نقد و بررسی سرور 1 ایکس راند 2 | آغاز 6 شهریور 1399 |

• سلام برپیرمردی ازدیارباقی

عجب سناریوی باحالی اما اشتباه زدیا اخوی.

ایدین یک پستی گذاشت درمورد همر وکتیبه ومخفیگاه و...... (ایشالا که خوندیش)

من داشتم با محمد تلفنی در مورد همون پست صحبت میکردم که ایدین درست میگه ومحمدجان میگفت نه اشتباهه درحین صحبت ایشون گفت اصلا من الان میرم محاسبه میکنم میذارم تو فروم.

این داستان این صحبتها بود این تخیلات وسناریو مازیار محاسبه کرده همون مازیار و.....ازکجا امد؟

پیشنهاد بنده به شما استعداد عجیبی تو نوشتن سناریوهای تخیلی دارید حتما به خانه سینما یکسری بزنید تا استعدادتون حدر نره.

باتچکر

• من کلا امار میبینم یجوری میشم باید بیام پست بدم

بر خلاف نظر هپی فروم که میگه ج ش سومین قدرت سروره من همچنان میگم با اختلاف شدید، قویترین ساید سروره !

حالا چرا ؟

توی پیشرفت کننده های هفته :

ج ش :

ج غ

ش غ

ش ش

تو غارت هفته :

ج ش : 13.3 میل

ج غ : 13.58 میل

ش غ : 17.7 میل + 1 عضو غیر اتحادی 2 میل = مجموع 19.7 میل

ش ش : 11.21 میل

10 نفر اول تاپ غارت

ج ش : 2 عضو مجموع 5.16 میل

ج غ : 1 عضو مجموع 3.18

ش غ : 6 عضو ( مجموع غارت 5 عضو 13.9 میل - 1 عضو چون تو اتحاد نبود حساب نکردم )

ش ش : 1 عضو 2.58 میل

حالا بیایم غارت سایدو از اعضای مجموعه کم کنیم ببینیم به بقیه ساید چقدر میرسه

ج ش : 8.14 میل غارت بقیه ساید که با 2 اتحاد مجموع 112 پلیر میشه متوسط هر پلیر 72 هزار غارت

ج غ : 10.4 میل غارت بقیه ساید که با 4 اتحاد و مجموع 169 پلیر میشه ، متوسط هر پلیر 61.5 هزار غارت

ش غ : 4.2 میل غارت بقیه ساید که با 2 اتحاد و مجموع 106 پلیر میشه ، متوسط هر پلیر 39.6 هزار غارت

ش ش : 8.63 میل غارت و بقیه ساید با 2 اتحاد 116 پلیر میشه ، متوسط هر پلیر 74 هزار غارت

حالا چند نکته !

- پراکندگی نژادی تو 15 کراپ ها فقط توی ج ش و ج غ و ش ش دیده میشه اما توی ش غ دیده نمیشه و این یه پوان بده برای اون یدونه ساید - هنوز بهترین دفاع نسبت به سواره نیزه داره !!

- متوسط غارت هر پلیر در سرور 62.5 هزار غارت هست ، 2 ساید دارن بالای متوسط میزنن و 1 ساید داره تقریبا متوسط میزنه ، 1 سایدم داره زیر متوسط میزنه

-غارت کل ش غ ( 20 میل تقریبا ) از غارت ج ش و ج غ که دارن تو یه اندازه میزنن ، 35% بیشتر هست ! از اون طرف پایین ترین ساید در پیشرفت کننده های هفته هست ! ( اونم با اختلاف ) از یه طرف دیگه کمترین متوسط غارت هر پلیر رو داره ! از یه طرف دیگه چون مصری داره و مصری خوراکه پاپ زدنه باید تو پیشرفت کننده های هفته بالاترین باشه اما نیست ، چرااااا واقعا ؟

اگه ش غ رو بزاریم کنار که داره پوش میزنه به نظرم ، چون الان دیگه انقدر سایدها پخش شدن اعضاشون که همه واحه ها زیر اتک هست نمیتونی بگی که کنار من کسی نیست واحه میزنم غارتم بالاس ماست مالیش کنی !

توی 3 ساید دیگه

طبق امار ج ش از 3 ساید دیگه قوی تره

- رید داره تبدیل به زیر ساخت و پاپ میشه

- پلیر های فعال بیشتری دارن

- هماهنگی هم مهمترین اصلشونه و تافته جدا بافته تو ساید نیست

پ.ن: کیاااا موافقن من لیدر بشم ؟ دستاشون بالا !

پ.ن: احترام یعنی وقتی مهمون دعوت میکنی به عنوان صاحب خونه تا اخرش پذیرای مهمان هات باشی.

پ.ن: الان میفهمم چرا یهو ج ش تو فروم کل کل با ش غ رو کشید پایین ، دلیلش وجود مازیار تو ش غ هست که رابطه بسیار خوبی با امرداد داره ( یعنی من میگم این ج ش ها مارموزن - بی دلیل کاری نمی کنن . بعید بود از اینا این همه بی احتیاطی )

پ.ن: هپی جان ، محمد ترانتولا و حسین رپر کجان ؟ - البته عمو عباس سیبیلو رو که صادر کردید ج غ فک کنم ! ( اخه که من چقدر از رنگ green خوشم میاد )

• سلام

یعنی هرچی میخوایم پست نگذاریم تو فروم نمیذارید،حتی تحلیل های کمی که از سرور میکنید هم مغرضانه هست تحلیل کیفی هاتون که بماند .

الان تو این تحلیل چی شد ۶ تا اکانت تاپ ۱۰ ما رو گذاشتید کنار برای بررسی میانگین غارت ساید ها ؟ وقتی همون ۶ نفر طبق تحلیل خود شما اندازه دو برابر "باقی اکانت های جنوب شرق که توی تاپ نیستن" غارت کردن

بعد وقتی داری عدد های تاپ پیشرفت رو بررسی میکنی از ۳ شاخه شمال غرب فقط یه شاخه رو در نظر میگیری؟! در صورتی که اگه سه شاخه رو جمع میکردی تو اون قسمت پیشرفت هم از ساید پر قدرت جنوب شرق خیلی چیزی کم‌نداریم (در واقع خیلی جلوتریم دلیلش هم مشخصه چون اون پیشرفت آمرداد از تعداد خیلی بیشتری اکانت میاد )

بعد ش.غ داره پوش میکنه از نظر شما چون پخش نژاد های بازیش نامناسب هست از نظر شما ؟ این قانون هر اکانت مولتی حتما مصری هست و اینکه هر اکانت مصری حتما مولتیه از کجا اومده؟!

