نقد و بررسی سرور 1 ایکس راند 2 | آغاز 6 شهریور 1399 |

• هرروز که جلوتر میگم هیچ کس جای مجیدو واسه رقیب بودن برای ما نمیگیره !!

حامد جان اصول بازی رو چرا تو این بازی یاد نمیگیری اینا انقدر حرص نخورن ؟

اصول بازی :

کل ربع رو یک لنگ در هوا نگه میداری که اول مولتی های مصری کپ بگیرن و بقیه فعلا واستن - اونایی که خیلی هم عجله دارن برن 7 گندمی بگیرن ( البته این قاعده واسه لیدر بامرام و بامعرفت ش غ مستثنی هست - bi nam رو نمیگم ها بلکه b i n a m رو میگم)

پ.ن: مولتی کش کی بودیییی تو اخه ؟؟!! حالا چرا نبردیش تو اتحاد ؟ یه کپ 150 درصد که به کسی ندادی براش گرفتی دیگه اشتباه نکردی که !!

پ.ن: واقعا رویارویی سنتکام و سپاه قدس قشنگ میشه مخصوصا نژادهاشونم که به اسمهاشون میاد ، یکی نژاد وحشی و از اون سر دنیا پاشده اومده اینور هی میگه " آآآی نفس کش " اون یکی دفاعی و نشسته سرجاش :)

پ.ن: تاکتیک نویس تون رو بیارید باهاش عکس یادگاری بگیریم !

پ.ن: تیرداد پیروزی این سرور از کدوم ربع میگذره ؟

• 💠تولیدات قهرمان مصری در مقایسه با نژاد رومن👇

در حالت ماکزیمم برای مصر 8000 و برای رومن و سایر نژادها 4000(در سرور 2ایکس)

استاد من الان تو دو تا اکانت سرور تست کردم.

اکانت مصری برای هر ۱ دونه امتیاز قهرمان داره ۱۲ تا منبع (به چهار منبع مساوی) می ده قبل از پلاس. اکانت توتن برای هر ۱ دونه امتیاز قهرمان داره ۹ تا منبع (به چهار منبع مساوی) می ده قبل از پلاس. ینی تولید قهرمان مصری ۳۳ درصد بیشتر هست و نه ۱۰۰ درصد بیشتر.

اگه امکان داره شما هم تست کن و اگه غیر از این دیدی به ما هم بگو. دقت کن که یه چیزای کیریللوید خیلی دقیق نیست اینجا. مثلاً هزینه ساخت مهاجر مصری رو اگه اشتباه نکنم ۱ک آهن کم زده و زده که ۱۹ک منبع می‌خواد اما در این سرور، ۲۰ک منبع می‌خواد.

💠ساختمان waterwork تاثیر واحه ها رو دوبرابر میکنه که در کل 50درصد تولید رو افزایش میده، دوبرابر نمیکنه که در این مورد شما درست میفرمایید.

اینم یه نکته ظریف من بگم که دقیق باشیم -- تولید رو ۵۰ درصد افزایش نمی ده، بلکه اگه واحه های اون دهکده X درصد باشه (حداکثر X هم خب ۱۵۰ درصد هست)، تولید به اندازه ی (X / (150 +X افزایش پیدا می کنه. این مقدار برای X=150 (یعنی کپ ۱۵۰ درصد) برابر با ۵۰ درصد افزایش تولید هست. منتهی برای فیدر ۵۰ درصد واحه گندمی، این عدد برابر با افزایش تولید ۲۵ درصد بیشتر گندم هست.

(اون ۱۵۰ مخرج کسر فرمول هم به خاطر آسیاب و نونوایی هست.)

ینی تاسیس این ساختمون توی فیدر ۶ گندمی با ۵۰ درصد گندم از واحه (یه چیز نرمال نسبتاً خوب) تولید رو تنها ۱۱ درصد افزایش می‌ده. اونم اگه طرف براش بصرفه که ۲ میلیون خرج بکنه و این ساختمون رو توی فیدر هم سطح ۲۰ بکنه.

قطعاً منظور شما هم همین بوده صادق جان. منتهی خواستم از الان دقیق باشیم که دوستان اشتباه نکنن که مصری ها تولیدشون کلاً ۵۰ درصد بیشتره و اگه یه مصری ۱۰ تا فیدر داره، معادل ۱۵ تا فیدر توتن هست -- خیر، تولید فیدرهاش (منهای کپ) در حالت خوب (و با خرج ۲م در هر فیدر) معادل ۱۱ تا فیدر توتن هست.

من راجع به این استحکام یه مقدار بیشتری تحقیق کردم. قربون خدا برم، هلپ و تیوتریال خود سایت تراوین کلاً برای گروه سنی ب نوشته شده و فقط می گه «هااا! دیواراش خوبن! هر کی ساخته راضی بوده!» و هیچ حرفی از عدد و رقم نمی زنه که مبادا یوزرها بترسن.

خلاصه،

بهترین منبعی که پیدا کردم، این پست توی فروم کام بود:

https://wbb.forum.travian.com/…ostID=6618890#post6618890

همون طور که گفتی از نظر استحکام (این که با رم چه قدر بیاد پایین) مساوی توتن هست، منتهی از نظر بونسی که می‌ده عین گول هست. واسه همین منطقی هست به نسبت که هولدرها مصری باشن. ممنون از توضیح خوبت.

برای این که یه حس تقریبی هم خوانندگان داشته باشن، می شه گفت که:

- ۱۵۰ک گرزی توتن (بدون رم) از ۱۰۰ک فالانکس پشت دیوار ۲۰ توتن تقریباً میلی متری رد می شن. (با ۹۹ درصد تلفات، تهش ۲ک گرزی میان بیرون)

- ۱۵۰ک گرزی توتن (بدون رم) از ۹۰۶۵۰ فالانکس پشت دیوار ۲۰ مصری تقریباً میلی متری رد می شن. (تلفات و خروجی کاملاً مشابه)

ینی تهش، دیوار مصری نسبت به دیوار توتن دفاع رو ۱۰ درصد بیشتر می کنه.

ارادت.

