Posts by ARROW

سلام

[[[[ من تو این پست فقط میخوام ضعف ها و اشتباه های ساید خودمون رو تحلیل کنم، دنبال مقصر هم نیستم اصلا اگر مقصری هم باشه خود من هستم ، همه اعضای اتحاد و اکیپ ما دوستان و عزیزان من هستن، بلاخره بازی هست و همیشه برد و باخت دارهاسمش روشه ، فقط میخوام به اشتباه هایی که کردیم اشاره کنم تا ازشون درس بگیریم و تجربه کسب کنیم تا دفعات بعدی بهتر عمل کنیم، ]]]]

مخصوصا این پست برای افرادی که توی سرور نیستن و از طریق فروم بازی رو دنبال میکنن و میخوان بدونن چطور شد و دلایل اصلی ساید شمال شرق چی بود جالب خواهد بود ...

اولین اشتباه ما این بود که من و دو نفر دیگه از دوستان که کادر لیدری ساید رو در دست داشتیم اومدیم حدود 60 تا مولتی رجیستر کردیم توی شمال شرق ؛ این خودش به خودی خود مشکلاتی در پی داشت ؛

• از جمله اینکه به 60 تا مولتی سر زدن واقعا وقت گیر بود ! قهرمان ها رو بفرستی ماجراجویی و ساختمون ها رو اپ کنی و ...
    • باید 60 تا اکانت رو پلاس فعال کنی افزایش منابع فعال کنی که خودش هزینه زیادی داره ....
    • از این 60تا اکانت فقط 10 تاشون که کپ 15 کراپی داشتن و غارت میشدن مفید بودن و حدود 6-7 تای دیگه اکانت های چشم مخصوص چشم عقاب یا دف ساز های بزرگتری مثل Apachiو ... رو تشکیل دادن مفید بودن و حدود 40 تای بقیه به نوعی میشه گفت باعث هزینه اضافی و وقت گیری اضافی شدن، درسته اونا هم مفید بودن دف خوبی بیرون دادن ولی میشد به نحو دیگه ای جایگزین کرد ...
    • سوال اینه وقتی اکانت های دف ساز و همر ساز خوبی مثل Assassins و Apachi هم ما ساختیم و آپ کردیم چرا از اول به ذهنمون نرسید بجای 40 تا مولتی تک دهی و دوهی بیایم دو تا اک پاپ بالای دف ساز بسازیم هم وقت کمتر میگیر هم هزینه کمتری میشه و در نتیجه بازدهی بهتری هم میده !!!! :| احتمالا بخاطر این بود که از اول بازی دف در بیاد !
    • از طرفی هم وقتی ما این همه مولتی داشتیم همه فکر میکردن ما داریم ناتار ها رو کاتا میکنیم و اینا رو رید میدیم در صورتی که اینا تا کتیبه ها هیچ کدوم کامل اپ نشده بودن و کم کم از بعد کتیبه ها شروع به دف سازی یا پوش گندم ازشون کردیم، با توجه به دلیل اول که اشاره کردم سر زدن به همه اینا وقت گیر بود و نمیشد زیاد بهشون سر زد نهایتا روزی یه بار رو این اکانت ها لاگین میشد !!!
    • و یکی از مهم ترین عواملی که این مولتی ها در پی داشت باعث شد ما هایپ بشیم ! یعنی چی یعنی؟ یعنی بیشتر از چیزی که واقعا بودیم به دید بیایم و به نوعی سه ساید دیگه که متا کردن خودمون باعث شدیم متا کنن، چون اونا از بیرون به ما نگاه کردن که ما اینقدر تعدادمون بالاست و به نوعی برای بالانس سرور و دووم آوردن جلوی ما اومدن متای سه به تک کردن، در صورتی که من به شخصه احتمالش رو ضعیف میدونستم اگر ما از اول تعدادمون رو اینقدر علکی بالا نمیردیم و بجای کیفیت به کمیت اهمیت میدادیم همینطور باعث نمیشد که اینکه ساید های مقابل هم بیان در مرور زمان هی مولتی بیشتری بسازن و احتمال متای سه به تک کمتر بود ....

دومین اشتباه ما نگهداری همر های جنگی و خوب کار نگرفتن از جنگ آموز ها بود ....