الان اتحاد pp که ۵ تا رومن خیلی بامزه هستن توی جنوب شرق که رفتن همه ده های دومشون رو ۶.۴.۴.۴ برداشتن توی شمال شرق و ده های دیفالتشون چینج نیم شده به (کاتا کنید رید نکنید:دی) و مثل یه اکانت صفر میخوان توی شمال شرق بازی رو شروع کنن مولتی نیستن چون رومن هستن ؟! رو چه حساب ؟!

بعد یعنی فکر میکنی واقعا پوش داریم میکنیم این تایم سرور ؟ وجدانی ؟ یعنی سایدی که اصرار داشته روی ایده اکانت مصری الان داره مصری هاشو رید میکنه جای بالا اوردن کراپ هاش ؟

حقیقتش اینه من خیلی هم خوشحالم که ضعیف ترین ساید بازی ماییم از نظر شما ،بد ترین لیدرشیپ و دیکتاتورشیپ هم توی شمال غربه از نظر شما خیلی هم راضی هستیم نگاهتون اینجوریه

ولی دیگه دارید چرتکه میندازید لااقل با فکت های سرور بازی نکنید.

• درود بر تمام دوستان

بحث جالبی پیش اومد در مورد استفاده جنگ اموز بزرگ برای دف ساز بهتره یا برای شارژ همر

اول باید بگم که در این قسمت کاملا نظر ها متفاوت هر کس بر اساس دیدگاه شخصی خودش نظر میده

و اما در مورد استفاده این کتیبه برای دف ساز بهتره یا برای شارژ همر باید بگم خدمت دوستان عزیز که این کتیبه بر اساس نیاز ساید باید استفاده شه

یک لیدر باهوش با توجه به پتانسیل ساید و توان بازی پلیر های سایدش و بر اساس نیاز سایدش از کتیبه های موجودش استفاده میکنه

و صد البته که کلی شرایط هست که حاکم بر این تصمیم ها هست

و اما اینکه ایدین عزیز میگه چیز های جدید میشنوه

نه آیدین جان این ها جدید نیست

اینکه مثلا جنگ آموز بزرگ برای دف ساز استفاده میشه باید بگم که دوست من تو چندین سرور اخری که دوستان بازی کردن چون تعداد پلیر های تراوین کم شده و در هر ساید پلیر دف ساز تخصصی کم هست و بیشتر تعداد پلیر ها دارن یا جنگی بازی میکنن یا end game و بیشترین دف ساید ها از مواتی هایی که با بات بر روی vps فعال بود ساخته میشد اگر سیدی تعداد محدودی دف ساز تخصصی داشت این جنگ آموز رو در اختیار دف سازاش میزاشت تا بیشتری حجک دف در تایم کمتری برای ساید بسازن

تا بتونن هم دف آنویل خوب داشته باشن

هم دف شناور خوب

و دف سازی مداوم برای دف ثابت بر روی موقعیت های موهم که لازم دف ثابت داشته باشه

و از اون شخص یا اشخاصی که شما این مطالب رو شنیدین باید بگم احتمالا اون دوست عزیز هم بر این اساس و شرایط حاکم بر ساید و سرور این نظر رو داده به شما

ولی باز هم میگم این هنر یک لیدر که از منابع موجود و حاکم بر ساید و توان پلیر هاش چه استفاده یی از چه کتیبه بکنه که بهترین نتیجه رو بگیره

بیاید اندکی انتقاد پذیر باشیم

اندکی انعطاف پذیر باشیم

شاید حرف هایه جدیدی که می شنویم درست باشه دلیل تمیشه چوننظر و حرف هایه دیگران با باور ها و افکار ما فرق داره غلط باشه

مثل صحبتی که دوست مون کرد پلر قدیم قدیم پلیر جدید قبل فیلتر بعد فیلتر

این حرف به شدت اشتباه هست که همچین معیار برای سنجش یک آدم وضع شده؟

حرف شما مثل این میمونه که میگید شعور یک آدم رابطه مستقیم با سن یک انسان داشته باشه که اشتباه مثلا ما آدم داریم با ۵۰ سال سن شعور درک و فهم اندازه یک بچه ۵ ساله هست آدم داریم با سن ۱۶ ۱۷ سال سن خیلی بشتر از سنش درک و فهم و شعور داره

و این موضوع داخل بازی هم حکم میکنه کی گفته یک پلیر یا یک شخصی که بعد فیلتر بازی تراوین رو شروع کرده قدر اونی که از سرور تست بازی کره تا الان نمیتونه نمی تونه بازی بلد باشد ؟

این رو بر چه اساس و معیاری سنجیدی عزیز؟تا حالا ندیدین یک پلیر بیاد تو بازی تراوین از سرور دومش قدر یه پرو پلیر بازی یاد گرفته باشه؟

و بر عکسش ما پلیر داریم از قبل فیلتر به قول شما تا الان هم بازی میکنه و یه نوبی بیش نیست؟

و بهتر با این حرف ها به دیگران توهین نکنیم چون ماها در جایگاهی نیستیم که اجازه داشته باشیم دیگران را قضاوت کنیم

همه در جاگاه خودشون هستن و همه عزیز و قابل احترام نباید به خودمون اجازه بریم در قالب یک پست داخل فروم اجازه بدیم با بازی با کلامت به اونوان یک منتقد با کلام بازی کنیم و به دیگران توهین کنیم

سر بلند و موفق باشید

• الان اتحاد pp که ۵ تا رومن خیلی بامزه هستن توی جنوب شرق که رفتن همه ده های دومشون رو ۶.۴.۴.۴ برداشتن توی شمال شرق و ده های دیفالتشون چینج نیم شده به (کاتا کنید رید نکنید:دی) و مثل یه اکانت صفر میخوان توی شمال شرق بازی رو شروع کنن مولتی نیستن چون رومن هستن ؟! رو چه حساب ؟!

نفس عمیق بکش سکته نکنی ! بیوفتی رو دستمون ....

ما مولتی نداریم هرکی رو خواستی دست بزار روش من برات پلیرشو بیارم

اتحاد pp برای خود شمال شرق هست و به ما هم ربطی نداره - از ما خواسته شد بزاریم ده دومش رو ش ش بگیره بعدش ده اولشو صفر کنیم !

خوب ما اینکارو کردیم ولی هنوز صفرش نکردیم

امید چرت زیاد میگه ولی حرف درستم زیاد میزنه

اتحاد های cob مگه غارت میزنن که میخوای یکیشون کنی؟ کل غارت ش غ تازه اگه cob رو حساب نکنیم باز 35% از بقیه بیشتر ( cob ها هم که احتمالا زیر تاپ هستن اضاف شن میره بالای 40% ) به نظرم بجای اینکه بگردی دنبال اکانت تو ج ش - به مولتی هات سر بزن

شما هر روز مصری ثبت نام دارید ، نگو که واسه دفاع ساختنه که خندمون میگیره :)))

پ.ن: یاد اون بامرام افتادم یه مشت فارمو که جمعیتشون از ناتار کمتر بودو اورده بود فروم میگفت اینا مولتی های ج ش هست !! یکی دیگه هم اضافه شد به بامرام واسه سرگرمی ما :)

پ.ن: بیا امید اینم کل کل با ش غ :دی خیالت راحت شد؟

پ.ن: البته یه دلیل که 2 تا اتحاد ش غ تاپ غارت نیستن اینه که غارتشون منفی هست :) اخه مگه میشه اتحاد 6 سرور با 57 عضو تاپ غارت نباشه اونوقت اتحاد 7 سرور با 49 عضو 35% از بقیه بیشتر بزنه ؟

• درود

خب میرسیم به بحث های شیرینی که عیار نوب بودنمون رو مشخص میکنه 😁

اتحاد ششم از هفتم کمتر غارت میزنه پس مولتی هستن 😁 جانم شما فقط بگو :دی

توصیه میکنم به دوستان جنوب شرق کلید بنز اس کلاسشونو دست cdi سوارهای yali سه خط پوش ندن که طبق عادت میخوان باهاش تک چرخ بزنن (این قسمتو شیرازیاش گرفتن:دی)

پینوشت: چرا همیشه باید یه نفر شروع کننده بی احترامی باشه واقعا؟ یه پارچ اب خنک قبل از ورود به فروم بذارید کنار دستش خیلی صحبتها اصلا پیش نمیاد بخدا

• درود به همه دوستان اميدوارم همگي تا اينجا سرور از بازي لذت برده باشيد

من معمولا عادت ندارم پست كسيو ديسلايك كنم اما به نظرم اينكه يه اتحاد يهو تصميم بگيره سايد بازيشو عوض كنه و اجازه بده سايد قبلي اكانتاشونو صفر كنه يه ذره برا من غير قابل هضمه بذار ساده تر بگم به نظر بنده اين قضيه يه معني داره اونم اين مي تونه باشه كه اين اتحاد براي خرابكاري تو شمال شرق وارد اين سايد شده .(اين يه نظر كاملا شخصي يه پليره نوبه برداشت شخصي فقط )

ببخشيد اگه اينجوري پست گذاشتم واقعا نمي خوام باعث رنجش كسي بشم .فقط زمان مشخص ميكنه كه حق با بنده هست يا نه

به اميد پيروزي دلاوران شمال شرق سرباز كوچك اتحاد آريانا

سعيد ايتاليانو

• انصافا اگه میخواستم یه عنوان واسه استراتژیت انتخاب کنم، هیچ عنوانی برازنده تر از "استراتژی شلغمی" پیدا نمیکردم، مرسی واسه همکاریت
    و اینکه اتفاقا خوندم که اول بحث چی بوده و میدونم کجای حرفت به اون بحث ربط داره، اما حرفات از بیخ و اساس اشتباهه،

1-در مورد همر نان کپ، توضیح دادم که نان کپ عادی و بدون تابلو بازی های مورد علاقه ی تو خودش کلی از پتانسیل ساید رو از بین میبره و بار اضافی رو دوش ساید میزاره ،اگه تعدادش بیشتر از ظرفیت ساید باشه صرفا برای شو آف هست،
    اونوقت اونی که تو مد نظرت هست دیگه .... خیلی بیشتر ضرر داره، چون حمایت بیشتری میخواد،
    میدونم که بازی روس هارو دیدی، بدون توضیح اضافه تو متنم نوشتم ساخت همرهای نان کپ این مدلی خاص ما ایرانی هاست که عشق شو آف هستیم، وگرنه اگه به قصد جنگ و برنده شدن باشه اصلا منطقی نیست، چه برسه به اینکه خیلی ریلکس با کتیبه تابلو هم بکنیش...

2-در مورد دفاع ساختن هم که والا حرف مفیدی تو گفته هات بود که بگیم به بحث اولیه ربط داشته؟ kirilloid رو باز کردی، به یه دف ساز 19 تا ده فول دادی، 6 ماه توش لژیون ساختی، تهش شده تقریبا 850 هزار :دی لژیون ، فکر کنم تنها نکته این بود که travian kirilloid اسکرین شات گرفتی، نکته فنی خاصی نداره،

3-در مورد اون 100کی کاتا پارک کردن بدون جاسوس همراه با دفاع رنگارنگ هم نمیدونم چی باید گفت، فقط تنها چیزی که میشه گفت احتمالا اون 850 هزارتا لژیون که تو مورد 2 ساختی رو میاری کنار این 100 کی کاتا پارک میکنی :دی فقط حیف رنگارنگ نیستن

4-اینکه چرا پیام ندادم ازت سوال کنم بخاطر این بود که خورد تو ذوقم واقعا، احتمالا مازیار هم خورده تو ذوقش با اون پستت ، من بیام چی بپرسم؟
    - بپرسم چطوری دفاع هارو رنگارنگ میکنی؟
    - یا بپرسم که بهتر نیست بجای اینکه یه اکانت با 19 تا ده فول و تولید 365 میلیون تولید رو 6 ماه با کتیبه! الاف ساخت دفاع کنی، این دفاع رو تو اکانت های کوچیکتر بدون کتیبه بسازیم بهتره؟ هندل کردن همچین اکانتی + کتیبه + 850 کی دفاع خودش یکی دو نفر رو تمام وقت درگیر میکنه کلی گلد خرج تعدیل و هزینه هاش میشه، پلیر و گلد اضافه دارید؟ به اون دوتا بگید همرجنگی بسازن تو همین اکانت ، دفاع رو خیلی راحت تر میشه ساخت،
    - یا بپرسم اگه 100 کی کاتا یه جا پارک باشه ، جاسوس نداشته باشه، ولی لو بره هر روز روش فیک میاد، هرکی همر بی دندون داشته باشه واسه تو دیوار زدن ، لانچ میکنه رو همین ده؟ چقدر دف میخوای نگه داری؟ 500 کی؟جمعا بالای 1 میلیون گندم خور؟ حتی 500 کی دفاع هم باشه ، بازم به کاتا خسارت وارد میشه

پ.ن: تو شلغم تجویز نکردی، روغن بنفشه تجویز کردی :دی
    پ.ن:میدونم الان میگی پنیسیلین مثال بود، ولی خب همونطور که مثل این دکترهای خسته ی ایران نمیدونی پنیسیلین برای مقابله با باکتری هست، نه برای سرماخوردگی که یه بیماری ویروسی هست، گویا اینقدر خسته ای که کاربرد کتیبه و نان کپ هم یادته رفته،

گفت اصلا من الان میرم محاسبه میکنم میذارم تو فروم.

این داستان این صحبتها بود این تخیلات وسناریو مازیار محاسبه کرده همون مازیار و.....ازکجا امد؟

انصافا اینکه گفته "الان میرم محاسبه میکنم" رو جدی میگی یا شوخی میکنی؟ یعنی واقعا فکر میکنی اون محاسبه بود؟ قلبمو نشکن
    در ضمن من نگفتم مازیار محاسبه کرده، همونطور که خودش گفت مازیار مجبورش کرده در این مورد پست بزاره، یعنی این ته ته کسی بوده که مازیار داشته واسه محاسبه این بوده،
    بعد اگه یکی از این بچه هایی بود که تو سرورهای فیک و 1000 ایکس و اسپیدترا با تراوین آشنا شده، مشکلی نبود بگه 100 کی کاتا با دفاع رنگارنگ پارک میکنم تو یه ده، یا بگه 850 کی لژیون از یه دف ساز ، ولی آخه وگنس که اینو میگه داستان تلخ میشه،

• آن چیز که عیان است چه هاجت به بیان است !

اتحاد 57 نفره --- 43 عضو مصری داره و 15 عضو غیر مصری داره

حالا ما میگیم مصری ها هیچ :)

اگر این 15 نفر غیر مصری به قول امید متوسط 153 هزار رید بدند( امروز پنچشنبس میشه روزی اشتباه نکنم 40 هزار غارت ) اون اتحاد باید تاپ غارت می بود

بر همین اساس اون اتحاد غارتش منفیه و داره پوش میده

من گفتم اومدی فروم عکس بدی که غارتش منفی نیست :) نگو اومدی یه اسپم بدی بری ! بگی به ما توهین کرد :)))))

پ.ن: هر روزم دارید مصری رجیستر میکنید و تعدادش همین جور داره میره بالا ! ادم یه کار میکنه مثل مرددد پشت کارش وا میسه !

پ.ن: ولی اصولا کلید نیسان رو به کسایی میدن که دوست دارن با نیسان تک چرخ بزنن

• شما خودت بیشتر تنفس با آرامش لازم داری گلم

یه بار دیگه اون قسمتی که نقل قول کردی رو بخون ،مگه من گفتم اون اتحاد ماله کدوم سایده؟ حرف من چیز دیگه ایه خیلی واضحه اگه متوجه نشدی که دو باره میگم اگه نمیخوای متوجه شی که کاریت نمیتونم بکنم ،هر اکانت مصری ای مولتی نیست و هر اکانت مولتی ای حتما مصری نیست مثل همون ۵ تا رومن

اینکه داری میانگین رید میگیرید برای یه ساید بعد سایدی که تعداد پلیر و اکانت از ۳ ساید دیگه کمتر داره ولی تو رید با اختلاف از بقیه ساید ها جلوتره رو جوری میانگین داری میگیری که میانگین ریدش میشه چهارم خنده داره یا مشکل داری تو محاسبات و چرتکه انداختن یا داری سعی میکنی نمیدونم فضای فروم‌رو ببری به سمت اینکه تو همه زمینه ها شمال غرب ضعیف ترین ساید هست شاید اون بچه های فروم خونتون روحیه بگیرن یا هرچی .

ولی حقیقت اینه شمال غرب داره با تمام قدرت بازیو ادامه میده و البته که هر سایدی ضعف ها و مشکلات خودشو داره ولی دیگه نگید تو رید ش.غ ضعیف ترین سایده که خیلی خنده داره

در کل که ما وارد این‌بحث های خاله زنکی تو فروم‌ نمیشیم شما هر چی دوست دارید میتونید تبلیغات کنید برای قدرت لایتناهی تون

ما هم ضعیف ترین ساید بازی تو همه زمینه هاییم باشه تا قبل کتیبه حرف هامونو تو بازی میزنیم.

پ.ن:۱۵ کراپ ۱۵۰ تو ساید خودتون برداشتیم تو خاکستری بعد مارو از لاک کردن ۱۵۰ های ساید شمال غرب میترسونید و ۱۰ تا پست در مورد این مینویسید که خیلی ضعیف ۱۵ کراپی ها ساید شمال غرب گرفته شده؟

( صدای خنده حضار )

• والا انقدر داغی هنوز نمیفهمی چی میگی و من احساس میکنم کم کم مارو گرفتی :دی

اول اینکه فک کنم کل ماستا رو ریختی تو قیمه ها

من هیچ تحلیلی از ش غ نکردم کس دیگه کرده ! من فقط اومدم جواب دادم اون اتحاد اگه مولتی هم باشن به ما ربطی نداره همین :
    دوم کی میگه ش غ از بقیه ساید ها پلیر کمتر داره ؟ به قول خودتون هر مصری مولتی نیست پس از اون همه مصری پلیر داره و به احتساب 3 اتحاد شما 169 پلیر هست ( تقریبا یه چیزی حدود ج غ )

سوم کی گفت ش غ ضعیفترینه؟ من گفتم ؟ یا کس دیگه گفت ؟ هرچی میخونم اخه اونم نگفته ضعیف ترینه
    بنده خدا گفت ش غ تو رید قوی ترینه و داره بالای 35% بیشتر از بقیه میزنه کی گفت از همه ضعیف تره تو رید؟

پنجم: اگه بخوای میانگین ش غ رو 3 اتحاد و 169 پلیر داخل 3 اتحادش هست بگیری میشه متوسط رید هر پلیر 28.5 ک من نظرم اینه بزار همون 39.5ک که تحلیل کرده بمونه ! بدترش نکن

منم نظرم اینه تو خودتو وارد بحث های خاله زنک نکن ، کلید نیسانو از محسن بگیر برو باهاش دور بزن

پ.ن: یه پیشنهاد دوستانه به ش غ بجای سرمایه گذاری رو 150% های ساید های دیگه رو مصری های پلیر دارش تمرکز کنه و بتونه اونا رو بیاره بالا و به پلیر های اون اکانت ها فشار بیاره درست بازی کنن - اخه اتحادی با 43 مصری الان باید رتبه یک اتحادهای پیشرفت بود

• با سلام،

در مورد دسته بندی پلیرها یه مواردی دیگه ای هم هستن، قدیمی هایی که معتقد به ابزار آنالیز و طرح و اجرای پلن هستند و دسته ای که نه بیشتر علاقه به تکیه بر تجربیات آزمایش شده خودشون دارند.

در مورد جدیدالورود ها هم عده ای کامل فقط ابزاری و محاسباتی شدن و گارد خاصی در برابر تجربه قدیمی ها دارند و عده هم نه واقعا تلفیقی از تجربه و محاسبات هستند که از تجربیات دیگران هم استفاده میکنند که اگر این کارو نکنند مسلما خودشون مجبورند تجربه کنن

ادعاهای جدید

قضیه اینه که اون دسته اول، ادعاهایی دارن نظیر موارد زیر (به عینه شنیده م و روشون اصرار هست):
    بردن کتیبه جنگ آموز کوچک به کپ منسوخ شده! (واقعاً می گن و اصرار دارن)
    همر کپ منسوخ شده توی تراوین ایران!

به نظر خیلی به سبک بازیکن و پتانسیل و نیاز ساید بستگی داره، و اینجا یه تناقض وجود داره که همر کپ جنگی قابلیت ریکاوری ضعیفی داره و مثل نان کپ نمیشه باهاش دور دور کرد و بعد به یه حد قابل قبولی رسوندش دوباره. و البته پلیری هست که میره عمق و هنوزم از صفر شدن همر کپش میترسه و پلیری هم نان کپ مرزی میکشه و ریسکشو به جون میخره.

جنگ آموز بزرگ برای اکانت های دفاعی هست در اصل!

این رو کامل سابجکتیو جواب میدم، بله هست و همینه که هست مگه دفساز دل نداره :دی

ولی خب اینم به نیاز ساید بستگی داره و البته یه دفساز خوب با دهکده های بالا و یه انویل خوف میتونه گزینه مناسبی باشه.

۸ موج همزمان که لانچ شده و توی یه bucket ثانیه ای افتاده رو می شه با میلی ثانیه اینسرت کرد!

خیر اصلا و ابدا متاسفانه متاسفانه به خاطر اصل اولویت داشتن نیرویی که اول لانچ شده

من هم از بعضی شنیدم که خیلی قاطع میگفتن بله! البته پلیرهای ناشناسی هم نبودن! بعد که یکم پیگیر میشدم میگفتن اره سخته یک در هزار شاید!

اما این دوستان یه اشتباه خیلی ریز و مهم! داشتن که فقط تصویر اینسرت روی ویوهای سیم سکند رو دیدن و از جزییات خبری ندارن.

هفته سوم بازی که امتیاز دفاعی کلّ ربع دو رقمی هست و نصف ملت هنوز تک دهکده ای هستن، هر دهکده باید ۱۰۰ تا جاسوس داشته باشه.
    هفته سوم بازی که امتیاز دفاعی کلّ ربع دو رقمی هست، همه دهکده های همه اکانت ها باید همیشه ۳ تا مخفیگاه داشته باشه.

خیلی وقته صدق نمی کنه، البته به جز سرورهای پر پلیر

و کاملاً دوست دارم بحث رو منطقی و آبجکتیو دنبال کنیم فارغ از سن و سال.

من خیلی فکر کردم و حدسم اینه که این دوستان جدید، چون تا حالا حریف چغر بدبدن به تورشون نخورده، یه سری «پیش فرض»ها دارن.

یه سرور شبیه سرور اسمشو نبر همسایه بازی کردیم دو سال پیش و تیم 6 نفری از ما جهت تست اومده بود، در نهایت لیدر بزرگوار نه تنها به ما به همه فرمودن جای خیلی از شماها اگه مولتی روی بات و رید بود نتیجه بهتری داشت (ارج نهادن به بازی بدون مولتی و بات!)و یکی از دوستان مولتی چرخون شاکی بود این بات چرا لول آپ اسمیتی نداره :دی و ما هم بدرود گفتیم رفتیم جایی که سالم باشه.

و البته به عنوان مرجع خودخوانده سنج آبجکتیویتی :دی اعلام میکنم که نمره قابل قبولی گرفتی.

به نظرتون این سرور آیا حساس و جذاب خواهد بود (در حد این که نان کپ کشیدن بدون دفاع ریسک، و با دفاع سنگین هم دشوار باشه)...

به نظر میرسه این سرور رکن اصلی هیجان که پر پلیر بودن و پلوپلیریسم(ابداع خودم) باشه رو نداره

اما خیلی امیدبخش و قدم رو به جلو هست و میتونه پایه گذار خوبی برای سرورهای قوی تر آینده باشه با رفع مشکلات موجود و یه مقدار تغییر نگاه مدیریتی

در هر حال به گفته ی هابز "انسان، گرگ انسان است" پلیر هم گرگ منبع و پلن

و اینجا هم محیطی برای گرگها 😂

البته خیلی ها می ترسن که نشن مثل اون "گرگه به دنبال بزا تو صحرا, یه دفه افتاد و دمش کنده شد، گله پر از خنده شد" (دهه پنجاه شصتی ها باید یادشون باشه)

• اشکان جان،

من قضاوت نکردم. من صرفاً همینی که گفتی رو باهاش یه کلاس ساختم:

نقل قول

تو چندین سرور اخری که دوستان بازی کردن چون تعداد پلیر های تراوین کم شده و در هر ساید پلیر دف ساز تخصصی کم هست و بیشتر تعداد پلیر ها دارن یا جنگی بازی میکنن یا end game و بیشترین دف ساید ها از مواتی هایی که با بات بر روی vps فعال بود ساخته میشد

ببین صدها هزار مقاله هست راجع به خصلت های خاص میلنیال ها (حدوداً همون دهه شصتی ها) و Generation Z (حدوداً همون دهه هفتادی ها). این مقاله ها هم معمولاً نه توهین هست،‌ نه قضاوتمندانه (جاجمنتال). بلکه صرفاً می گن «آقا جان، کسی که توی دوران ابتدایی/راهنمایی/اوایل دبیرستان، موبایل و دسترسی به اینترنت پرسرعت (قابلیت پخش ویدیو) داشته، یه سری تجربه ها رو اصلاً نکرده و نمی دونه.» مثل تجربه ی این که وااااقعاً ذوق کنی که می تونی بری یه کتاب دست دوم «دائره المعارف» بخری و از فرط بیکاری بشینی همه پایتخت های همه کشورها رو حفظ کنی و ذوق کنی که به جز آفتاب ثابت پنجره و تخت خواب ثابت و غذای ثابت، تونسته ای این تابستون یه چیز جدید (ولو بی مصرف!) یاد بگیری.

این تجربه رو دهه هفتادی ها و هشتادی ها نداشته و ندارن. (تجربه ی خیلی خوش آیندی هم نیست راستش! منتهی آدم رو برای یه شرایطی که ممکنه دوباره پیش بیاد، آماده تر می کنه.)

اینجا هم همینه. من اون دسته بندی ای که کردم توش هم تأکید کردم که قصدم «تیم فقط تاج! ماشین فقط پیکان جوانان!» نیست. بلکه همون طور که خودت گفتی، وقتی این سرورهای اخیر (۵ سال اخیر حدوداً) همه توشون پلیر بسیار کم، بات بالا و مولتی شدید داشته، عملاً پلیر همچین سرور یه سری تجربه ها رو نداشته. مثل این که یه دهه هشتادی بیاد الان به من بگه «کتاب خوندن منسوخ شده!» خب اگه تو فقط این مدل زندگی رو دیدی،‌ آره! منتهی ممکنه یه زمانی برسه که اینترنت قطع بشه و در اون حالت آدما دوباره کتاب می‌خونن.

منم سؤال پایانیم همین بود... که آیا این سرور تجربه جدیدی برای این عزیزانی که دنیای قبل از سرورهای آبگوشتی رو ندیده ان، هست یا نه. آیا قراره با هزار و یک روش اذیت و آزار مدام روی نان کپ هاشون، کاری کنیم وااااقعاً پشیمون بشن از نان کپ ساختن بدون حساب کتاب و بفهمن قبل از آبگوشت ما با نون و پیاز هم حال می کردیم؛ یا نه قراره ما هی دور هم تخمه بخوریم و همر الکی، با مولتی اکانت تو بیابون با امتیاز دفاعی یک رقمی در کلّ یک سال، گنده کنیم و احساس کنیم شاخ هستیم...!

در مورد دف هم، به نظرم واضح هست که بردن جنگامب به دفساز تقریباً همیشه تنها از سر «رکورد شخصی» خواهد بود. چرا؟

برای روشن نگه داشتن سربازخونه دفاعی سازی توی هر نژاد شما معمولاً ۱۰ک در ساعت باید مصرف کنی (سطح ۲۰ سربازخ، امتیاز اتحاد و ...). (لینک کیریللوید دفسازی). تولید یه فیدر هم بدون واحه و با پاپ متوسط، حدوداً ساعتی ۸ک هست. با واحه معمولاً حداکثر می شه ۱۰ک در ساعت. حالا جمعیت خود دهکده و گندم دادن به نیروهایی که همین الان ساخته شده یا تو راه هست رو هم حساب کنی،‌ یه فیدر به زور می تونه خودش خرج سربازخ ۲۰ خودش رو در بیاره.

این وسط حالا یه کپ می‌مونه از نظر منابع ورودی. منابع کپ معمولاً برای موارد زیر به کار برده می شه:

• ساخت یه انویل با سواره (مید گیم مخصوصاً)

• کراپ آپ کردن کپ (خصوصاً ارلی تا میدگیم)

• جشن گرفتن توی همه دهکده ها (اگه پاپ باز باشه)

• بالا کشیدن دهکده آخر (اگه همچنان در حال رشد باشه)

• ارتقا سطح اسلحه سازی همه دهکده ها

• گندم رسوندن تپل به واندر

• پارکینگ برای همرها (با توجه به آنلاین بودن اکانت)

• و ...

از نظر فلسفی هم آخه اگه نگاه کنین، شما اگه قراره به جای مثلاً ۱۰۰۰ تا دفاعی در روز بیای ۱۳۰۰ تا دفاعی بسازی، خب توی «منبع» که صرفه جویی نمی کنی، پس لطف کن پول اون ۳۰۰ تای اضافه رو بده یکی دیگه (یه فیدر دیگه خودت، یا یه همسایه ات که دف نمی سازه چون پارکینگه (بگو بیاد توی تو پارک کنه تا خودش بتونه دف بسازه)، یا یه همسایه ات که دف نمی سازه چون داره به واندر همه منابعش رو گندم می فرسته (تو بگو از واحه های کپت غارت کنن بشکه های واندر؛ تا اون با منابعش دف بسازه)، یا یه همسایه ات که به زور داره گندمخور همر خودش رو می ده (بگو شوالیه هاش رو پیش تو پارک کنه، تا با منابع آزاد شده توی فیدرش دف بسازه))، خلاصه هزار راه هست تا یکی دیگه بیاد با همین منابع اون ۳۰۰ تای اضافه رو بسازه و تهش اتحاد همون میزان نیرویی رو بدون کتیبه و با خودخواه نبودن به صرف رکورد، و یه هماهنگی ساده داشته باشه که قراره با کتیبه داشته باشه!

از اون ور چی؟

کارگاه ساختمونی هست که ورژن نان کپ (great workshop) نداره! و تنها روشی که می‌تونی کاتاها/رم های یه همر رو بیشتر کنی استفاده از کتیبه هست. منابع gb/gs هم خیلی زیادن و سه برابر هستن!

پس نتیجه چیه؟

• یا اون ربع حداقل یه همردار داره که داره با سرعت یک ایکس کاتا می سازه؛ که خب نتیجه این هست که هماهنگی توی اون ربع بسیار افتضاح هست. یعنی ربع ترجیح می ده که اکانت دفساز قلی، از فیدرش ۶۰ک دف بکشه بیرون به جای ۵۰ک از یه جا و ۱۰ک از یه جای دیگه؛ تا این که یه همرش که ۱۰ک کاتا داره بشه ۱۲ک کاتا و اتحاد بسیار سود بکنه!

• یا اون ربع حداقل یه نفر داره که داره بدون کتیبه gb/gs ران می کنه، که خب اگه کتیبه بگیره به جای هزینه سه برابر می تونه درصد خوبی از نیروها رو با هزینه یک برابر اضافه بسازه و در منبع سود کنه و عملاً با منبع ثابت نیروی بیشتری بسازه و اتحاد بسیار سود بکنه!

• یا اون ربع همه دارن توش کاتاها و نیروها رو با کتیبه می سازن و کتیبه زیاد هست. که نشون می ده احتمالاً سرور خیلی بی بخار هست که «کتیبه زیاد اومده!» (پر کردن gb/gs با کتیبه خیلی سخت هست و نمی شه یهو بگیری ۲ ماه پر کنی بدی بغلی؛ پس نگیم که گردش کتیبه هاشون خوب بوده! خیر، همراشون کم بوده.)

خارج از این سه حالت رو من نمی تونم تصور کنم. به نظر من یه اکانت با ۲۰۰ک دف هیچ فرقی با دو تا اکانت که هر کدوم ۱۰۰ک دف داره، ندارن!

خواهشاً اگه می خواین این بحث رو فنی ادامه بدین، به جای گیر دادن به همدیگه، بیاین شرایط دقیق اون سروری که توش «به نفع اتحاد هست کتیبه جنگامب بره تو دفساز» رو بیان کنین و بگین که سرور چرا آبگوشتی نیست و توش جنگاموز رفته رو اکانت دفساز به جای این که همون منابع رو بده همسایه اش دف بسازه و عملاً همون کار رو بکنه، و کتیبه رو بده به یه همرساز.

اگر هم خواستین بحث رو ادامه ندیم که ندیم. چون به نظرم گفتنی ها گفته شده. حالا تهش یکی هی بخواد بگه پراید توی یه شرایط خاصی سریع تر از زانتیا می ره، مثلاً اگه دور فرمونش صورتی باشه، یا سایز کفش راننده اش ۵۴ باشه که بتونه حسابی گاز بده ... خب این دیگه سلیقه شما هست که برای توجیه یه هدف، حاضرین زانتیا رو پنچر کنین.

ممنون!

--آیدین

I used to want to change the world. Now I just want to leave the room with a little dignity. - Lotus Weinstock

پست 1 بار ویرایش شده،, آخرین بار توسط TheRealEyeDean ().

• چه زود قهر میکنی :دی

- یه ساید، با 60 تا اکانت که ماه 4 بازی سطح کراپهای کپشون 17 هست و 20 تا فیدر فول دارن ، حدودا به 120 تا پلیر پایه که از روز اول تا روز آخر سرور بازی کنن داره،
    (با احتساب پلنر و دف کورد و مسئول کتیبه و مسئول حل اختلاف که هرکدومش پتانسیل یه نفر کامل فول تایم رو نیاز داره، هولدرها هم که هستن)

-یه ساید که 15 تا سوپر همر 1 میلیون گندم خور داره،
    -یه ساید 7-8 میلیون دفاع شناور تو میدگیم و 20 میلیون دفاع تو اندگیم داره،
    - یه ساید که کسی توش بعد مید گیم جشن نمیگیره پاپ بزنه (تالار هست؟ یا امتیاز فرهنگی رو از حراجی میخرین؟)
    -یه ساید که بحث در مورد هزینه گلد و تعدیل توش مطرح نیست،
    خواهید داشت؟

باشه قبول، فقط یه چیزایی این وسط فراموش شد،
    - 120 تا پلیر خوب و پایه تا آخر سرور دارید؟ 4 تا ساید دارین، یعنی حدود 400-500 تا پلیر تو سرور ؟ 60 تا اکانت خوب تو یه ساید؟ یعنی حدود 200 تا اکانت خوب تو سرور؟ رنک 200 سرور چندتا ده داره الان؟ بهترین سروری که بازی کردی دوماه آخر چندتا پلیر تو ساید داشتین؟ 20 تا؟ 30 ؟ والا یه عده اسطوره ی قهر و خداحافظی و ساید عوض کردن وسط سرور هستن :دی

- اون 15 تا سوپر همر ، اولش گندم خورش 0 هست، آخرش 1 میلیون گندم خورش هست، اگه راسی حساب کنیمش (میانگین بگیریم) میشه ساعتی 500 کی گندم خور،
    15 تا سوپر همر، ساعتی 7.5 میلیون گندم خور، 7.5 میلیون هم که گفتی دفاع شناور مید گیم خواهد بود برای حفاظت از این نان کپ های لو رفته ،دست کم 1 میلیون هم همر جنگی داشته باشید برای جنگ های مید گیم ، جمعا 16 میلیون گندم خور ساعتی ساید هست، تو 5 ماه میشه 58 میلیارد گندم خور عزیزم،
    16میلیون ساعتی * 24* 30*5= 58 میلیارد فقط گندم خور همرها و دفاع شناور
    گفتی از مید گیم به بعد هم شروع میکنید دفاع رو میکنید 20 میلیون دیگه؟ یعنی 13 میلیون به دفاعتون اضافه میشه حدودا که بشه 20 میلیون دفاع، من میانگین میگیرم دوباره ، ، یعنی روز اول گندم خور این دفاع 0 هست، روز آخر بعد از 5 ماه 13 میلیون ، میانگینش میشه 6.5 میلیون گندم خور دفاعی که قراره اضافه بشه،
    6.5 میلیون ساعتی * 24* 30*5 = 23 میلیارد گندم خور دفاع که قراره برای اندگیم اضافه کنید،

- قهر کردن بازیکن ها، فروش اکانت ها، خفت شدن ، نبودن 120 پلیر فعال و 60 اکانت خوب تو یه ساید، همه اینهارو فاکتور میگیرم، وارد جزییات نمیشم ولی خودتون میدونید تو هر ساید کلی عشق پاپ داریم که بخاطر پاپ دوستی هارو نابود میکنن، چه برسه به اینکه جشن نگیرن که منابع بره تو اهداف اتحاد،

-اما ساخت خزانه، کراپ آپ کردن به 19-20 ، هزینه جنگ ها و تلفاتش (بالاخره تراوین بازی میکنید نه منچ ) ، زیرساخت میلیاردی واندر ، انبارهای بزرگ اکانت ها و اینها رو کی قراره پرداخت کنه؟

اوکی اینارو هم ولش کن از آسمون میاد، خدا منبع رسونه ، حتی اگه طبق محاسبات خودت که بریم جلو یه 11 میلیاردی کسری داری، چیکارش میکنی؟ فکر کنم باید صدقه بگیری :دی

پ.ن:در جواب متلکت علت اینکه اسم اکانتم دیوار هست، اینه که هر سروری بازی کردم تا تهش رفتم، نه ساید عوض کردم مثل بعضی ها :دی ، نه وسطش قهر کردم ، نه وقتی بهم کتیبه نرسیده حذف کردم، نه وقتی بهم گفتن دفاع نمیرسه، سواره و پیاده همرت رو بفرست واسه دفاع (همری که 20 کی کاتای رومن تو سرور کلاسیک داشت) ناراحت شدم، نه وقتی گفتن مهاجرت رو برگشت بزن قهر کردم ، کلا حذف نکردم ، قهر هم نکردم، تا تهش یه دیوار دفاعی بودم واسه تیمم <3، واسه همینم همه سرورهارو بردیم، شما چطور؟ چندتا سرور ساید عوض کردی؟؟ چندتا سرور دهن ساید رو سرویس کردی که تو چشم باشی؟ :دی

• سلام عرض ادب خدمت همی پلیرهای سرور نرمال

یه نگاهی به فروم انداختم چقدر اسم آشنا دیدم

مملی مازیار بقیه بچه ها رفتم تو حال هوای 8 9 سال پیش

ادین:Dکه هست عجب افسوس که پیر شدمو مغزم سرور نرمال نمیکشه وگرنه بدم نمیاد در کنار رفقا قدیم جلوی رقبای قدیم بازی کنم

حا اکه دوستان پایه یه سرور دو ایکس بودن دوست دارم خدمتتون باشم خفتی کنیم دیواری بشیم کل کلی کنیم با این ادین

ولی تراوین خیلی عوض شد هر بچه ای 14 سالی پلیر شده لامصب 4 5 تا واندر زن میکشه

• سلام هادی جان

ازما که دیگه گذشته اما سروکله زدن باتو از سروکله زدن بایک اتحاد سختر بود.

خخخخ

ولی خدایی کاراییت هم از یک اتحاد بیشتر بود.

یادش بخیر روزای خوبی بود

• تنها چیزی که از اواخر شما به یاد ما مونده بن شدن اکانتتون به صورت مکرر به خاطر بازی های کثیف و خرید کتیبه و غیره هست

امید وارم هیچ وقت شما و امثال شما و تیم زئوس رو در سرور های نرمال نبینم

پ.ن: فکر نکنید 4 تا سرور اسپید رفتین 3 به 1 بستن روتون پیر تراوین شدین هنوز جا واس یاد گیری آموزش هست

اما نیاز به همت بالا و تحمل زیاد داره

پ.ن: چقدر حال میده وقتی هزینه می کنین یه سایدو با جاش میخرین ؟ :دی

خوشحال شدیم

parham Green

• درود

نکته‌ای که توجه منو جلب کرده کیفیت خوب پلیرها و کمیت پایین پلیر تو سرور می‌تونه باشه .

الان از رنک ۱۲ به پایین اتحادها زیر ۱۰ عضو دارن و با توجه به اینکه سرور نرمال و در طول مسیر هم ممکنه تعدادی از پلیرها خسته بشن (پلیرهای جدیدی هم امکان داره بیان البته ) میشه گفت میشه از الان تا حدودی عیار سایدها رو از لحاظ عددی مشخص و قضاوت کرد .

تا حدودی از اینکه بخواهیم بگیم سرور رو اتحادها اداره می‌کنند باید گفت گروههای بازیکنان تکلیف سرور رو مشخص خواهند کرد .

پس سرور ؛ سرور حماسی نمیتونه باشه ولی سروریه که حساب کتاب توش خیلی مهمه

این یه پون خیلی مثبت برای یک سرور نرماله

مخلصم سیروان جان