پ.ن. منبع آنالیزهای سرورهای تراوین توسط تمام سایت های نقشه و فارم فایندر و اینا فایل map.sql هست که توی سرورهای کام و نرمال همیشه موجود هست و هر ۲۴ ساعت یکبار به روز می شه. مثل http://tx3.travian.com/map.sql که هر روز هم آپدیت می‌شه و می‌شه این Mysql dump رو توی خیلی پلتفرم ها ریخت و روش کلی query زد. منتهی من توی این سرور سعی کردم این فایل رو بگیرم و خطای دسترسی ۴۰۳ می ده. حالا یه نامه زدم امیدوارم پیگیری کنن که بشه «به صورت غیر یدی!» یه تحلیل قشنگ بدیم از این که مثلاً کدوم ربع بیشترین ۲ دهکده ای رو داره و ...

من یه نامه زدم و امیدوارم به جایی برسه. اگه کسی از دوستان هم به جز عملیات یدی و باز کردن ۷۰۰ تا تب کار دیگه ای بلد هست ممنون می شم به من هم بگه.

I used to want to change the world. Now I just want to leave the room with a little dignity. - Lotus Weinstock

• درود به دوستان

توی بحثا در مورد تولید منابع بیشتر در کپیتال نژاد مصر بحثای زیادی وجود داشت شما میتونید اینجا دقیقا روند و ترتیب کراپ بالا بردن و هم چنین میزان تولید

خودتونو با اطلاعات دیگه(waterworks) به دقت مشاهده و برای ایندتون برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید.

https://multimadness.de/cropcalcT44_extended.html

نکته دوم با وجود نژاد مصر در حق نژاد گول بسیار جفا شده(طبق آمار سرور توزیع فعلی نژاد ها_ گول:12.4 در مقابل 37:2)

یا مثلا ساخت نیروهای توده ای مصر بهتر از گول هستن به این سادگی درست نیست ما بعد از شروع به این میرسیم که یک سرباز پیاده بعد از 102 ساعت زنده

موندن از یک برده سودآور تر میشه (همه ما دنبال دفاع با کیفیت بهتر و طبیعتا گندم خور با صرفه هستیم)

نکته بعدی واقعا مصر بازرگانان بدی داره فکرشو کنید تهیه گندم با ظرفیت 750(تا 2250) با تایم بالا (با توجه به 1یکس بودن سرور) با سرعت بازرگانان

رومی(کند) برای دفاعی مبتنی بر برده واقعا سخت و طاقت فرساس...

اگه به فکر دفاع موفق هستید زودتر با برنامه ترکیب کنید دفاعتونو

معتقدم وجود مصر لازمه اما بیاید اینقدر گول رو سریع دفن نکنیم....

-سروش-

STORM

• آقا من جسارتاً نتونستم جلوی خودم رو بگیرم و با یه تحلیل نیمه یَدی کار رو دارم شروع می‌کنم.

کلّ سرور

• الان ۷۳۷ تا اکانت هست تو سرور.
    • تعداد ۵۵۰ تا اکانت جمعیت بالای ۱۰۰ دارن.
    • میانه ی جمعیت سرور (اکانت رتبه ۳۶۸ سرور) جمعیتش ۱۹۵ هست.

من ۳۴۰ تا اکانت اول سرور (بالای جمعیت ۲۰۰) رو انتخاب کردم و در این میون اونایی که از اتحادشون می شد تشخیص داد ربع شون رو (که ۳۲۱ تاشون بودن)، مدّ نظر قرار دادم. این وسط یه ش.ش. اتحاد ۴ نفره ی NEON داره و یه ج.غ. یه اتحاد ۲۲ نفره TIGERS که اسامیش نمی‌خوند و اونها رو هم گنجوندم.

خلاصه نتیجه این شد:

p771301_.png

https://www.upsara.com/images/p771301_.png

چنان چه دیده می شه، ربع جنوب غربی قشنگ بیش از ۱.۵ برابر ربع شمال غربی عضو فعال داره. (اگه بر حسب اتحاد حساب کنیم.)

دو دهکده ای ها

تأسیس دهکده دوم بعد از یک هفته الی ۱۰ روز تقریباً بدیهی هست. اگه بعد از روز سوم که ۱۰ ماجرا تموم می شه بشه کلاه گلادیاتور هم خرید، بدون جشن معمولاً توی ۶ روز الی ۷روز دهکده دوم تأسیس می شه. درسته که یه سری از عزیزان دیر اومدن یا مشکلی داشته ان، اما به نظرم می شه اکانت های دو دهکده ای رو اکانت های اکتیو دونست.

(پی نوشت: برخلاف انتظار شخصی من، اکانت بیابونی خیلیییی زیاده! واسه همین ممکنه مهاجرهای زیادی بالای دو سه روز حتی، توی راه بوده باشن یا هنوزم هستن!)

• ۱۶۸ تا اکانت دو دهکده ای هست. (حدوداً ۲۲ درصد سرور)
    • از این تعداد ۱۲ اکانت دهکده دوم خودشون رو ۹ گندمی گرفته ان. (اونم نه همه ۹ گندمی ۱۵۰ درصد! یه سری ۹گ ۱۰۰ درصد و حتی ۷۵ درصد)
    • ۱۱ نفر دیگه در منطقه خاکستری دهکده دوم گرفته ان! قشنگ پایه ثابت بزن بزن!
    • میانه فاصله دهکده دوم از مرکز مختصات، ۹۹ خونه هست و میانگین فاصله دهکده دوم از مرکز مختصات ۱۰۸ خونه!
    • میانگین جمعیت اکانت های دو دهکده ای ۳۱۴ هست.

g191555_.png

https://www.upsara.com/images/g191555_.png

دو دهکده ای ها بر حسب ربع

تشخیص ربع به صورت اتومات بر اساس همون اسم اتحاد هست:

l199706_.png

https://www.upsara.com/images/l199706_.png

این بار دیده می شه که شمال شرقی یه مقداری در ۲ دهکده ای بیشتر از سهم خودش عمل کرده، منتهی در شمال غربی گویا گرفتن دهکده دوم به خاطر پروتکل خاص (مصری) گویا خیلی کندتر هست.

توزیع دهکده های دوم بر اساس نوع کراپر

با جوّی که توی فروم بود و گفته می شد که تو فلان ربع ۱۵ کراپر فقط مال مصری هست و دیدیم فلان اکانت هم رفته ۷ گندمی گرفته، من فکر می کردم که الان نصف دنیا ده دومشون رو ۷ کراپر گرفتن!