• ما نباید همر های جنگی رو تا اند گیم نگه میداشتیم ، باید همر های حنگی رو همون مید گیم میزدیم، تهش دو تا پلن دیوار میشد دو تا هم میگرفت
    • همونطور که قبل از کتیبه ها درگیری شد و زدیم و به نظرم اون تایم برد تو پلن ها رو ما کردیم که (همر موناکو پرید همر ارپیچی زن ها هم پرید و همر کپش هم با کپش صفر شد همر ده یک کستل دیوار شد و همر اومگا هم دیوار شدن روی شهرامکا و یه بار فقط روی اسان دیوار شدیم و یه همر نانکپ ارشک ازمون پروندن که اونم چون یهو زدن و با عنصر سورپرایز همراه بود پرید ) که دقت کنیم مجموع این درگیری به نفع ما شد و به نظرم باید با همین وضع توی مید گیم هم میزدیم همر ها رو نهایتش اگر دیوار میشد با جنگ اموز دوباره میساختیم
    • ولی اینکه نزدیم باعث شد همر جنگی ها تا یه حدی بالا بیان و استپ بشن دیگه ! و از جنگ اموز ها کم کار گرفته بشه ! واقعا با این سه تا جنگ آموز کوچک خیلی بهتر میشد کار کرد و نتیجه گرفت !
    • یکی از ضعف های اصلی ما این بود که پلیری که همر حنگی میساخت رومن برداشت اونی که باید رومن بر میداشت همر واندر کوب بسازه رفت توتن برداشت ! اونی که میخاست پاپ بزنه باید گول برمیداشت ولی نژاد دیگه ای برداشت و سه چهار تا همر نصفه نیمه ساخت !!!! کلا اکثر دوستان اون نژادی که به سبک بازیشون میخورد رو برنداشتن !!!! ما باید دو تا اکانت توتن میداشتیم که بهشون جنگ آموز میدادیم و اینا هی همر میساختن و میزدیم تو پلن ها کاری که رقیب های ما توی جنوب خوب انجام دادم با اکانت هایی مثل چین و موناکو و کستل ولی متاسفانه قبول کنیم ما کم کاری کردیم و همچین اکانت و پلیری نداشتیم و به نوعی پلنشون از اول بازی نریختیم ...

سومین اشتباه ما نداشتن رمر بود ، و نیاوردن معماری روی واندر ....

• آقا درست اونا معماری یونیک دارن ولی مگه با معماری یونیک هم نمیشه دیوار رو زد ؟ یا اگر دیوار از سطح 20 بشه 15 تاثیر نداره ؟ صد البته که بازم تاثیر داره و بهتر از هیچی هست !!! بجای این همه همر قد و نیم قد دو تا رمر هر کدوم 12 ک رم میساختیم حداقل نتیجه بهتری میگرفتیم !
    • متاسفانه یه تکنیک استفاده از معماری و مرتاض با هم رو ما دیر متوجه شدیم ، دوستی اومد و گفت شما رو یک ده تو مختصات دور معماری بندازین حتی شده معماری بزرگ اون رو هولدر واندر بچیفه بعد 24 ساعت اکتیو میشه ولی چون مرتاض هم داری استپ میشه یعنی تاثیر نمیزاره ، بعد که اتک زدن برای زدن واندر یه ساعت قبل رسیدن اتک مرتاض رو جابجا کنید معماری بلافاصله فعال میشه و به مراتب واندر با معماری سه ایکس بهتر از بدون معماری هست .... بعد از خوردن اتک ها هم ده معماری رو یکی دیگه چیف کنه و دوباره مرتاض بیاد رو واندر ... تو مدتی هم که مرتاض نبود و مشکل گندم داشتیم میتونستیم 4-5 تا خمره بغل واندر بسازیم و پر منابع کنیم واز منابعش برای رفع مشکل موقت گندم استفاده کنیم .

چهارمین و اصلی ترین مشکل ساید ما ؛

• کم کاری بعضی از دوستان بود .... واقعا دلخورم از بعضی از دوستان .... و همینطرور هم قدردان بعضی از دوستان هستم ، چرا که نام نمیبرم ولی پلیر هست بین رنک 1 تا 8 سرور و کلی ده داره ، بعد اون تایمی که پاسارگاد مثلا 1 میلیون دف داشت دم واندر ها این بنده خدا 100ک دف هم نساخته بود !!!! خب این میشه کم کاری دیگه !!! بعد دوستان متای مقابل میان میگن شما میتونستید برنده باشین تعداد دهاتون بیشتره اینور قضیه رو نگاه نمیکردین که اکثر اکانت های پاپ بالای ما یا کلا دف نساختن یا خیلی خیلی دیر شروع به دف سازی کردن ، من گفتم ما که مرتاض یونیک گرفتیم باید 4-5 میل دف بریزیم رو واندر که تاثیر همون 3 میل دف و معماری یونیکی که اونا دارن رو داشته باشیم و تازه برابر باشیم ؛ ولی خب دوستان بعضی ها کم کاری کردن و همینطور نگهداری کلی همر و کتیبه هم که قبلا اشاره کردم باعث شد همون دفی که ساخته شد هم پخش بشه رو هزار تا تارگت و در نهایت دفی که به واندر میرسید همیشه کمتر از مقداری بود که ما انتظار داشتیم ... هر چند واقعا قدر دان دوستانی مثل رضا و محمد و فرزاد، شهرام، حسین و عمو کامل هستیم که واقعا دفاع خوبی ساختن و به کوب دف زدن و تا لحظه اخر حتی 1% هم کم کاری نکردن ولی خب با تلاش 4-5 نفر نمیشه واندر صد کرد و انتظار ها بیشتر بود خلاصه ...

