی تراوین من یکی که چنین چیزی ندیده بودم..

در زمان صلح، ناغاقل زحمت کشیدید اومدید بیابان‌های شمال شرق دهکده زدید و کل ساید خودتون (و احیانای ساید‌های دیگه :دی) رو بابت پوش منبع و دف‌ش به دردسر و زحمت انداختید، ما به جای کاتا کردن و شمشیر رو از رو کشیدن اومدیم محترمانه درب صحبت و دیپلماسی رو باز کردیم که آقا داستان چیه؟ از چیزی دلخور هستید یهو هیچی نشده مهاجرها رو به زحمت انداختید که بیان از اون سر مپ سر در بیارن؟

بعد تازه یه دهکده دیگه هم وسط شمال شرق اضافه شد بعدش =)))

حالا چنین سایدی با این رفتار (و با این منطقِ ابتر)، دم از بازی تمیز می‌زنه و از چنین چیزی گلایه می‌کنه؟ عجب :دی

دوستِ من! اتفاقا دقیقا فروم جایی هست که "جهت‌دهی" رو داخلش شکل می‌دن (یا تلاش می‌کنن شکل بدن) نه بازی، منتها کمی چشم بینا و گوش شنوا کافی هست تا ببینیم این جهت‌دهی از روی منطق و حسن نیت هست یا تزویر و اطوار..

So won't the real Slim Shady please stand up

پست 1 بار ویرایش شده،, آخرین بار توسط Slim Shady ().

• سلام.

عزیزم مغلطه تو پستت زیاد دیدم و فقط به قسمت های مبهمش جواب میدم.

شما ممکن هست بخوای این طور القا کنی که این یک "حرکت سیستماتیک و برنامه ریزی شده" هست، اما می‌تونه کاملا یک سوتفاهم و اتفاق باشه! آیا تصور می‌کنی هر ناتاری که در شمال شرق چیف میشه، به این هدف هست که ریدرهای گرامی شما لاست بخورن؟ فکر نمی‌کنی اون ناتاری که چیف شده، یهو پلیر می‌بینه 40 تا موج رووش هست که 30 تاش هم از خودِ شمال شرق هست؟ =))

دوست عزیز اینکه پلیرهای سایدت ناشیانه بازی میکنن و خودتون هم از گزند این گیم پلی ضعیف در امان نیستین، از کم کاری و شاید بی تدبیری تیم لیدری ش.ش هست. خودت از همه بیشتر شاید.

از اون پلیر های ساید فاکتور بگیریم، بله دقیقا این حرکت سیستماتیک هست بنظرم. یه سری تفاوت هست بین دفاع کردن توسط مانده نیروهای همراه با چیفر و یا دف کردن تعمدی. طی همون نامه نگاری هایی که تو پستت بهش اشاره کردی، خود پلیر سایدت به همین قصد اشاره کرده.

و ضمناً دف ریختن تو فارم های هر 4ساید اتفاق میوفته که توسط یه عده اکانت معلوم الحال مثل ایشون و غیره در حال انجامه. که این بحثش فرق میکنه با چیف کردن ناتار و دف ریختن تعمدی. اینکه شما بخوای با مغلطه چشمات رو این قضیه ببندی، داستانش جداست.

خوب خوب !

شما انتظار داری ساید مقابلیت یه گوشه بشینه و منتظره کتک خوردن باشه از جانب تیمی که یه 9کراپ 0درصد هم رو زمین نذاشته از حجم بالای مولتیاش؟!

و به ده زدن اکانت های جنوب شرق تو خاک شمال شرق، لیبل بازی کثیف بزنه ؟ =))))

بالاتر هم اشاره کردم، شما میتونی جهت تعیین کنی و ما ادامه دهنده مسیرش هستیم. تو مرام و مسلک ما بازی کثیف تعریف نشده.
    اما تیمی که بدون مولتی میاد بازیش بکنه، عامدانه دف ریختن تو ناتار چیف شده برابر میدونه با دف ریختن تو کپ مولتی مثلاً. حالا اینکه 4روز دیگه این دف ریختنا در چه حجم و ابعادی انجام بشه، دست ماست و نه شما.

خلاصه ایرج جان دریای فرافکنی و هوچی گری، ساحل ندارد. شما یا واقف نیستی به وضعیت سایدت یا داری مغلطه میکنی که در هر صورت دود این کار تو چشم یکی دیگه میره.

• سلام خدمت تمامی عزیزان

سال نو مبارک باشه و امیدوارم تا اینجا لذت کافی رو برده باشین از سرور

دوست من این که تیم لیدری شمال شرق چه تدبیری برای ساید داره و برنامه ریزی هاش کاملا مربوط به خود سایده و نه کسی دیگه

این ک ناتار چیف میشه و میبینی دف داره توش هم نه تنها مشکل ما بلکه هیچ تیم دیگه ای هم نیست

کسی که ناتار رید میده باید پی چیف شدن و دف شدن داخل دهکده ناتار رو به تنش بماله دقیقا مثل ما و تیممون که پی دف شدن داخل اکانت های ۸ تا ۲۰ پاپی رو به تنمون مالیدیم و هنوز هم رید میدیم این فارم های عمومی رو

نظریه جالبی دارم که شاید بد نباشه اینجا در میون بذارم

طبق بازی مافیا که مطمئنم خیلیا بازی کردن و میکنن همیشه یک شک وجود داره که تیم مافیا یکی از پلیرها رو شات شب میزنه و مطمئنه که اون پلیر تارگت اشتباهی زده و از فکت های اون و شات شب استفاده میکنه تا شهروند بیشتری بیرون بندازه

امیدوارم این اکانت تک دهکده ای داخل جنوب غرب همچین موردی نباشه

#پ.ن: تازگی جهت دادن به فروم و مظلوم نمایی برای اثبات حرف خیلی زیاد شده.امیدوارم عمدی نباشه

پ.ن: امیدوارم سال جدید برای همه دوستان خوشایند باشه

مانا باشید

• یادش بخیر توی فروم آی‌آر هم مد بود ریپلای می‌کردن می‌گفتن "پستت اسپم زیاد داشت" یا مثلا "پستت محتوای مفید کم داشت" و فقط یک قسمتش رو جواب می‌دادن :) این "فقط یک تکه‌اش رو جواب بده" یکی از تکنیک‌های بسیار قدیمی سوفسطاییان هست. بگذریم..

دیالوگ مفید بر قرار کردن با شما این طور که پیداست زیاد ارزش نداره (برای خوانندگان هم حوصله‌سربر هست)، در نتیجه فقط چند نکته:

- لزوما ناشیانه نیست! گاهی اتفاق میوفته، ضمنا چه این حرکت رو "ناشیانه" تلقی کنیم و چه "اتفاق و یهویی گاهی" ارتباط دادنش با تیم لیدری و "کم کاری و بی‌تدبیری" تلقی کردنش به لیدری، مثل ربط دادن عدد پی به تابع زتای ریمان هست‌. اما بهرحال من می‌سپرم ام‌ام بزنن که "لطفا نوب نباشید و دقیقا لحظه‌ای که تروپ همراه چیفر لند میشه زودی بک بدید تا ما تدبیر خویش به رخ کشیدم"

- متوجه نشدم چطور به اثبات تعمدی و سیستماتیک بودن این موضوع رسیدی ای مقتول خدا! جمله "طی همون نامه نگاری هایی که تو پستت بهش اشاره کردی، خود پلیر سایدت به همین قصد اشاره کرده" رو فکر می‌کنم اندازه تعداد دفعاتی که کرم چاله پوش گرفته هم بخونم نفهمم یعنی چی..

- حرف بنده مغلطه نیست! معنی مغلطه رو هم باید توضیح بدم گرگ پیر تراوین؟ یک گزاره ساده در فلسفه داریم به نام "منطق"، حالا شما می‌تونی گوش بدی و ببینی و بخونی می‌تونی هم مغالطه تلقی‌اش کنی مختاری..

- نه انتظار ندارم بایستی کتک بخوری، اما دو نکته ساده: ۱. ساید شما ماشالا بزنم به تخته مولتی کم نداره جا نماز آب نکشید. ۲. جواب مردانه‌اش غیرت و جسارت جنگ مستقیم هست تا ما کتک خور شما شیم (با افتخار) نه شامورتی بازی و دهکده زدن وسط ساید دیگه و پوش و دف مشکوک گرفتن.

- واژه "فرافکنی" (projection) مرحوم فروید رو هم لازمه توضیح بدم دریا سالار ساحل ندیده؟ مسئله نه "عدم وقوف به ساید" هست و نه "مغالطه" بلکه صرفا مشکل این‌جاست که شما یک توضیح واضح و منطقی رو طوری می‌بینی که می‌خوای و به نفع‌ مواضع‌ات هست.

- در پستم اون ده کذایی رو این‌جا تحت عنوان "چماق بالای سر طرف مذاکره" یاد کردم نه بازی کثیف. این رو می‌گن مغلطه عزیزم..

- هوچی گری یعنی این: ای واااای ای هوااار توی فارمای ما دف ریختن (توی شمال شرق هم می‌ریزن اما شلوغش نمی‌کنه) ناتار چیف کردن لاست دادیم (شمال شرق هم لاست میده اما شلوغش نمی‌کنه) خیلی مولتی زیاد دارن (شمال شرق هم در رصد مصری‌های زیبای بیابان‌های جنوب هست اما شلوغش نمی‌کنه) و ... بله این هست معنای هوچی گری

پ.ن: حریف خوبی برای بحث نیستی آدم سرحال بیاد از برقراری دیالوگ! از ترس کتک خوردن از شمال رفتی سراغ اثبات فرضیه کرم چاله، سفت بچسبش و زیاد توی فروم شلوغش نکن تا رنگی برای حنای شما بمانه..

So won't the real Slim Shady please stand up

پست 1 بار ویرایش شده،, آخرین بار توسط Slim Shady ().

• سلام

پ.ن: حریف خوبی برای بحث نیستی آدم سرحال بیاد از برقراری دیالوگ! از ترس کتک خوردن از شمال رفتی سراغ اثبات فرضیه کرم چاله، سفت بچسبش و زیاد توی فروم شلوغش نکن تا رنگی برای حنای شما بمانه..

ایرج جان حس میکنم وقتی این پست نوشتی خودت رو استیج تو این استایل در نظر گرفتی.

خلاصه زیادی تو نقشت فرو رفتی ولی نه شما بی رَبیت هستی و نه من پاپا داک و نه این فروم، ایالت دیترویت امریکا.

البته ارادت قلبی من تقدیم اسلیم شیدی بزرگوار بوده همیشه ولی تو حرفات سایه ای از یه مقلد دسته چندم و سفسطه گر بیشتر ندیدم.

مباحثه بلدی ولی ناواردی و با چشم های بسته مشت میزنی تا یکیش بالاخره رو هدف بشینه.

از فروید اسم آوردی و شرح و بسط منطق برام توضیح دادی که ای ملت ببینید! من خیلی خوب بلدم مباحثه کنم. تازه ببینید فروید هم میشناسم: دی

علی ایحال یاد سرور پیش و اقدامات ارزنده ات برای شمال شرق افتادم. البته من سعادت حضور نداشتم و صرفاً تعریف شما از دوستان شنیدم.

دقیقا من هم با شما هم نظرم که این مکالمه برای خوانندگان فروم حوصله سربر هست و ترجیح میدم کوت آخرم باشه. پست ها و نوشته هات که میبینم حس میکنم یه کاربر تویئتری از اینکه جاج شده، ناراحته و غیظ داره: دی

شما هنوز بعد این همه کلنجار نتونستی بین دف کردن تعمدی و ناآگاهانه فرقی قائل بشی. ارجاع میدمت به این اکانت و این اکانت که تو روز های گذشته تعمدی دفاع کردن و این اکانت که ناشیانه شاید به خاطر عدم آموزش شما ناآگاهانه دفاع کرده.

و خب برای ساید و تیمی مثل ما که مستقل از مولتی بازی میکنه، این دفاع کردن های عامدانه، به منزله دف ریختن تو کپ مولتی هست. که بالاتر اشاره کردم راهکارش چی میتونه باشه.

به جای این همه بازی با کلامات و فرار رو به جلو پیشنهاد میکنم سعی کنی متوجه این تفاوت بشی. که البته فرض بعیدی به نظر میرسه