اما در عمل از ۱۶۹ دهکده دوم تأسیس شده، ۱۴۶ تاش ۱۵گندمی هستن، ۱۳ تاش ۹ گندمی و فقط ۱۰ تاش (حدود ۶ درصد) شیش و هفت گندمی هستن. اونم یه سری رفتن بغل ۱۵گ احتمالیشون ده گرفتن و پروفایل نویسی کردن که بعداً بزنن مثل این بنده خدا kinG NE رتبه هفت سرور وسط بیابون های شمال شرقی.

p877493_.png

https://www.upsara.com/images/p877493_.png

حالا خود ۱۵ گندمی ها هم همچین درب و داغون نیستن!

از بین همین ۱۴۶ تا ۱۵ گندمی گرفته شده، نصف شون ۱۵۰ درصدن و یک چهارم هم ۱۲۵ درصد. توزیع دقیق این شکلیه:

p250524_.png

https://www.upsara.com/images/p250524_.png

۱۵ گندمی های باقی مونده

من خیلی سردرستی ۱۵ گندمی های مفید (بالای ۱۲۵ درصد) که هنوز گرفته نشده و تو بیابون هم نیست (زیر فاصله ۱۵۰ از مرکز) حساب کردم، آمار جالب بود.

k300382_.png

https://www.upsara.com/images/k300382_.png

این قضیه بیشتر نشون می ده که توی ربع شمال غربی انگار خیلی سخت گیری بالاست، در حالیکه توی ربع های جنوبی، بچه های آزادی عمل بیشتری دارن.

----

اینا فعلاً اینجا باشه تا تحلیل ربعی و نژادی رو در آینده نزدیک داشته باشیم!

ارادت

--آ.

I used to want to change the world. Now I just want to leave the room with a little dignity. - Lotus Weinstock

• بینظیر بود واقعان خسته نباشید

با این حساب و آماری که من دیدم بنظرم جنوب غرب فعلا جلوتر هست

• خدا خیرت نده آیدین... داشتیم تو فروم آتیش بازیمون را می کردیما... اومدی هممون را درگیر کردی... (خوشحالم هنوز انرژی سابق را برای اینجور پستات داری <3)

یه سری پست و صحبت و محاسبه در مورد نژاد مصری شد. منم گفتم به عنوان کسی که با این نژاد بازی کرده و تقریبا نسبتاش دستشه بیام یه آمار و 2تا نکته در مورد تولیدش بدم و بگم و برم و به رسم شیرازی بودنم بخوابم چون خسته شدم...

(ببخشید من به زبون خودم توضیح میدم)

1. تولید ساختمان اصلی نژاد مصر (حتی ساختمان هایی مثل آسیاب و نانوایی و ...) روی تولید خام دهکده تاثیر داره. خیلی از دوستان انگار سود بورس (خودش فهمید به کی بودم 8o) میان درصدا را مرکب می گیرن و می گن چقدر تولید گندم مرکبمون زیاد میشه!

2. هر سطح ساختمان مصر را ببریم بالا 5٪ تولید واحه گرفته شده اون دهکده زیاد میشه نه تولید دهکده. مثلا اگه دهگده 50٪ واحه گرفته باشه تو سطح 5 مقداری که به تولید واحه اضافه میشه 62.5٪ هست. یعنی اگه تولید دهکده 1000 منبع باشه و تولید واحه تا الان 500 منبع بوده با ساختن ساختمان سطح 5 مصری تولید واحه میشه 625 منبع و تولید مجموع دهکده از 1500 به 1625 منبع افزایش پیدا می کنه.

3. این اکسل هم محاسبه یه ده با تولید 1000 واحد هست اکثرا دارین در مورد قسمت های بولد شده صحبت می کنین (می تونین خطاهاتون را در بیارین)

ت: ساختمان اول و ساختمان دوم همون آسیاب و نانوایی هستن!

شخصا دلیل پیدایش نژاد مصر را کم کردن حجم مولتی بازی می دونم چون با وجودش و بازی تیمی به راحتی میشه مولتی بازی نکرد! این را گفتم برای دوستانی که دنبال مولتی بازین همچنان :S

پ.ن۱: داداش گلم که از صحبتای من ناراحت میشی. فروم برای من و امثال من جزوی از بازیه. کاره ای هم تو اتحاد نیستم که بخواد صحبتام تصمیم اتحادم را در ادامه نشون بده. در مورد اکانت بازیمم بگم خدمتت ما عادت داریم هر جا چند نفر رو یک اکانتیم ساعتی و شیفتی می کنیم بازی رو!‌ تایم آزادمون هم تو فروم و سایدهای گوشه نقشه می گردیم ببینیم چیز جدیدی پیدا میشه یا نه...

پ.ن۲: فرق من و آیدین تو اینه آیدین خوشکل و رنگ رنگی می نویسه وگرنه دوتامون یه چیز گفتیم در مورد آمار اتحادا! :love:

پ.ن۳: قشنگیای بازی هنوز مونده...

دیگه حال امضاء درست کردن و نوشتن روزومه نیست... خستم می فهمین؟

سال های دور خودتون هر وقت هست من از قبلترش اینجا هستم...

• خب دوست عزیزم پرده آخرتم که هایلایتایی از اکانت بنده و آقا مجید عزیز هست

در هر صورت نمیدونم از کدوم ساید و کدوم اکانت هستین اما خوشحال میشم یوزر نیم اکانتتون رو همین جا ریپلی کنین ۸۰ ۹۰ روز‌ دیگه باز هم اینجا فروم میبینمت🇯🇵🇯🇵🇯🇵🇯🇵

• سلام دوستان

اول از همه از آیدین تشکر میکنم بابت نقد و بررسی و تحلیلایی که داره انجام میده و امیدوارم ادامه پیدا کنه که بار فنی فروم حفظ بشه و همینطور بقیه دوستانی که دارن تحلیل میکنن .

بازار نقد مصر داغ بود گفتم اگر اجازه باشه منم نظرمو خدمتتون عرض کنم شاید بتونه کمکی باشه برای دوستان البته اگه قابل بدونن و درست باشه :)

خب دوستان فکر میکنم که کسی راجع به برتری دفاع برده تو ارلی گیم (early game) و همینطور جنگ های فرسایشی به دلیل سرعت ساخت بالا و منابع مصرفی اندک سوالی نداشته باشه و همه باهاش موافق باشن .

اما چیزی که شاید از قلم افتاده باشه تا الان تا جایی که من متوجه شدم توجه به قدرت ارابه ریشف هست که واقعا میتونم بگم یکی از بهترین یونیت های دفاعی موجود تو بازی و حتی به جرئت بهترین سواره دفاعی موجود هست . با ارابه ریشف انگار شما قدرت دفاعی کاهن جلو پیاده و قدرت دفاعی شوالیه گول جلو سواره رو یک جا دارید میسازید که عملا ارابه رو به یک نیروی کارامد برای دفاع در هر شرایطی تبدیل میکنه مخصوصا برای لیت گیم (late game) یا برای دفاع از واندر . از طرفی وقتی صحبت به دفاع برای لیت گیم میشه به نظر من (که شاید غلط باشه) صحبت نباید فقط به گندم خور مصرفی معطوف بشه و زمان ساخت هم باید در نظر گرفته بشه . به طور مثال با در نظر گرفتن فقط گندم مصرفی محافظ به صرفه ترین نیرو برای ساختن میشه ولی اگر زمان ساخت به فیلترهای موجود اضافه بشه به دلیل زمان ساخت بالا محافظ از رتبه اول خودش سقوط میکنه .

خب همونطور که میبیند ترکیب برده و ارابه اول میشه ولی خب به دلیل مصرف گندم خیلی زیاد برده حذف میشه از نیروهای ایده آل برای ساخت ، ولی برتری که نژاد مصر اینجا کسب میکنه به دلیل سواره های مخصوصش هست که همینطور که میبینید از جایگاه بالاتری نسبت به بقیه سواره های نژادهای دیگه برخوردار هست . به جای‌ برده هم میشه از نگهبان خاکستر استفاده کرد که طی مقایسه ای که با محافظ انجام دادم در زمان ساخت یکسان پوینت بیشتری ازش به دست میاد و گندم خور خیلی زیادی هم تولید نمیکنه به دلیل اینکه نگهبان خاکستر در سطح ۲۰ سرباز خانه هر ۲:۵۸ دقیقه بیرون میاد و محافظ هر ۳:۵۸ بیرون میاد که تقریبا به ازای هر ۳تا محافظ ۴ تا نگهبان بیرون میاد و پوینت دفاعی بیشتری تولید میشه در عین حال مصرف گندم هم ۳۳٪ بیشتر هست که در ازای پوینت اضافه ای که تولید میشه به صرفه هست .

اما نکته دیگه ای که میخواستم بگم عدم توجهبه قدرت زیاد منجنیق نژاد مصر هست که بعد از رومن قویترین کاتای موجود رو دارا هست (البته در این مورد طبق چیزهایی هست که خوندم شاید غلط باشه چون در محاسبات کیریلوید در رتبه سوم بعد از گول قرار میگیره) و همینطور جنگجوی قداره زن هم بعد از شمشیر زن روم قویترین نیروی هجومی پیاده بازی همراه با شمشیرزن گول هست که نتیجه ای که میشه گرفت به دلیل تولید گندم بیشتر در پایتخت میشه با این نژاد واندر زن خوبی هم کشید که از لحاظ هجومی هم نشون میده همچین دست و پا بسته نیست این نژاد .

امیدوارم که مورد توجهتون قرار گرفته باشه و اگر جاییشو اشتباه کردم خوشحال میشم بگید .

یه نکته دیگه هم که فراموش کردم بگم اینه که شما برای ساخت نگهبان و ارابه فقط به یک اکانت نیاز دارید و در کنار هم میتونید بسازید و بیرون بیارید که بر خلاف میکس های دیگه که به دو نژاد و بالطبع دو اکانت نیاز هست ، به نظرم میتونه از برتری های دیگر نژاد مصر باشه .

ممنون از توجهتون

• معتقدم وجود مصر لازمه اما بیاید اینقدر گول رو سریع دفن نکنیم....

خب خوشحالم یک نفر داره به نه به مصری نزدیک میشه ^^

البته برخلاف نظر قبلیم با بررسی بیشتر دفاع مصر میشه گفت داره لگد میزنه به قبر مرده ی گول ها

و در آخرین تلاشم برای اثبات گول

سعی کردم که انویلی از هر دو شبیه سازی کنم تا حد امکان نزدیک به واقعیت

با در نظر گرفتن:

۱. سربازخانه و اصطبل سطح ۲۰

۲. کلاه ایتم دوم قهرمان

۳. بونس ۴ درصد اتحاد

۴. مدت زمان ۲۶۰۰ ساعت (۱۰۸ روز)

انویل پیاده + کاهن گول:

۸۰ک پیاده + ۳۲۳۸۸ کاهن

دفاع در برابر پیاده بدون آیتم قهرمان و ...

۶.۹ میل

دفاع در برابر سواره بدون آیتم قهرمان و ..

۵.۸ میل

و مجموعا ۱۳ میل

منابع مصرفی: ۶۰.۳ میل

گندم خور: ۱۴۴۷۶۶

انویل اش واردن + ارابه ی اراجیف نمیدونم چی:

۶۲۸۱۹ اش واردن + ۲۵۶۴۴ ارابه

دفاع در برابر پیاده بدون آیتم قهرمان و ...

۶.۵ میل

دفاع در برابر سواره بدون آیتم قهرمان و ..

۶.۴ میل

و مجموعا ۱۳ میل

منابع مصرفی: ۷۳.۴ میل

گندم خور: ۱۳۹۷۵۱

موارد مهم:

۱. انویل گول دفاع بهتری در مقابل پیاده داره

۲. انویل مصر بالانس هست

و در شبیه سازی در برابر ۴۰۰ک گرزی ۱۰۰ک تی کی و ۳۰ک رم پشت دیوار توتن نتایج مشابهی دارند(با هریک از آیتم های قهرمان مهاجم و انویل)

و البته باید این نکته رو در نظر گرفت که همرهایی که در واقعیت لانچ میشن در اکثر مواقع بالانس نیستن و پیاده بیشتری و پوینت اتک پیاده بیشتری دارند به جز همرهای رومن که تقریبا کمیابند ( دفاع خیلی ریز از انویل گول ;()

۳. انویل گول در این مثال ۱۳ میل منابع کمتری مصرف میکنه اما ۵ک گندم خور بیشتری داره در نهایت (نوش جونش :D)

در نهایت نظر کاملا شخصی من هم اینه که تیم تراوین با گول خصومت شخصی پیدا کرده.

حالا که هدایت نمیشین همون مصری پرستی کنید و امیدوارم با معمر قذافی محشور و مشعون شین

خدا از باعث و بانی این بحث بگذره اسیر شدیم الکی :D

بسه دیگه حالم بهم خورد از این مصری ^^

• به نام خداوندگار أمرداد

بوم بوم

2410-a295cafa-5367-463f-bcb3-0322c9f5c02d-jpeg

در وا پسين ساعات ديشب اولين پلن هماهنگ جنوب شرق با نام رمز جوافه خورها به مقصد و منزل مورد نظر رسيد.

بازيكن g-shark حدود نيم ميلي متر به داخل خاك جنوب شرق نفوذ كرده بود كه پس از همكاري عزيزان جوافه خور از اين دهكده ويرانه اي باقي نماند و جايش در مپ سوراخ شد.

از همين تريبون از همه عزيزان جوافه اي تشكر ميكنم .

از احسانزززز عزيز بابت لانچ بسيار دقيق و زيباش

از ماهان عشق جوافه-كسري آنتي ويروس -عامل متاي شمال سرور سه ايكس مهربان (من نميدونم چراانقد خشني تو) و همه عزيزان دور و نزديكي كه مستقيم و غير مستقيم كمك كردن و از مسير هاي صعب و العبور تشريف اوردن و خودم :) .

اخرين قاب از سوراخ اين دهكده در مپ

2411-1f4d7861-b9ae-435a-9580-5a7e1f5da979-jpeg

بدينوسيله هشدار ميدم به تمام تروريست هاي سنتكام و ...

سپاه قدس از آنچه شما فكر ميكنيد به شما نزديك تر است.

ما ملت جوافه خوريم.تازه داره موتورمون گرم ميشه.

• با سلام خدمت همه خوانندگان عزیز

همونطور که از پست سعید متوجه شدیم، دیشب آمرداد در دفاع از تمامیت ارضی خودش اقدام به تخریب دهکده اکانت جی-شارک در سرزمین متروکه‎ کرد.

نکته ای که در خور اهمیت بود ، سکوت تیم لیدری جنوب غرب در بابت این دهکده با توجه به عملکرد خوبشون در ده ۲ زدن این شبه رو برای آمرداد ایجاد کرده که این دهکده با هماهنگی تیم لیدری این ربع بنا شده بود‌.حقیقتا دوستانی در جنوب غرب دارم که جنوب شرق فقط یوزر بخان رمز بهشون میدم لاگین کنن چه برسه خواستن ۱۵ کراپی !!! اگرچه هنوز امید دارم به اینکه دوستانم متوجه بچه بازی این اکانت نشده بودند و اخیرا موضوع رو فهمیدند.

لازم به ذکره ارسال ناهماهنگی مهاجر یکی از پلیرهای مارو چندین روز عقب انداخت.توی ساید ما رسم نیست از کسایی که مهاجر بدون هماهنگی میفرستن تقدیر و تشکر کنیم و گل و شیرینی بهشون تقدیم کنیم علی الخصوص اگر نقاب به صورت زده باشه و ناشناس باشه

از طرفی مام نیامدیم سیمز سیتی بازی کنیم.همه آزادن توی ارسال مهاجرشون به هر نقطه دلخواهی که مد نظر داشته باشند.فقط از همه عزیزان و سروران خواهش ، پیشنهاد ، تمنا ، عجز و ... (هر چی اسمشو میخاین بزارین) میکنم قبل از شروع هر حرکت و بازی ای تمام جوانبش رو بسنجید.چرا که شاید شروع اون بازی در دست شما باشد اما مطمین باشین پایانش دیگه دست شما نیست ! همیشه پیشگیری بهتر و ساده تر از درمانه !!! بعضی وقتا درمان نشدنی میشه و دیگه اونوقت در برابر ناراحتی شما من فقط میتونم این پستم رو نقل قول کنم تا یاداور بشم شروع کننده کی بوده و لاغیر ...

به قول امام راحل :

طوری نکنید طوری بشود که مردم فکر کنند طوری شده است.

ضمنا رفاقت با رقابت دو کلمه هم وزن هست که معنای متفاوتی دارند.دوستان یه وقت کل کل های فروم و رقابت درون بازی سوتفاهمی توی رفاقت های قدیممون پیش نیاره چرا که تنها چیزی که آمرداد هست رفاقته وگرنه رقابت مرداد هست ;)

عزیزانی هم که سعادت دوستی نداشتیم در جریان باشند توی رقابت نمیتونیم قربون صدقه هم بریم : )))) پس راجب اون روی سکه که هنوز ندیدین قضاوت نکنین !!!

سپاس

پ.ن :‌ دوستان من به شخصه وقتی این تاپیک رو باز میکنم هدفم خواندن مطالب پیرامون سروره.تاپیک های دیگه مرتبط با اموزش و نقد نژاد ها و ساختمون ها وجود داره.هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.

پ.ن : ما حصل این پلن تقدیم به همه دوستانی که به این پویش لبیک گفتند !

پ.ن : هر روز نوشابه نخورید تا دیابت نگیرید :) خوردی دیابت گرفتی بعدا نیای بگی تقصیر امرداد شد من دیابت گرفتم.

;) Ever tried , Ever failed.No matter.Try agian , fail again , fail better

پست 4 بار ویرایش شده،, آخرین بار توسط A$HKAN ().

• سلام اشکان جان به نظرم اولین حرکت جذاب سرور اتفاق افتاد هر چند که بنده خدا احتمالا اتفاقی بوده

از همین جا ظهور پنجمین ساید سرور رو در منطقه خاکستری اعلام می‌کنم عزیزانی که تمایل دارند با ساید پنجم بازی کنند پس از هماهنگی با اکانت Green میتونن به این ساید بپیوندن

لازم به ذکر است که منطقه خاکستری مال ماست

و کسانی که با سایر تیم ها ساید ها در این منطقه

بدون هماهنگی با بنده همکاری داشته باشند ازین منطقه پاکسازی می‌شوند

• درود بر شما دوست عزیز

تا جایی که من میدونم از هم ایمی ها براش دف ارسال میشد و همه لینک های جاسوسی هست اگه خواستین

• درود بر شما دوست عزیز

تا جایی که من میدونم از هم ایمی ها براش دف ارسال میشد و همه لینک های جاسوسی هست اگه خواستین

لطفا لینک هارو ارائه بدین چون مطمئنن اگر طبق خواسته ما باشه به راحتی نمیشه دهکده رو پاکسازی کرد

• نکته ای که در خور اهمیت بود ، سکوت تیم لیدری جنوب غرب در بابت این دهکده با توجه به عملکرد خوبشون در ده ۲ زدن این شبه رو برای آمرداد ایجاد کرده که این دهکده با هماهنگی تیم لیدری این ربع بنا شده بو

شما دیگه چرا اشکان جان در مورد اکانت g.shark که بچه ها حتما توضیحاتی دارن ولی این یه مورد رو من به عنوان یه فروم نویس میگم خدمتتون نه پلیر sw :

چرا اون ده به راحتی صفر شد ؟

پ.ن : الان 4 ساید باید بیخیال منطقه خاکستریشون بشن ؟

بس تجربه کردیم در این دیر مکافات. با دردکشان هر که درافتاد برافتاد

• یکی از مواردی که چشم من رو به خودش جلب می کنه، این هست که این غارتهای نسبتاً نجومی کجا داره می ره؟ واسه همین خواستم این بحث رو باز کنم و نظرتون رو بپرسم.

کلاً بعد از خودکشی برای تأسیس دهکده دوم، همه اکانت ها معمولاً یکی از دو رویه زیر رو ادامه می دن:

۱- این که حداقل ۹۰ درصد تولید روی بالا کشیدن منابع و کراپ ها سرمایه گذاری بشه.

۲- این که همچنان نیرو بسازیم و غارت غارت غارت، نیرو نیرو نیرو!

استراتژی اول: تولید و کشاورزی!

مدل اول (ریسورس بازی) رو می شه تا حدی از بیرون فهمید؛ چون بعد از فول ۷ شدن باید اولین واحه ۵۰ درصد رو گرفت. من نگاه که کردم دیدم از ۶۰ نفر اول، ۱۰ نفر واحه اولشون رو گرفته ان:

چیزای جالبی که من نتیجه گرفتم ایناست:

1. شمال غربی کلاً یه مقدار عقب هست از این نظر. امیدوارم این برنامه ریزی خودشون برای این که ۱۵ گندمی ها به اکانت های خاص برسه قراره جواب خوبی بده، چون عملاً کل ربع شون از این نظرها یک هفته عقب هست. و این یک هفته عقب بودن می شه یک هفته دیرتر تولید همرها استارت بخوره و یک هفته کوچکتر باشه همرهاشون برای کتیبه و جنگ های احتمالی.
    2. شمال شرقی هم نسبتاً ضعیف داره کار می کنه نسبت به دو ربع جنوبی. به جز اکانت رنک یک سرور (که تنها اکانتی هست که توی تاپ۱۰ غارت هم هست) خبر خاصی نیست در این زمینه توی شمال شرقی انگار.
    3. جنوب غربی و جنوب شرقی خیلی خوب دارن کار می کنن، اما جالبه که اکانت رومن و گول توشون دیده نمی شه. احتمالاً توتن و هون ها با غارت تونسته ان یه پیشرفت اولیه داشته باشن و مصری ها هم با تولیدات قهرمان.

اینم در نظر داشته باشیم که تولید یه دهکده ۱۵ گندمی با واحه ۵۰ درصد و منابع سطح ۷ تقریباً برابر ۳۲۰۰ منبع در ساعت هست. مضافاً این اکانت ها احتمالاً هیروی سطح ۸ خودشون رو هم روی تولید گذاشته ان که اون هم حدود ۱۲۰۰ تا منبع می ده متوسط و می شه تقریباً ساعتی ۴.۵ک. با این وضعیت هم احتمالاً هر دو روز یک بار (به صورت متوسط) یه سطح گندمزار بالا می برن و تا آخر هفته (یا اواسط هفته آینده) احتمالاً به فول ۱۰ می رسن با واحه دوم که بشه ۱۰۰ درصد و تولید ۱۳ک الی ۱۵ک در ساعت کپ.

استراتژی دوم: غارت

استراتژی دوم غارت هست.

درسته که خیلی اکانت ها چهار تا نیرو دارن که واحه ماحه های اطراف یا ناتار و اینا رو هرازگاهی بزنن و یه غارت نصفه نیمه داشته باشن، اما اینجا منظور ما کسایی هست که تقریباً تمام منابع رو خرج ساخت نیرو می کنن و اعتقادی به بازگشت سرمایه از نظر پاپ ندارن.

خب نگاهی به چند تا اکانت از تاپ۱۰ غارت حالا می ندازیم:

1. اکانت ™I M P E R I A L توتن شمال غربی با غارت ساعتی ۲۹ک با اختلاف بالا در صدر هست.
      1. غارت متوسط این اکانت هفته پیش ساعتی ۱۴.۵ بود و این دوبل شدن غارت احتمالاً به خاطر رشد نیرو و امکان حمله به ناتارها و اکانت های بدون اتحاد هست.
      2. جالبه که کل غارت ربع شمال غربی (مجموع دو اتحاد OX BRO و OX_COB) حدود ۴ میلیون منبع هست تا الان و غارت این اکانت به تنهایی ۱ میلیون. یعنی یک چهارم غارت شمال غربی رو ایشون دارن می کنن به تنهایی.
      3. ده دوم این اکانت همون ۷ گندمی معروف و بدون واحه گرفته شده هست با اختلاف از ده اول در مختصات ‎‭(‭-87‬‬|‭106‬‬)‬‎.
      4. امتیاز هجومی ۴۴۲۱ در کنار امتیاز قهرمان ۳۷۱۶ (که شامل کتیبه و ماجراجویی و ... هم می شه) نشون می ده که خیلی جنگ ها بدون حضور قهرمان هست بالطبع (علی رغم این که قهرمان کلاه هوشیاری داره الان.)
      5. این اکانت تقریباً ساعتی ۲۶ پوینت هجومی داره می گیره.
    2. اکانت بعدی اکانت M A R S در امرداد هست با غارت ساعتی ۱۷.۵ک تقریباً.
      1. غارت هفته پیش ساعتی ۸.۵ک بوده متوسط که خب با تولید بیشتر نیرو و حمله به اکانت ها و ناتارها هست.
      2. این اکانت هم به تنهایی یک چهارم غارت جنوب شرق رو داره (۶۸۰ک از ۲.۸م مجموع غارت AmOrdaD و AmOrd4D در ۳۷ ساعت اول).
      3. ده دوم این اکانت در بیااااابون هست با مختصات (‭187‬‬|‭-184‬‬) که فک کنم تضمین هست تا ته سرور فقط می تونه واحه بزنه. واسه همین تمام این غارت و جمع کردن یک چهارم منابع جنوب شرقی ایشون احتمالاً توی دهکده ی تنهای اول این اکانت می ره.
      4. پوینت های هجومی بسیار پایین به نسبت (۱۳۵۵) و نبودن در تاپ ۱۰ هجومی نشون می ده که این اکانت خیلی محتاطانه داره غارت می کنه.
    3. اکانت سوم اکانت king mma توتن از شمال شرقی هست با غارت ساعتی ۱۳.۵ک.
      1. غارت هفته پیش ساعتی ۸۲۰۰ رشد نسبتاً کمتری نسبت به دو اکانت بالا می ده.
      2. این اکانت هم به تنهایی ۲۲ درصد غارت شمال شرق رو داره. (۵۱۸ک از مجموع ۲.۳م غارت -Ariana- و _Ariana_).
      3. ده دوم این اکانت در مختصات (‭96‬‬|‭7‬‬) یه ۱۵ گندمی ۱۰۰ درصد هست که یه کم عجیبه. منتهی تونسته واحه اول رو بگیره.
      4. تلفات این اکانت خیلی بالاست! بدون قهرمان و ساعتی ۳۰ پوینت هجومی.
      5. ضمناً من نفهمیدم چرا این اکانت زره بازسازی پوشیده اما چکمه پاش نیست اصن!
    4. اکانت چهارم A R T E M I S از شمال شرقی توتن با غارت ساعتی ۱۲ک و تلفات خیلی بالا (تاپ هجومی هم در تاپ۱۰ هم در کل آمار) و ده دوم بیابونی (‭117‬‬|‭177‬‬)
    5. اکانت پنجم Farming Machine از شمال غربی توتن با غارت ساعتی ۱۱ک.
    6. اکانت ششم morghe atash از شمال غربی گول با غارت ساعتی ۱۰ک تقریباً و دهکده دوم نزدیک مولتی هانتر در متخصات (‭-3‬‬|‭4‬‬).
    7. اکانت هفتم Gone hero از جنوب شرقی هون با غارت ساعتی ۱۰ک تقریباً و تلفات خیلی پایین. رتبه ۴ غارت هفته پیش تا این لحظه به رتبه ۷ تنزل پیدا کرده.
    8. اکانت هشتم D.K از شمال غربی رومن با غارت ساعتی ۸.۵ک و کپ بیااااابون در مختصات (‭-159‬‬|‭209‬‬).
    9. اکانت نهم M-N-M تنها نماینده جنوب غربی هست با غارت ساعتی ۸ک و هنوز یک دهکده.
    10. اکانت دهم LUCIFER از شمال غربی توتن با غارت ساعتی ۷.۵ک که از هفته پیش که پنجم بوده تنزل داشته. کپش حدود ۱۰۰ خونه دورتر هست در مختصات (‭-28‬‬|‭123‬‬) و قهرمان بدون کلاه و در حال تردد بین دو دهکده (پرچم کوچک سه گوش).

نکته های جالب:

1. ربع شمال غربی با غارت مجموع ساعتی ۱۱۰ک خیلی پرچمش بالاست. منتهی این پنج تا اکانت شمال غربی ینی ™I M P E R I A L و Farming Machine و morghe atash و D.K و LUCIFER روی هم شصت درصد غارت شمال غربی رو دارن! از نظر تلفاتی/هجومی ساعتی ۱۲۳ پوینت می گیره این ربع.
    2. ربع جنوب شرقی با غارت ساعتی ۷۵ک مجموع اعضاش رتبه دوم غارت رو داره.ساعتی ۷۱ امتیاز هجومی هم معقول هست به نسبت.
    3. ربع شمال شرقی با غارت ساعتی ۶۲ک هم دو نماینده توی تاپ۱۰ داره، اما با تلفات خیلی بالای ۱۳۱ پوینت در ساعت.
    4. ربع جنوب غربی با غارت مجموع ساعتی ۶۰ک توسط کلیه اعضاش تنها یک نماینده (اون هم تک دهکده ای) توی تاپ۱۰ داره و گویا غارتشون خیلی پخش تر هست. منتهی امتیاز هجومی ساعتی حدود ۱۶۰ پوینت می گه یا خیلی دارن تو دیوار می رن، یا خیلی دارن هیروهاشون رو کلفت می کنن.

جمع بندی غارت vs کشاورزی!

والله من به شخصه اکانتی که هم غارت خوب بکنه، هم ریسورس خوب بالا بکشه هم تلفات کم داشته باشه شاید یکی یا دو تا دیدم. اما روی هم رفته نکته مهم اینه که:

1. حدس زدن تلفات غارتگرها سخته. منتهی اگه هی بخوان واحه بزنن و معمولاً با ۲ یا ۵ گرزی هم می زنن، امتیاز هجومی می تونه شاخصی از تلفات باشه. می شه به عنوان حالت متوسط گفت که هر ۲ پوینت هجومی ۱ دونه گرزی کشته می ده. چیزی که با ول دادن یه گونی گرزی روی یه واحه بکر معمولاً اتفاق می افته (شبیه ساز).
    2. حدس زدن تعداد نیروهای غارتگر هم سخت هست. من برای شهود فرض می کنم که متوسط غارت گرزی ها فاصله ۳ ساعتی هست (۶ ساعت تو راهن) و هر گرزی هم ۲۰ تا منبع میاره. (ینی ۲ گرزی ها به طور متوسط ۴۰/۱۲۰ برمیگردن). این شکلی می شه هر گرزی در ساعت تقریباً ۳ الی ۵ تا منبع میاره. که برای ساعتی ۱۰ک حدود ۲ک الی ۳.۵ک گرزی لازمه.
    3. احتمالاً در پایان هفته تولید کشاورزهای درستکار (ساعتی ۱۳ک) با غارت نفر آخر تاپ۱۰ برابری می کنه. منتهی قضیه اینه که غارتگرهایی که الان ساعتی مثلاً ۱۰ک غارت می کنن، یحتمل ۳ک در ساعت خرج گندم می دن و یحتمل ساعتی هم متوسط ۲ک خسارت می دن (خوش بینانه)، ینی سود خالصش حدود نصف خواهد بود.
    4. یه نکته مهم هم اینه که غارت یه جایی محدود می شه (از یه شعاعی به بعد، گرزی ها خرج خودشون رو هم در نمیارن تو راه!)، اما ROI (نرخ بازگشت سرمایه) برای کشاورزی همیشه مثبت هست.

نتیجه:

• با این که غارت خیلی حال می ده؛ منتهی از نظر اقتصادی توی همچین سروری خییییلیییی هم به صرفه نیست! مخصوصاً با گرزدار (تلفات بالا جلوی دیوار ناتار، خرج گندم بالا، سرعت نسبتاً پایین). بقیه نژادها هم نمونه هاشون توی تاپ۱۰ هست و خب محدودیت های خاص خودشون رو دارن.
    • اگه هم می خواین غارت کنین، یه شعاع خاص برای خودتون تعیین کنین (مثل ۳ ساعتی) و فقط تو اون فاصله رو بزنین و هر ۲۴ ساعت یک بار اسکرین شات از تاپ۱۰ بگیرین به خودتون ارسال کنین (مثل Saved Messages تلگرام). اینجوری می تونین ببینین غارت خودتون ساعتی چنده و چه قدر خرج گندم می دین و چند تا تلفات هم دادین و حساب کنین ببینین سود تهش واقعاً چه قدره. اگه خیلی نیست، بهتره نیروسازی رو ادامه ندین تا اول گندمزارها رو ۱۵ کنین!

ارادت.

• بوم بوم

اخرين قاب از سوراخ اين دهكده در مپ

2411-1f4d7861-b9ae-435a-9580-5a7e1f5da979-jpeg

سلام و درود خدمت همگی رفقای گلم در چهار ساید

سعید جان و اشکانِین (دو اشکان! 😅) عزیز چرا اینقدر شلوغ میکنید سر هر مسئله خاله زنکی؟!!! 🤔

بابا از امرداد انتظار خیلی بیش از این حرفا دارم ها!

بوم بوم!!!

یه دونه دهکده تک، بدون حتی یکی دف صفر کردید!!! بوم بوم؟!!! حماسه آزادسازی قدس مطرح میکنید؟!!!!!!! 🤨

این موج اوله که همونطور که می‌بینیم هیچ دفی حتی جلوی جلوزن نبوده!

و اگه به ساعت اتک ها هم نگاه کنید که البته قبل از اون ساعت هم چندین اتک دیگه هم بود که حتی خود سعید هم توی خصوصی واتس آپ برای من فرستادشون که اون دهکده قبل از صفر شدن فارم خود سعید جان بوده!!!

حالا دیگه بوم بوم و تشکر بابت لانچ دقیق و بی نقص رو متوجه نمیشم حقیقت!!! 🙈😂

این اکانت رو که نمیشناسم و یهو توی ساید اس دبل سبز شد حتی پیام های چگونه اضافه شدنش به اتحاد هم هست که نشون میده هیچ کس نمیشناختش از اول ولی کلا درب اتحاد ما به نظر به روی همه بازه و استقبال می‌کنیم از هر نفوذی! 😅 ولی چیزی که هست الان من یکی اکانت برمیدارم میام توی اس ای کراپ میگیرم تا واقعا نیاز باشه به پلن و لانچ دقیق برای صفر کردنش! 😉

اینم برای جذابیت سرور و افزایش رفاقت و رقابت ها 😘

ول کنید این حرفارو که زدیم نمیدونم روابط هم میخوره و ...! به قول خود اشکان فریدوم عزیز که نیومدیم سیمز سیتی بازی کنیم همینه دیگه قطعا همه میرن توی ساید همدیگه ده میگیرن! از همدیگه کتیبه بلند میکنن! همدیگه رو هم صفر میکنن!

و این یعنی تراوین! اگه دوباره دوستان نمیان بگن این تراوین علی اصغریه!!! 😂😂😂

ما علی اصغر رو خیلی دوست داریم حتی بیشتر از ... 😉

پ. ن : چه یهو جو فروم علمی شده بود دو صفحه! 😍

ارادتمند همگی 😘🌹

• سلام بر آقا معلم

ابوالفضل جان شما دوست خوب مني و ميدوني كه هر بابي باز شه دو طرفست .

مشكل اين نيست كه ايشون ده گرفته يا نگرفته دقت هم كني دوستان گفتن:

مهم عدم واكنش منفي ليدر هاي اس دبليو بود كه شما خودتو زدي به اون راه كه كاره اي نيستم و مهدي ايمورتال عزيز اظهار بي اطلاعي كرد و ...

فردا هم يه اينجور نامه اي براي من يا بقيه رفقا بياد منم نميدونم ...

اينكه دف نداشت هم چندان بي دف نبود ولي بنده خدا هر روز هر ربع ساعت يه اتك روش بود و نتونست چيزي اپ كنه

نمونه دفشو برات ميزارم گلم كه بدوني همچين راحتم صفر نشد.

مرتب بهش ميرسيد امداد غيبي...

2415-a7b52cb7-5451-4d13-91a5-363eabac268a-jpeg

2417-0d90965b-91e6-4087-96f0-68df4a20f68e-jpeg

2416-52a7bb1b-7330-474a-9f66-6a87d013d351-jpeg

• شما دیگه چرا اشکان جان در مورد اکانت g.shark که بچه ها حتما توضیحاتی دارن ولی این یه مورد رو من به عنوان یه فروم نویس میگم خدمتتون نه پلیر sw :

چرا اون ده به راحتی صفر شد ؟

پ.ن : الان 4 ساید باید بیخیال منطقه خاکستریشون بشن ؟

من یک سوال میکنم ازت چرا مخفیگاه میاورد بالا؟

چرا دف میومد روش چه دف خودش چه دف از جاهایه دیگه کاری با اینا ندارم

چرا تیم لیدری sw هیک واکنشی نشون نداد،؟

ممکن فردا روز ها نوبت ما هم بشه