دلایل باخت ما اینا بودن، حتی میشه سه دلیل اول رو فاکتور بگیریم ولی دلیل چهارمی اصلی ترین دلیل باخت ما بود .... جدا از اینا هم باید واقعا اعتراف کرد واندر کوب های اتحاد رقیب درسته تعدادشون کمتر بود ولی کیفیت بهتری داشتن ولی ما بازم چون تعداد همر های واندر زنمون بیشتر بود میتونستیم جلوشون مقابله کنیم به شرطی که دف واندر به 5 میل میرسید اون موقع همری که واندر ما رو از سطح 95 به صفر کرد، حتی بدون به کار گیری اون تکنیک معماری بزرگ، بجای صفر کردن میاورد روی سطح حدودا 65 شاید هم بالا تر ! و حتی اون رمری هم که دیوار رو صفر کرد دیوار رو صفر نمیکرد ! پس کم کاری و سست شدن خودمون بیشترین ضربه رو به ما زد .... اگر از اول بازی دف سازی رو همه دوستان جدی میگرفتن وضعیت واقعا خیلی خیلی متفاوت بود ...

بازم میگم و تاکید میکنم دنبال مقصر نیستم و این دلایل هم به نوعی مقصر خاصی هم نداره اگر دنبال مقصر باشیم مقصری پیدا نمیکنیم چون که نمیشه همه چیز رو گردن یه نفر یا چند نفر بندازیم یا مقصر همه ما بودیم یا اصلا تجربه شو نداشتیم و بلد نبودیم ...

کوچیک همه پلیر های با معرفت سرور / مهدی ARROW

سلام رفقا
    آقا عیبه این بحث ها و فحاشی ها ! قبلا کل کل بود ... جدیدا شده فقط فحاشی ! دیگه تا دو تا پست دیگه پیش برین باید اینجا فوش ناموس رد و بدل شه !!! عیبه بخدا از همتون سنی گذشته ....
    کاملا بی طرفانه میگم ... بیاین واقع بین باشیم کسی حرفی برای گفتن داره تو بازی نشون بده ... نه اینکه فقط تو فروم هی اسپم و پست های توهین آمیز باشه ... امیدوارم بجای این حرفای توهین آمیز چند تا پلن زده بشه و بازی جذاب بشه ...
    سعی میکنم امیر پلیر اکانت نوب کبیر هم بیارم به فروم تا حرفایی که به اکانت خودش مربوطه رو خودش جواب بده ...
    تو این شب های عزیز ما هم دعا کنید ...

پی نوشت : بابا کمتر دف بدین واندر دف میدین نونش هم بدین خب :/ :/

محمد مهدی

از افتخارات شاخ سرور !

سبز چیف شدن همر توسط دوستان

بله این همر بود که ...

سبز چیف شد ...

و اما همر بعدی ؛

اسطوره ای دیگر از مونااااکو کسی که خداوند اون را شاخ آفرید !!! بعد میگه بچه های شمال شرق با همر دف کردن ، نمیدونم اینی که خودش تو دف گذاشت همر نیست پس چیه ؟
    تازه یه کتیبه هم مثل اینکه اشانتیون داده روش خخخ

و اما میرسیم به واندر کوبی که دیوار را بوسید ...

بله خداوند ایشان را شاخ آفرید ولی خاک پای ما آفرید ؛

کلا از اول سرور تو کار باز سازی بوده فکر کنم تا سرور بعدی بازسازی طول بکشه خخخ

این است موناکو به قول دوستان :

#مامور_خفت_شدن_سبز_چیف_شدن_دیوار_شدن

دعای صبح روز دوشنبه ؛
    پروردگارا هزار بار دیگر نیز تو را شکر این همر هایی که قرار بود واندر ما را بزنند و نفله کنند دیوار را بوسیدند
    پروردگارا عنایت بفرما در راند اول صد کنیم این طفل معصوم ها نیز به درس و مشق خود برسن و برای همر سازی و دیوار شدن بیشتر دانشگاه خود را مشروط نشن که بعدا در آینده ما رو نفرین کنن خخخ

#الهی_آمین

تا بوده همین بوده تا هست همین هست
    افشین جان با اجازه شما و بزرگان ساید قراره ما هولدر شمال شرق بشیم ؛
    البته اکانت به کل ساید تعلق داره و بنده دف سازی بیش نیستم

کی داره حذف میکنه ؟ واسه چی خب ؟ بازی هنوز شروع نشده که !!!

پ.ن ؛ یه سطح دیگه سفارت رو ببری بالا حله :thumbsup: